Czyszczenie kominków, gdy niemożliwe staje się możliwym

0
2054

Kominek – symbol luksusu, ale również oszczędności, jakie można wprowadzić do domu przy sezonie zimowym. Czy jest to taki z płaszczem wodnym, czy może zwykła koza – każda opcja sprawia, że rachunki za ciepło w domu mogą diametralnie spaść, nawet korzystając z drogiego drewna. Jest jednak jedna, mała wada tego dodatku – jego czyszczenie…

Czyszczenie kominków to najgorsze zajęcie przy sprzątaniu domu. Nawet, jak robimy to regularnie, często nastawiamy się na skrobanie, drapanie i zachlapaną powierzchnię wokół tego dodatku. Czy jest jakaś metoda, która nam ułatwi dbanie o kominek?

„Czyszczenie kominka było dla naszej rodziny swoistą karą. Często staraliśmy się jednak wymieniać tym obowiązkiem, ale nie powiem, żeby domownicy byli zadowoleni, gdy nastała ich kolej. Sadza, czarna szyba i ten środek od popiołu. Już na sam widok robiło nam się przykro i pozostawało nam tylko kibicować osobie, która zmierzała w tym kierunku z wiadrem i skrobaczkami. Żadne cify i inne środki dostępne w marketach nie pomagały, a najgorsze, że po skończeniu sprzątania, najbliższa okolica kominka wyglądała jakby przeszedł tam huragan. Zachlapana podłoga, mnóstwo brudu. Wtedy też zaczęłam szukać rozwiązania w sieci, przecież utrzymanie porządku nie może być takie trudne! Wtedy trafiłam na stronę vbvsweden.com na której dostępne były różne środki ułatwiające utrzymanie czystości kominka. Nie wierzyłam, ale że cena była atrakcyjna, zamówiłam. Już po pierwszym stosowaniu zauważyłam, że jest jakby.. łatwiej. Środki bez używania mojej siły pomagały w czyszczeniu szyby od sadzy. Nagle pielęgnacja zrobiła się krótkim procesem i już nie jest obowiązkiem, które jest znienawidzone przez domowników.” – przekonuje Pani Katarzyna, która od lat walczyła ze swoim kominkiem.

Wszystko jest dla ludzi, dlatego korzystanie z takich rzeczy nie powinno wiązać się z trudnościami (nawet w czyszczeniu). Rynek się zmienia, wprowadzane są coraz to nowsze produkty pielęgnacyjne, czyszczące, skuteczniejsze, mocniejsze. Dlatego też nie trzeba rezygnować z kominka czy kozy w swoim domu, bo.. ciężko zadbać o jego wygląd i czystość. Z środkami chemicznymi z łatwością oczyścimy i szybę z sadzy i wnętrze z kurzu, pyłu i spalonego materiału.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here