Dodatkowe funkcje prasowaczy parowych – jak sprawić sobie pachnące ubrania?

0
1468

Prasowacze parowe z reguły cenione są przede wszystkim za wygodę ich użytkowania, a także wysoką efektywność. Nie każdy jednak wydaje się pamiętać o tym, że oferują one o wiele, wiele więcej. Za przykład można podać tu wody zapachowe do prasowaczy parowych, które pozwalają utrzymać świeżość i przyjemną woń ubrań. Warto jest zaznaczyć, ze zapach ten utrzymuje się o wiele dłużej niż ma to miejsce w przypadku płynów do płukania ubrań. Dzięki wysokiemu ciśnieniu i równie wysokiej temperaturze pary, woń wnika bardzo głęboko we włókna odzieży, dlatego nie ulega zbyt szybkiemu wietrzeniu, zachowując odpowiednią intensywność na co najmniej kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Jakie zapachy wody do prasowaczy możemy odszukać na rynku?

Jak można się spodziewać, wody zapachowe do prasowaczy parowych występują w wielu wariantach, podobnie jak dezodoranty czy odświeżacze powietrza. Zakres kompozycji zapachowych, z których można wybierać, jest naprawdę szeroki – warto jest zatem poświęcić nieco czasu na przeglądnięcie aktualnych ofert, a z pewnością znajdzie się produkt, który przypadnie nam do gustu.

Poszczególne wody zapachowe do prasowaczy parowych są pod tym względem dość zróżnicowane – na rynku można odszukać wonie takie jak:

  • Kompozycje kwiatowe – Najpowszechniejsze, a jednocześnie bardzo ciekawe. Od klasycznych fiołków, aż po bardziej egzotyczne orchidee.
  • Zapachy owocowe – Najczęściej spotyka się wody bazujące na cytrusach, lecz wybór jest tak naprawdę znacznie szerszy, obejmując jabłka lub truskawki.
  • Zapachy syntetyczne – Uniwersalne i pasujące do wszystkiego, chociaż nie spotyka się ich w naturze, są bardzo przyjemne dla nosa.
  • Kompozycje naturalne – Tak zwany „zapach lasu” lub aromaty ziołowe są stanowią bardzo popularny wybór.

Decyzja ta zależy niemal wyłącznie od naszych osobistych preferencji. Intensywne zapachy utrzymują się dłużej, lecz osoby o wrażliwszym węchu mogą odczuwać przy nich podrażnienia. Najrozsądniej jest przetestować przynajmniej kilka opcji i samodzielnie zadecydować, która z nich odpowiada nam w największym stopniu. Przedział cenowy poszczególnych produktów jest raczej jednolity, dlatego raczej nie powinno się nim sugerować.

Dlaczego wody zapachowe do prasowaczy parowych to dobry zakup?

Ubrania to wizytówka człowieka, a powiedzenie to tyczy się także ich zapachu. Niestety, większość metod aromatyzacji odzieży, jak choćby płyny do płukania, nie jest szczególnie trwała, dlatego woń przestaje być odczuwalna stanowczo zbyt szybko. Po odłożeniu koszuli do szafy, nie mamy już co liczyć na to, że zachowa ona swój zapach. Całe szczęście, specjalne wody zapachowe do prasowaczy parowych utrzymują się znacznie dłużej. Poza tym, są one stosunkowo niedrogie i bardzo przystępne, dlatego powinny stanowić standard w każdym domu, w którym stosuje się prasowacze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWitryny do salonu
Następny artykułOsuszanie mieszkania w Warszawie
Redakcja Przytulny.pl
Zawodowo dekoratorka wnętrz, prywatnie mama dwójki cudownych maluchów. Uwielbia styl skandynawski z dużą dozą przytulnych dodatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here