Domy murowane

0
3254
Domy murowane

W Polsce i na świecie od lat królują domy murowane. Czy jednak wykonanie domu taką siermiężną metodą jest najlepszą opcją? Zapewne wiele osób odpowie, że tak, ponieważ jest to metoda sprawdzona i wykorzystywana w budownictwie od wielu lat. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Sprawdźmy więc argumenty, przemawiające za budowaniem murowanych domów. Po pierwsze, tak jak jest wyżej napisane jest to metoda, która sprawdza się od lat i na pewno dom zbudowany w ten sposób jest bardzo trwały. Wiele osób więc myśląc o użytkowaniu swojego miejsca zamieszkania przez lata, decyduje się właśnie na wykonanie domu z betonu. Na pewno jest to opcja, która wymaga rozważenia, gdyż tego typu domy są naprawdę w stanie przetrwać wiele dobrych lat.

Domy murowane

Domy murowane a drewniane

Jeszcze do niedawna przy porównywaniu domów murowanych z domami drewnianymi wykorzystującymi szkielet drewniany (bo zwykle jeśli mowa o domu drewnianym, to został on wykonany właśnie z pomocą szkieletu) większość zarzutów wobec technologii drewnianej wynikała po prostu z polskiej rzeczywistości budowlanej. Aktualnie jednak dużo się zmieniło między innymi dzięki odpowiedniemu dostosowaniu trwałości wszystkich produktów do norm wyznaczonych przez Unię Europejską, a także ze względu na większe wymagania ze strony inwestorów. Całkowicie też zmienił się sposób finansowania całej budowy i jej organizacja. Aktualnie niemal wszystkie domy jednorodzinne co najmniej częściowo powstają za pieniądze z kredytów i pewnie dlatego chcemy je budować szybko i profesjonalnie zarazem.

Beton

Beton to z pewnością jeden z trwalszych materiałów budowlanych. To trzeba mu oddać. Jednak czy rzeczywiście budowanie domu z jego użyciem jest aż tak korzystne podczas gdy domy z drewna buduje się zdecydowanie szybciej? Wiele osób uważa jednak drewno za mało trwały materiał budowlany. No i co tu dużo mówić. Rzeczywiście trudno się z tym nie zgodzić. Otóż, drewno zdecydowanie najszybciej podlega procesom gnilnym. Ponadto, jest ono narażone na działanie różnego rodzaju grzybów. Jest też niestety materiałem łatwopalnym. Mimo wszystko wiele osób decyduje się budowę domu drewnianego, prawdopodobnie z wizualnych względów. Domy murowane wciąż są jednak najbardziej popularne. I prawdopodobnie na razie tak pozostanie, gdyż z pewnością zachęcają one inwestorów swoją trwałością. A także możliwością nowoczesnego wzornictwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here