Beata Pawlikowska – książki autora, które warto znać

0
9019
Beata Pawlikowska - książki autora, które warto znać

Beata Pawlikowska jest polską dziennikarką, podróżniczką i pisarką. Wspólne pasje na kilka lat połączyły ją z Wojciechem Cejrowskim; oboje wydali książki podróżnicze, którym udało się osiągnąć sukces wydawniczy. Jeśli chodzi o liczbę opublikowanych powieści, zdecydowaną przewagę odniosła jednak Beata Pawlikowska – książki autora, z których pierwsze ukazały się w roku 2001, opowiadają nie tylko o podróżach. Służą także jako poradniki, materiały do nauki języków obcych i źródło przepisów kulinarnych.

Doświadczenia Beaty Pawlikowskiej

Wszystkie przygody podróżniczki zaczęły się od jej znajomości języków obcych. Początkowo podejmowała ona pracę jako tłumaczka; prowadziła także kurs języka obcego w jednej ze stacji radiowych. Pierwsze wyjazdy z kraju odbyła w celach zarobkowych, jednak z czasem podróżowanie stało się pomysłem na życie Beaty Pawlikowskiej – książki autora to w dużej mierze opisy jej doświadczeń i obserwacji, poczynionych na wyprawach. Jej zdjęcia i rysunki pojawiły się natomiast w wielu popularnych magazynach. Dziennikarka była także częstym gościem audycji radiowych, festiwali podróżniczych i Targów Książki.

Beata Pawlikowska – książki autora, czyli podróże, rozwój i różnorodność

Beata Pawlikowska wydała kilka serii książek, z których szczególnie znane są “Blondynka w podróży” i “Blondynka na językach”. To właśnie one przyniosły pisarce popularność. Chwytliwe tytuły, takie jak “Blondynka wśród łowców tęczy”, “Blondynka u szamana”, “Blondynka, jaguar i tajemnica Majów” czy “Blondynka na tropie tajemnic” stopniowo przyciągały kolejnych ciekawych świata czytelników. Wydawnictwo National Geographic nie pozostało również obojętne na dar do nauki języków Beaty Pawlikowskiej – książki autora o charakterze edukacyjnym dotyczą nie tylko języka angielskiego, ale także hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego, a nawet japońskiego i niderlandzkiego. Jeśli chcesz rozpocząć naukę z podróżniczką, sprawdź ofertę Skupszopu – sklepu internetowego, w którym znajdziesz wiele poradników w bardzo atrakcyjnych cenach.

Z czasem Beata Pawlikowska sięgnęła również po inny rodzaj literatury. Zaczęła tworzyć poradniki, odnoszące się do komponowania diety i rozwoju osobistego. Autorka często opisuje w nich własne doświadczenia, w tym przebyte choroby i zaburzenia, z naciskiem na depresję i anoreksję. Najbardziej znane z nich to seria “W dżungli życia” oraz “Trening szczęścia”. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się również kalendarze, wydawane przez Beatę Pawlikowską pod hasłem “Rok dobrych myśli”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here