Drzwi antywłamaniowe zewnętrzne – o czym pamiętać przed ich zakupem?

0
2039

Coraz więcej osób decyduje się na zakupienie drzwi antywłamaniowych. To dobry wybór zarówno do domów jednorodzinnych, jak i do mieszkań. Jeśli także myślisz o ich zamówieniu, sprawdź z nami, na co należy zwrócić uwagę!

Drzwi antywłamaniowe charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją w stosunku do zwykłych drzwi, a także mają bardziej zaawansowane zamki, które są trudniejsze w pokonaniu przez włamywaczy. Producenci oferują różne drzwi antywłamaniowe zewnętrzne, dlatego przed zakupem takiego modelu warto spojrzeć na kilka kwestii.

Aby drzwi antywłamaniowe zewnętrzne mogły zapewnić skuteczną ochronę domownikom, muszą być wykonane tak, aby były odporne na próby wypchnięcia, wyłamania, wyważenia czy przewiercenia.

Skrzydło powinno być wykonane z ramy stalowej, wzmocnionej metalowymi prętami. W lepszej klasie drzwiach stosuje się pręty obrotowe, które są najbardziej odporne na przecięcie. Wolne miejsca są wypełnione materiałem izolacyjnym. Powierzchnia drzwi jest pokryta blachą stalową – jej grubość powinna wynosić 1,5-2 milimetry.

W drzwiach antywłamaniowych stosuje się też specjalne zawiasy, które zapobiegają wyjęciu skrzydła z ościeżnicy. W konstrukcji znajdziemy też bolce antywłamaniowe. Nie możemy zapominać też o zamku – powinien mieć minimum 4 tygle i powinien być przesłonięty osłonkami, aby nie można było go przewiercić.

Ważna jest też ościeżnica – powinna być przymocowana do muru z użyciem kotew i obmurowana. Jeśli nie będzie właściwie zabezpieczona, drzwi nie zapewnią wymaganego bezpieczeństwa.

Najlepiej zdecydować się na drzwi antywłamaniowe zewnętrzne z atestem – do wolnostojących domów jednorodzinnych zaleca się wybranie drzwi antywłamaniowych w klasie 4, natomiast do mieszkań w blokach możemy wybrać drzwi w klasie 3. Przepisy, które obecnie obowiązują, dzielą drzwi na sześć klas, przy czym za drzwi antywłamaniowe uznaje się drzwi o klasach 3 i 4. Różnią się one zastosowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi – drzwi w klasie 4 są w stanie dać dłuższy odpór staraniom włamywaczy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here