Czy decydować się na domowy kominek

0
1150
kominek
fot: pixabay.com

Marzenia o domu z własnym, pięknym kominkiem w salonie, z  trzaskającymi polanami, sypiącymi złote iskry, towarzyszą wielu z nas. Szczególnie jeżeli w końcu po długim okresie oczekiwania zamierzamy zamienić ciasne mieszkanie w bloku na dom na wsi lub też decydujemy się na miejską zabudowę szeregową.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/kominek-w-domu-tak-ale-z-glowa/

W obydwu przypadkach będzie  mieć możliwość realizacji swojego marzenia o kominku.

Czy jednak kominek w domu to dobry pomysł?

Przed podjęciem decyzji o umieszczeniu kominka  w naszym nowym salonie musimy  to ustalić  z fachowcem, który będzie podejmował się takiego zadania.  Kominek to świetne rozwiązanie ze na oszczędność ciepła jaką możemy uzyskać, oraz niepowtarzalny klimat domowego ogniska. Samo wykonanie wymaga jednak sporej wiedzy i techniki.Zakładam, że niewielu  z nas, zdecyduje się na samodzielnie przeprowadzenie tego projektu. Przy budowie kominka opinia obeznanego  budowlańca będzie kluczowa. Warto również poszukać w Internecie oferty profesjonalnych zdunów. 

Zdun – ekspert od kominków i nie tylko 

Zdun to profesja, która jakiś czas temu praktycznie zniknęła z mamy popularnych zawodów. Na szczęcie w ostatnim czasie widać powrót do tradycyjnych metod stawiania pieców kaflowych, kuchni, wędzarni, kamiennych grilli a także kominków. Osoby, które zajmują się tym fachem często zdobywały doświadczenie przed długie lata, mają doskonałą znajomość z zakresu planowania przestrzeni, podłączenia ciągu kominowego zgodnie  z zasadami bezpieczeństwa. 

Zapewne wybudują  kominek według naszego pomysłu ale też pomogą doradzić rozwiązania, które dla nas nie są oczywiste. Przy planowaniu kominka ważna będzie jego lokalizacja, wielkość oraz wspominana forma wykonania i materiały jakie zostaną użyte do budowy.

Kamienie zawsze w cenie

Przy wyborze materiałów do budowy kominka i jego zdobienia warto zainwestować w budulec dobrej jakości. Kominek zapewne będzie nam służył na wiele lat, warto aby był trwały i bezpieczny. Dla tego wiele osób wybiera do wykończenia kamień naturalny, w niektórych projektach pojawiają się drewniane elementy wykończenia lub też nawet płyty kaflowe wysokiej jakości.

Pomysłów jest wiele, jeżeli nie zdecydujemy się na kominek z tradycyjnym paleniskiem, warto rozważyć opcję gotowego wkładu kominkowego. To rozwiązanie jest bardzo bezpieczne, daje również mnóstwo ciepła.

Przeczytaj też: https://www.uroda.info.pl/jakie-kosmetyki-sprawdza-sie-w-codziennym-makijazu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here