Czy warto wymienić starą armaturę łazienkową na nową?

0
1612
Czy warto wymienić starą armaturę łazienkową na nową?

Jeżeli przymierzasz się do remontu łazienki, nawet jeśli mają to być zmiany tylko kosmetyczne, wartą rozważenia opcją jest wymiana starych baterii łazienkowych na ich nowocześniejsze, bardziej funkcjonalne wersje.

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowych rozwiązań, które są już dziś dostępne dla kieszeni przeciętnego klienta. Przykładem takich produktów mogą być termostatyczne baterie Teka (międzynarodowy producent nowoczesnego wyposażenia do kuchni i łazienki), nowoczesne panele prysznicowe wyposażone w deszczownicę czy niezwykle higieniczne baterie bezdotykowe.

Kiedy wymienić starą baterię na nową?

Jedną z przesłanek do wymiany starej armatury łazienkowej na ich nowszą wersję, może być ogólna chęć zmiany wystroju łazienki. Taką przesłanką może być również mocne zużycie armatury lub widoczne gołym okiem uszkodzenia, które negatywnie odbijają się na estetyce baterii. Dobrym powodem do wymiany starej armatury łazienkowej na nowe baterie Teka lub baterie dowolnie innej marki, może być również chęć unowocześnienia i zwiększenia wygody korzystania z podstawowych urządzeń łazienkowych. W tym przypadku warto sięgać po baterie bazujące na innowacyjnych rozwiązaniach technicznych, chociażby po wspomniane już na wstępie baterie Teka z termostatem, baterie bezdotykowe lub panele prysznicowe, które prócz tradycyjnej słuchawki prysznicowej, wyposażone są również w praktyczną deszczownicę.

Charakterystyka nowych modeli baterii łazienkowych

Jedną z najpopularniejszych wersji nowoczesnych baterii, coraz chętniej stosowanych w mieszkaniach prywatnych, są baterie z termostatem. Urządzenia tego typu pozwalają na precyzyjne ustawienie temperatury wody i zapamiętanie tego ustawienia, co przekłada się na większą oszczędność i wygodę, zwłaszcza jeśli w domu mieszkają małe dzieci lub osoby w podeszłym wieku.

Kolejnym przykładem nowoczesnych baterii łazienkowych są urządzenia bezdotykowe, gwarantujące najwyższy poziom higieny i wygody obsługi. Wśród baterii Teka znaleźć można wiele bezdotykowych modeli dedykowanych użytkownikom indywidualnym – domowym łazienkom. Taka bateria będzie doskonałym wyborem, jeśli chcesz oszczędzać wodę i wiesz, że niektórzy z domowników mają w zwyczaju zapominanie o zakręceniu kurka z wodą. Bezdotykowa bateria Teka działa na zasadzie fotokomórki i jeśli zabierzesz spod niej dłonie, woda po kilku sekundach zostanie odcięta i przestanie płynąć.

Wartym wspomnienia przykładem nowoczesnych baterii łazienkowych są również wielofunkcyjne panele prysznicowe standardowo wyposażone w słuchawkę i deszczownicę, która zapewnia większy komfort kąpieli i daje sporą oszczędność zużycia wody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here