Czym są taśmy na ogrodzenie panelowe?

0
232
Czym są taśmy na ogrodzenie panelowe

Jesień to dobry czas, aby uporządkować roślinność na terenie ogródka i działki oraz wykonać drobne prace porządkowe przed nadchodzącą zimą. Wykonując pewne czynności teraz, póki aura jest ciepła i sprzyjająca, gdy tylko pojawią się pierwsze promienie wiosennego słońca, przyjemniej będzie spędzało się czas na świeżym powietrzu własnej posesji. Kiedy roślinność nie jest taka bujna, a jesienne liście opadają, znacznie lepiej widać, jak prezentuje się nasza działka oraz jej ogrodzenie. Brak bujnej roślinności sprawia również, że nasze działka jest odsłonięta, a przebywanie na podwórku nie zapewnia intymności przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. W takim przypadku pomocne mogą okazać się taśmy na ogrodzenie panelowe.

Czym są taśmy ogrodzeniowe i jakie mają zastosowanie?

Taśmy na ogrodzenie panelowe w łatwy sposób pomagają dokonać metamorfozy otoczenia. Nadają się do montażu na różnego rodzaju ażurowych ogrodzeniach. Mają postać szerokich pasów nawiniętych na rolkę, a wykonane są zwykle z włókien syntetycznych PVC, które pomagają im zachować odporność na czynniki atmosferyczne przez długie lata. Są odporne na blaknięcie i odbarwienia w wyniku promieniowania słonecznego, a co więcej, dają ochronę przed promieniami UV również latem. Chłodną porą roku, doskonale chronią przed intensywnym wiatrem, co ma znaczenie dla komfortu cieplnego użytkowników budynku. Stanowi barierę dla wiatru, dzięki czemu spowalnia lub zatrzymuje nawiewający pył i kurz, a wiatr ma utrudniony dostęp do szczelin okiennych.

Zalety taśm ogrodzeniowych

Poza wspomnianą ochroną, taśmy na ogrodzenie panelowe mają jeszcze wiele innych zalet, do których należą przede wszystkim lekkość i łatwość montażu. Pasy włókniny układa się poziomo, naprzemiennie pomiędzy szczebelkami i tak do końca ogrodzenia bądź jego fragmentu. Im większy odcinek ogrodzenia zostanie zabezpieczony pasem, tym większa będzie jego skuteczność. Możemy zakryć wybrane fragmenty ogrodzenia – również w pionie lub poprowadzić je jedynie przez 3/4 wysokości. Wszystko zależy od potrzeb i przyjętej koncepcji. Taśmy na ogrodzenie wyglądają estetycznie, a ich kolor można dopasować do pozostałych elementów wyposażenia czy elewacji domu. Ciekawą propozycją jest również poprowadzenie naprzemiennie dwóch kolorów, jeśli chcemy ożywić otaczającą przestrzeń i nadać jej nieco bardziej oryginalnego charakteru.

Gdzie znajdą zastosowanie?

Taśmy do doskonała alternatywa nie tylko na własną działkę czy podwórko. Można je wykorzystać do osłonięcia wiat śmietnikowych, placów zabaw i siłowni na świeżym powietrzu, placów budowy, podwórek przy placówkach publicznych, jak żłobki, przedszkola, szkoły, domy opieki, szpitale i tym podobne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here