Firany gotowe – szybko i łatwo.

0
6082
Firany gotowe - szybko i łatwo.

Dla naszych babć, każdy zakup nowych firanek wiązał się z koniecznością poświęcenia przynajmniej kilku godzin na to, by można było zakupione firany metrażowe wykorzystywać. Trzeba było je zagiąć i przeszyć, obszyć taśmą by się dobrze układały, nierzadko skrócić. Dziś, zamiast spędzać czas z igłą i nitką można pójść na rower, do kina bądź spędzić czas z rodziną, a firany – po prostu kupić gotowe.

Jakie zalety mają gotowe firany?

Przede wszystkim to, że są gotowe do zawieszenia. Nie trzeba przy nich żadnej pracy  – wystarczy przyjść do domu, wyciągnąć firankę z opakowania i zawiesić.  Gotowe firanki zazwyczaj są przygotowane pod konkretny system montażu – mogą mieć zatem doczepione uszy do zawieszania, wkomponowane w materiał otwory, przez które przeciąga się karnisz bądź tunel (tzw. przelotki). Taki system zawieszania jest znacznie szybszy niż tradycyjne żabki. Ci, którzy dysponują starym typem karnisza, mogą jednak oczywiście zakupić firany gotowe przeznaczone do zawieszania na żabkach.

Kolejną – poza szybkością zawieszania i brakiem konieczności wprowadzania przeróbek – zaletą gotowych firanek jest to, że są specjalnie przygotowane pod kątem dekoracyjnym. Posiadają specjalne wycięcia, aplikacje, markizy, zdobienia, które nie są możliwe do uzyskania w przypadku firan metrażowych (w których siłą rzeczy, elementy zdobienia muszą być po prostu powtarzalnym wzorem). Z tego też powodu, wybór gotowych firan jest tak szeroki – przygotowywane i szyte są z myślą o każdym stylu pomieszczenia i różnych potrzebach osób aranżujących wygląd mieszkania.

Łatwość dopasowania aranżacji to również ważna zaleta, jaką mają firany gotowe. W przypadku firan kupowanych na metry, to jak będzie wyglądać nasze okno po ich zawieszeniu trzeba sobie po prostu wyobrazić.  To, jak będą prezentować się firany gotowe na oknie widać od razu i na podstawie zdjęć w katalogu można mieć pełną jasność tego, jak nowa firanka będzie wyglądać w kuchni bądź salonie.

Firany gotowe i ich jakość

Choć gotowe firanki to decydowanie wygodne rozwiązanie, by mieć pewność komfortu ich użytkowania, trzeba wybrać firanki o wysokiej jakości. W tym celu warto zwrócić uwagę nie tylko na skład materiału, ale również wykończenie (brak snujących się nitek, pozakańczane brzegi), obecność taśmy usztywniającej, jakość dodatkowych elementów wykańczających (lamówki, gipiury). Dobrej jakości firana gotowa będzie służyć nam przez wiele lat, dlatego warto zainwestować w taką, z której będziemy przez długi czas zadowoleni.

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci, woalowe i żakardowe. Firany gotowe oraz firany na metry w sklepie https://firaneo.pl/firany-gotowe

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here