Działka nad jeziorem

0
5749
Działka nad jeziorem

Działki nad jeziorem są oczywiście atrakcyjne dla inwestorów pod względami wizualnymi i nie tylko. Otóż, każdy przecież marzył pewnie nie raz o spokojnym domu nad jeziorem, przy samej linii brzegowej. Okazuje się jednak, że tego rodzaju inwestycja może wymagać niektórych nieplanowanych wcześniej zadań. Różne inwestycje dewelopersko-hotelarskie, gdzie przy pomocy jakiegoś dewelopera, który wybuduje dany obiekt (zwykle wysokiej klasy), a także przy pomocy pośrednika, który go potem wynajmie oraz zarządcy, który następnie utrzyma apartament w odpowiednim stanie, można ciągle czerpać stały częściowo zagwarantowany zysk. Są to jednak zwykle inwestycje rozpoczynające się od kwot rzędu 500 tysięcy złotych. Nie jest to jednak oferta dla przeciętnego Kowalskiego. Jeżeli natomiast chcemy skorzystać kredytu czy indywidualnych środków pieniężnych, to okazuje się, że za stosunkowo małe pieniądze można nagle stać się właścicielem pięknego gruntu położonego w malowniczej scenerii.

Działka nad jeziorem

Działka rekreacyjna

Inwestowanie w różne działki rekreacyjne jest oczywiście opłacalne, ale niestety trzeba liczyć się tym, że  bez posiadania odpowiedniej wiedzy na temat gruntów, własności, planów itp. można niestety nietrafnie zainwestować i dużo na tym stracić. Zakup takiej działki i postawienie na niej pięknego domu letniskowego albo zakup już zabudowanego terenu jest wciąż ofertą skierowaną raczej do osób bardziej zamożnych. Oczywiście można też na taki zakup otrzymać kredyt hipoteczny, jednak zwykle bank proponuje taką pożyczkę pod zabezpieczenie na innej nieobciążonej nieruchomości. To czy bank zdecyduje się przyjąć zabezpieczenie na pożądanej nieruchomości zależy niestety od wielu czynników takich jak indywidualna wycena działki, położenie oraz zbywalność.

Jezioro

Jeśli tylko chcemy dokonać zakupu działki na konkretnym terenie, czyli na przykład w malowniczej okolicy, to musimy dokładnie sprawdzić wszystkie plusy i minusy podjęcia takiej decyzji. Otóż, czasami możemy się napalić na jakąś konkretną inwestycję, a nagle okaże się, że jest ona tylko chwytem marketingowym. Czyli na przykład w rzeczywistości dana działka wygląda zupełnie inaczej niż na zdjęciach w internecie. Zawsze więc trzeba wszystko dokładnie sprawdzać.

[Głosów:7    Średnia:1.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here