Perfumy jakie sprawdzą się przy różnych okazjach

0
Perfumy jakie sprawdzą się przy różnych okazjach

Popularność rozwiązań takich jak dobre perfumy nie bierze się znikąd, są one wielce użyteczne i prawdziwie gwarantujące ułatwienia, takie jak na przykład otoczenie się przyjemnym zapachem i lepszym samopoczuciem.

Praktyki takie jak ich zmyślny dobór są prekursorem lepszego wizerunku, dlatego warto się ku temu przyłożyć.

Znakomite rozwiązania w sferze doboru perfum

Perfumy można wykorzystać na wiele sposobów. Nakładanie perfum na poszewkę na poduszkę – poszewkę na poduszkę można perfumować. Jest to najpopularniejsza aplikacja dla perfum do użycia w domu, które mają dobry zapach, ponieważ poprawiają atmosferę. Jest to często uważane za dobrą aplikację do perfum o zapachu owoców i cytrusów. Aplikacja perfum na włosy – jest to rodzaj aplikacji perfum, który jest najczęściej stosowany u kobiet i dziewcząt. Nakładają perfumy na włosy, co sprawia, że ​​włosy ładnie pachną i tworzą przyjemną atmosferę.

Rozpylanie perfum w powietrzu – jeśli rozpylisz perfumy w powietrzu, przykleją się one do powietrza jak drobna mgiełka. Perfumy te są bardzo dobre dla przestrzeni z przeciągiem, łatwych do wywietrzenia. Możesz cieszyć się perfumami w trudno dostępnych miejscach, takich jak sklep, park itp. Jeśli więc planujesz kupić perfumy, rozważ użycie innych perfum, takich jak te wymienione powyżej. Jeśli chcesz mieć przyjemny zapach w różnych miejscach, zastosuj perfumy. Możesz cieszyć się perfumami z różnych stron, dzięki czemu nie będziesz wszędzie czuć tego samego zapachu przypadkowości. Mając to na uwadze, im więcej rodzajów perfum wypróbujesz, tym więcej rodzajów zapachów będziesz w stanie docenić. Spektrum komplikacji w temacie własnego stylu to zdecydowanie bolączka wymagającą konstruktywnej reakcji, jaką może być przejrzenie bogatych ofert drogerii online. Wyświadczymy sobie niedźwiedzią przysługę zajmując się tą selekcją już wcześniej, na bieżąco, zanim to jeszcze pojawi się pilna potrzeba zastosowania perfum takich jak eternit calvin klein lub inne z wysokiej półki.

Jak zadbać o nawodnienie małej działki i w jaki system zainwestować?

0

W przypadku małej działki również należy zadbać o odpowiedni system nawadniania. W końcu trawa i rośliny potrzebują wody do życia, a nie zawsze opady są wystarczająco częste, aby korzenie nie ulegały przesuszeniu. W Polsce stan suszy występuje coraz częściej, a sadząc rośliny trzeba dbać o ich odpowiednie nawodnienie, aby rozwijające się korzenie mogły się rozrosnąć, a trawnik czy krzewy nie zmarniały. Jak zatem zadbać o nawodnienie małej działki. W jaki system zainwestować?

Systemy automatyczne musisz zapewnić na etapie planowania ogrodu

Jeśli ogród nie jest jeszcze wykonany, to można pokusić się o systemy automatycznego zraszania. Zraszacze wynurzalne albo nawierzchniowe połączone z wydajną instalacją wodno-kanalizacyjną i sterowane za pomocą panelu znajdującego się w domu to technologia XXI wieku. Można zaprogramować dokładną porę zraszania. Ponadto zraszacze mogą uruchamiać się także wtedy gdy wilgotność jest niska na podstawie odpowiednich czujników. Jednak czy taki system opłaca się inwestować na małej działce? Wydaje się to zbędny wydatek, chyba, że naprawdę często się wyjeżdża i trzeba wynajmować kogoś do pielęgnacji ogrodu. Jednak bądźmy szczerzy, raczej jest to rzadkość. Jeśli jednak mimo wszystko chcesz postawić na największą wygodę, to musisz sprawdzić czy ciśnienie wody w instalacji zapewni efektywne działanie zraszaczy. Może się okazać, że potrzebna będzie mocna pompa hydroforowa, a właściwie taka która jest wydajna. W tym przypadku zbiornik gromadzący wodę nie musi być duży, wszak przestrzeń do podlewania jest niewielka. Oczywiście na montaż urządzenia trzeba znaleźć odpowiednie miejsce, bo dość mocno hałasuje. Niemniej jednak na pewno w przypadku problemów z ciśnieniem wody opłaca się je stosować. Pompy hydroforowe można montować także poza domem, w betonowych zbiornikach. Trzeba jednak tutaj zapewnić szczelność, a także pamiętać o czyszczeniu hydroforowni. Niestety w przypadku hydroforu umieszczonego w takim miejscu może dojść do zalania wodami opadowymi, a to spowoduje uszkodzenie silnika, jeśli jego klasa wodoszczelności jest niższa niż IP68.

System półautomatyczny, czyli zraszacze ustawiane na działce i podłączane do węża

Kolejny system na potrzeby rozróżnienia od innych nazwiemy półautomatycznym. Mowa tutaj o zraszaczach ustawianych na gruncie, do których podłącza się węża ogrodowego. Mogą podlewać określoną część działki, gdyż mają ograniczony zasięg i najczęściej trzeba je po prostu przesuwać. Tutaj jest ryzyko, że pewne fragmenty ogrodu będą zbyt suche, a inne zbyt mocno nawodnione. Rozwiązaniem, które zapewnia większy zasięg takich zraszaczy jest zraszacz obrotowy, dzięki któremu podlewa się szybciej i efektywniej. W tym przypadku problemem może być obniżone ciśnienie wody po podłączeniu węża. Ten problemy także może rozwiązać mocna pompa hydroforowa. Specjaliści mogą doradzić jaka moc będzie odpowiednia w danej sytuacji, aby zapewnić odpowiednie nie za niskie, ale też nie za wysokie ciśnienie. Bo to ostatnie może doprowadzić do rozszczelnienia węża.

Systemy kroplujące najlepsze na rabaty

Innym sposobem podlewania małej działki mogą być systemy kroplujące. One sprawdzają się najlepiej na rabatach, gdzie potrzeba takiego systemu, by np. woda nie trafiała na liście i kwiaty, co mogłoby spowodować rozwój chorób grzybowych. Węże rozłożone na ziemi i wyposażone w mikrootwory stopniowo uwalniają wodę. Jest to tzw. efekt pocenia się węża. Świetnie sprawdza się do podlewania rabat, ale i grządek, jeśli na małej działce jest ogródek warzywny.

Ręczne podlewanie wężem, które możesz sobie ułatwić

Na koniec zostawiliśmy to co najpowszechniejsze, a więc ręczne podlewanie działki z użyciem węża ogrodowego. Jego rozwijanie i ciągnięcie za sobą może być problematyczne, a do tego dochodzi jeszcze zwijanie się węża, co utrudnia przepływ wody. Tak jednak nie musi być, wystarczy zdecydować się na wózek do węża ogrodowego z bębnem, dzięki któremu jego zwijanie i odwijanie jest proste, a podlewanie nie wymaga tyle wysiłku.

W zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz, możesz wybrać odpowiedni system nawadniania twojej niedużej działki. Musi być on uzależniony od tego czy masz czas na samodzielne nawadnianie ogrodu, czy chociażby podłączanie odpowiedniego sprzętu. Istotne znaczenie ma również ciśnienie wody w instalacji, bo przy zbyt niskim pomoże mocna pompa hydroforowa. Warto stawiać na nowoczesne i sprawdzone rozwiązania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza do basenu?

0
basen

Upalne lato to idealny czas na kąpiele w ogrodowym basenie. Jest to znakomita forma relaksu i odprężenia po ciężkim dniu, a także świetny pomysł na przyjemne spędzenie wolnego weekendu z rodziną czy przyjaciółmi. Warto jednak pamiętać o tym, że ogrodowy akwen wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Do utrzymania niecki basenowej w idealnej czystości niezbędny jest specjalny odkurzacz. Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego sprzętu?

6 typowych błędów przy zastosowaniu lustra we wnętrzu

0
6 typowych błędów przy zastosowaniu lustra we wnętrzu

Lustro to obowiązkowy element w każdym wnętrzu. Mówiąc o lustrze nie mamy na myśli tylko jego praktycznego zastosowania, czyli – odbiciu naszej twarzy i sylwetki, ale także o „stronie” – wizualnej – dekoracji oraz zastosowania w celu modyfikacji proporcji pomieszczenia. Architekt wnętrz z Warszawy Magda Knappe podpowiada, jak uniknąć najczęstszych błędów przy zastosowaniu lustra.

Błąd 1: Rama nie pasuje do stylu wnętrza

Lustro często nie staje się pełnoprawną częścią wystroju ze względu na źle dobraną ramę. Na przykład rzeźbiona drewniana rama świetnie wygląda w klasycznym wnętrzu, ale w stylu minimalistycznym będzie wyglądać zbyt pretensjonalnie i pompatycznie – w tym przypadku kontrast nie będzie wyglądał dobrze, a lustro po prostu przeciąży pomieszczenie.

Jeśli masz wątpliwości, jaki rodzaj ramy stanie się odpowiednią ozdobą, wybierz prostą jednokolorową ramę. Niektóre style wymagają zastosowania luster bez ram. Na przykład we wnętrzu w stylu skandynawskim, minimalistycznym lub hi-tech bardzo częste jest powieszenie lustra bez ramy.

Ważny jest również kolor. Czarny to bezpieczny wybór – praktycznie w każdym wnętrzu będzie odpowiedni. Możesz też wybrać ramę pasującą do ścian, o kilka odcieni jaśniejszą lub ciemniejszą. W takim przypadku rama nie stanie się elementem kontrastującym w pomieszczeniu, ale harmonijnie go dopełni, nie rzucając się w oczy.

Projektant wnętrz radzi, że jeśli chodzi o materiał, najgorzej wygląda plastik – automatycznie obniża on wartość wnętrza i sprawia, że ​​jest bez smaku. Najlepiej wybrać metalową lub drewnianą ramę. A jeśli jesteś fanem niebanalnych i oryginalnych rozwiązań, zwróć uwagę na skórzany pasek, na którym można powiesić lustro.

Błąd 2: Rozmiar nie jest proporcjonalny do wyposażenia w pobliżu

Lustro może zgubić się w przestrzeni, jeśli zostanie umieszczone obok sofy, szafy lub umywalki, których wymiary są zauważalnie większe niż jego własne. Będzie to bardzo irytujące, przez co wnętrze wyda się nieprzemyślane.

Aby tego uniknąć, weź pod uwagę rozmiar i proporcje wszystkich przedmiotów w pomieszczeniu. Na przykład, jeśli chcesz powiesić lustro nad sofą, wybierz duże poziome lustro lub skomponuj zestaw luster z kilku małych.

We wnętrzu łazienki zachowamy równowagę, jeśli lustro będzie tej samej szerokości co umywalka lub będzie nieco węższe. W przedpokoju należy wziąć pod uwagę bliskość lustra do drzwi i szafy. Ponieważ te elementy są wydłużone, lustro również powinno mieć podobny kształt.

Zobacz również ciekawy artykuł https://projektowaniewnetrz24.eu/projekt-salonu-architekta-wnetrz-slow-kilka

Błąd 3: Brak harmonii z wnętrzem

W niektórych mieszkaniach lustro po prostu wisi na gołej ścianie i nic się w nim nie odbija. Taki układ sprawia, że ​​jest nudne, poza tym wydaje się, że w ogóle tu nie pasuje. Dlatego pamiętaj, że lustra powinny harmonijnie współgrać z przestrzenią.

Zawieś je w taki sposób, aby w lustrze odbijało się światło słoneczne – dzięki temu pomieszczenie wyda się wizualnie większe i jaśniejsze. Inną opcją są meble naprzeciwko lustra, zasłony lub plakaty czy obrazy, które odbijają się w lustrze. To rozwiązanie jest szczególnie ważne w przypadku wąskiego pomieszczenia – w tym przypadku powierzchnia odbijająca optycznie poszerzy pomieszczenie.

Błąd 4: Nieprawidłowa odległość od mebli i podłogi

Jeśli w pokoju wisi lustro, człowiek odruchowo spróbuje zobaczyć w nim własne odbicie, niezależnie od tego, czy teraz tego potrzebuje, czy nie. I tutaj bardzo ważnym punktem jest wysokość, na której znajduje się lustro: jeśli wisi zbyt nisko, będziesz musiał pochylić się, aby zobaczyć swoją twarz, a jeśli wisi zbyt wysoko, przeciwnie, stanąć na palcach. Jest to niewygodne i zaczyna irytować po kilku dniach używania lustra w ten sposób.

Dlatego lustro powinno znajdować się gdzieś na wysokości 1/3 ściany. Unikaj zbyt bliskiego sąsiedztwa z dużymi meblami – w końcu lustro jest samodzielnym elementem wnętrza i potrzebuje wolnej przestrzeni. Zawsze zostawiaj co najmniej 20-30 cm wolnej przestrzeni wokół ramy. Jest jednak wyjątek od reguły – mówimy o galerii obrazów i plakatów, w której znalazło się lustro.

Może Cię też zainteresować https://projektowaniewnetrz24.eu/projekt-lazienki-marmur

Błąd 5: Nie bierze się pod uwagę komfortu psychicznego

Wybierając lokalizację lustra, należy wziąć pod uwagę komfort osób mieszkających w domu. Na przykład szafa z lustrzanymi drzwiami z boku łóżka może powodować dyskomfort psychiczny, a nawet przerażać, jeśli nagle obudzisz się w nocy i zobaczysz swoje odbicie. To samo dotyczy złego umiejscowienia lustra umieszczonego w korytarzu – tak naprawdę nie chcesz się wzdrygać, gdy wchodzisz po ciemku do łazienki lub kuchni. Dlatego zanim powiesisz lustro, sprawdź, gdzie będzie dla niego najlepsze miejsce.

Ważnym elementem jest oświetlenie przy lustrze. Jeśli światło będzie ostre, zimne, skierowane od góry do dołu, wszelkie niedoskonałości sylwetki i skóry będą odbijać się w lustrze. Aby temu zapobiec, użyj miękkiego, ciepłego światła bocznego (kinkietów).

Błąd 6: Niewłaściwy kształt lustra

Wybierając kształt lustra należy pamiętać, że powinno dobrze komponować się z innymi przedmiotami znajdującymi się w pomieszczeniu. Na przykład, jeśli w pokoju znajdują się szafki, najlepszą opcją będą prostokątne i długie lustra, które pasują do kształtu drzwi. W przypadku wnętrza w stylu klasycznym czy glamour ważny będzie nie tyle kształt, co rama – dopuszczalne są, ozdobne, złote lub drewniane ramy. W pokoju z meblami o gładkich liniach świetnie będzie wyglądało owalne lub okrągłe lustro bez ostrych narożników. W high-tech można zastosować produkty o nietypowym, futurystycznym kształcie – dodadzą pikanterii i z powodzeniem uzupełnią istniejącą przestrzeń. Nowoczesne wnętrza sugerują obecność luster o różnych kształtach, połączonych w jedną harmonijną kompozycję na ścianie.

Po więcej ciekawych artykułów zapraszamy na stronę projektanta wnętrz.

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę?

0
Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę

O fotowoltaice możemy w ostatnim czasie usłyszeć bardzo wiele. Coraz więcej właścicieli domów wolno stojących, a także przedsiębiorców decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Dlaczego warto rozważyć zainwestowanie w fotowltaikę?

Rosnące ceny prądu

Podstawowym zadaniem fotowoltaiki jest zaopatrzenie domowników bądź firm w prąd. Niektórzy wykorzystują także pozyskaną energię do ogrzewania pomieszczeń, jednak w dalszym ciągu główną rolą fotowltaiki jest dostarczanie prądu do naszych gniazdek. Nie jest tajemnicą, że ceny energii elektrycznej w ostatnich latach znacznie wzrosły. Co gorsza, w kolejnych latach możemy spodziewać się kolejnych wzrostów. Tymczasem decydując się na fotowoltaikę możemy pozyskiwać energię elektryczną całkowicie za darmo. Nie oznacza to co prawda, że nasze rachunki za prąd zmaleją do zera, wszak pewną ich część stanowią opłaty stałe, które są niezależne od ilości pobranej od dystrybutora energii. Niemniej jednak w sytuacji, gdy fotowoltaika zaspokaja w większym stopniu nasze zapotrzebowanie na prąd, rachunki z elektrowni mogą wynieść około 300 zł w skali roku. Co więcej, fotowoltaika pozwala niemal całkowicie uniezależnić się od dostawcy prądu. O ile przerwy w dostawie energii nie są tak dotkliwe dla gospodarstw domowych, o tyle w przypadku firm produkcyjnych straty mogą być naprawdę duże.

Ekologiczne źródło energii

Już od kilku lat specjaliści alarmują, że powinniśmy zacząć korzystać z odnawialnych źródeł energii. Zapotrzebowanie energetyczne jest obecnie tak wysokie, że tradycyjne źródła energii są już na wyczerpaniu. Co więcej, ich wydobycie oraz eksploatacja przyczyniają się do degradowania środowiska naturalnego. Dotychczas korzystanie z odnawialnych źródeł energii było zazwyczaj poza naszym zasięgiem – ostatecznie mało kto mógł pozwolić sobie na przykład na wybudowanie farmy wiatraków. Tymczasem fotowoltaikę może zamontować na dachu swojego domu niemal każdy. Społeczeństwo staje się coraz bardziej świadome ekologicznie, dlatego ważne są dla nas nie tylko kwestie finansowe, ale także ochrona naszej planety.

Dodatkowe informacje: Fotowoltaika 4oze.pl – zobacz więcej informacji o tym, jak działają panele fotowoltaiczne

Jeszcze więcej oszczędności

Rozwój fotowoltaiki w Polsce szeroko wspierają rządzący, umożliwiając nam pozyskanie na nią dotacji. W wielu przypadkach możemy otrzymać aż 5 000 zł, które przeznaczymy na zakup paneli fotowoltaicznych bądź sfinansowanie usługi ich montażu. Co więcej, wydatki poniesione na fotowoltaikę możemy odliczyć od podatku dochodowego w kwocie aż 53 000 zł. Odliczeń mamy prawo dokonać w ciągu 6. lat od końca roku, w którym ponieśliśmy pierwszy wydatek. Odliczenia dokonujemy w rocznej deklaracji podatkowej. Oczywiście aby móc skorzystać z ulgi, musimy spełnić warunki zapisane w ustawie. Dotyczą one między innymi własności nieruchomości oraz celu, w jakim jest ona użytkowana. Z ulgi termomodernizacyjnej nie mogą skorzystać przedsiębiorstwa, jednak mają one prawo do zaliczania w koszty uzyskania przychodów amortyzacji paneli fotowoltaicznych. Oznacza to, że dzięki fotowoltaice każdy może wiele zaoszczędzić i to nie tylko na rachunkach za prąd.

Zapach wilgoci i stęchlizny – jak się go pozbyć?

0
Zapach wilgoci i stęchlizny

Zapach stęchlizny i wilgoci kojarzy nam się z bardzo nieprzyjemnymi doświadczeniami. Najczęściej odczuwamy go w starych budynkach, szczególnie tych niezamieszkiwanych przez dłuższy czas. Jak pozbyć się tego zapachu? Czy są na niego jakieś sprawdzone i skuteczne sposoby?

Najważniejsze jest źródło

Aby zapach udało się skutecznie zniwelować, konieczne jest zlokalizowanie jego źródła. Samo wystąpienie stęchlizny świadczy o tym, że poziom wilgoci jest wysoki. To z kolei jest prostą drogą do rozwoju niezwykle niebezpiecznej dla naszego zdrowia pleśni. Jeżeli w Twoim domu odczuwasz nieprzyjemny zapach stęchlizny, w pierwszej kolejności upewnij się, czy źródłem tych zapachów nie są podłogi lub ściany. Najłatwiej to sprawdzić, odsuwając od ściany meble. Jeśli zauważyć widoczne przebarwienia, będzie to oznaczać, że znalazłeś przyczynę problemu. Oprócz podłóg, w kręgu podejrzeń znajdują się wszelkie elementy tapicerowane, a także dywany czy zasłony. Jak pozbyć się zapachu wilgoci, gdy znamy już jego źródło?

Mamy źródło- i co dalej?

Sprawa jest prosta- kiedy znajdziesz źródło nieprzyjemnego zapachu, cały element musisz po prostu usunąć. Jeśli jest to dywan czy zasłona, sprawa jest dość prosta. Nieco gorzej jest jednak, gdy przykry zapach wydzielają z siebie np. meble. Pamiętaj, że meble z surowego drewna chłoną wilgoć z otoczenia jak gąbka. Nawet, jeśli pozornie je wysuszysz, zalążki grzybów mogą się odnawiać. Najbezpieczniej jest więc po prostu wyrzucić zawilgocony element.

Co jednak w przypadku, gdy wilgoć dotyczy podłogi? Trudno tu mówić o jej wyrzuceniu. W takim przypadku pozostaje gruntowny remont. Jeśli na ścianach jest boazeria, należy ją zdjąć, podobnie, jak tapetę. Ściany należy następnie wyszorować przy użyciu specjalistycznego środka grzybobójczego. Kiedy wyschnie, możesz przystąpić do malowania. Jeśli sprawa dotyczy np. parkietu, najrozsądniej jest oddać sprawy w ręce profesjonalistów.

Co jeszcze możesz zrobić, by pozbyć się przykrego zapachu?

Przede wszystkim, zadbaj o higienę i piękny zapach w całym pomieszczeniu. Umyj wszystkie meble, dokładnie przewietrz wnętrze. Jeśli zrobisz to wszystko sumiennie i dokładnie, problem powinien zniknąć na dobre. Zawsze możesz skorzystać z usług specjalistycznej firmy sprzątającej, która dysponując profesjonalnymi środkami, potrafi zdziałać cuda. Warto podkreślić, że zapach stęchlizny jest nie tylko nieprzyjemny i przykry, ale także szkodliwy, gdyż zawsze oznacza występowanie wysokiego poziomu wilgoci. Ta z kolei przyczynia się do szybkiego namnażania się bakterii i grzybów, które są dla nas dużym niebezpieczeństwem.

Klasyczne i nowoczesne oświetlenie powierzchni handlowych

0
oświetlenie

Oświetlenie pełni w sklepie szczególną rolę. Umożliwia bezpieczne poruszanie się po pomieszczeniu oraz właściwą ekspozycję towarów. Właściwą, czyli taką, która przekona klientów do zakupu. W obiekcie handlowym powinny znaleźć się zatem zarówno lampy sufitowe oraz ścienne. Ich wygląd powinien dodawać sklepowi stylu i zachęcać do odwiedzin. W zależności od wystroju pomieszczenia możemy zdecydować się na montaż lamp klasycznych lub nowoczesnych.

Sklepowe lampy sufitowe

Lampy sufitowe dzielą się zazwyczaj na plafony oraz zwisy. I jedne i drugie nadają się do zawieszenia w sklepie. Jednak w momencie podejmowania decyzji, powinniśmy najpierw sprawdzić jaka jest wysokość hali sprzedażowej. Jeśli działalność handlowa prowadzona jest w niskim pomieszczeniu, to rozsądniej jest kupić plafon. Jeżeli pomieszczenie jest wysokie na co najmniej 2,5 metra, to spokojnie możemy wybrać lampę zwisającą i dostosować jej długość do swoich potrzeb.

Sprawdzonym rozwiązaniem w sklepach są reflektorki. W opcji są modele jednopunktowe, jak i dwu czy wielopunktowe. Są idealne do oświetlenia witryny, kasy lub wieszaków. Reflektor skupia bowiem światło w określonym kierunku. Oko człowieka to wyłapuje i podąża wzrokiem właśnie w to wyeksponowane miejsce. Co ciekawe, w sprzedaży są nowoczesne lampy reflektorowe o ciekawych geometrycznych kształtach, jak i tradycyjne, niewyróżniające się, proste egzemplarze.

Dużym powodzeniem cieszą się również zwisy szklane. Prezentują się świetnie w niewielkich sklepach odzieżowych, obuwniczych, bieliźnianych, kosmetycznych, jubilerskich. Wprowadzają w pokoju handlowym szczególny klimat, który podoba się klientom. Ich ekskluzywny wygląd zachęca do dłuższego pobytu, przymierzenia asortymentu i oczywiście zakupu. Do wyboru są szklane kule o różnych wielkościach. Na suficie zawiesić można lampy o takiej samej wielkości, jak również zdecydować się na kilka szklanych zwisów o różnej średnicy kuli.

Sklepowe lampy ścienne

W sklepowych pomieszczeniach wiesza się nie tylko lampy sufitowe, ale również ścienne. Mają one za zadanie doświetlić część handlową oraz trudno dostępne miejsca. Jeśli zależy nam, aby nasz sklep był urządzony niesztampowo, to warto rozejrzeć się za nietypowymi lampami ściennymi. W zasadzie każdy producent posiada takie w swojej ofercie.

Godne uwagi są na przykład kanciaste kinkiety Sollux, które przypominają wyglądem głośnik stereo. Lampa ma kolor biały, a jej obramowania są w kolorze czarnym. Równie efektownie prezentuje się kinkiet z serii Sigma. Światło rozchodzi się w nim zarówno górą, jak i dołem, co tworzy niezapomniany efekt wizualny.

W sprzedaży znaleźć można także kinkiety, które oprócz funkcji oświetleniowej, pełnią także inną rolę. Dobrym przykładem może być kinkiet Kukkia marki Thoro, który posiada w swojej oprawie miejsce na rośliny. Taki gadżeciarski trick na pewno zwróci uwagę wszystkich klientów.

Bogaty wybór oświetlenia sklepowego

Wszystkie wymienione wyżej lampy dostępne są w sklepie Mariner. Firma oferuje najwyższej klasy oświetlenie sklepowe w konkurencyjnych cenach. W asortymencie znajdują się oprawy sufitowe, ścienne oraz stojące, pochodzące od takich producentów, jak: Astro, Cleoni, Fabbian, Moretti Luce czy Lampex.

Przy okazji zakupów można zaopatrzyć się również w odpowiednie żarówki. Warto również wiedzieć, że dla zamówień powyżej 300 zł, sprzedawca proponuje darmową wysyłkę.

Zakup pierwszej grzałki do akwarium – jak się przygotować, co warto wiedzieć

0
akwarium

W wyposażaniu akwarium kluczowy jest zakup grzałki, bez której nie będzie ono mogło sprawnie funkcjonować. Grzałka odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu temperatury. W zależności od rozmiaru akwarium, rodzaju hodowanych rybek oraz innych czynników, należy dobrać odpowiedni typ grzałki. Poniżej podpowiadamy krok po kroku – jak odnaleźć tę właściwą wśród wielu dostępnych.

Grzałki do akwarium – krótkie wprowadzenie w temat

Możliwość kontrolowania temperatury wody ma kluczowe znaczenie dla utrzymania właściwych warunków dla życia rybek i roślin. Działanie większości dostępnych grzałek jest bardzo proste – po podłączeniu do prądu, grzałka sama dokonuje pomiaru temperatury wody i uruchamia się, gdy jest to potrzebne. Większość rybek preferuje przebywanie w wodzie o temperaturze od 22 do nawet 28 stopni.

Dostępne grzałki można podzielić na kilka kategorii. Przede wszystkim, rozróżniamy grzałki niezanurzalne oraz zanurzalne. W przypadku pierwszych – jedynie część grzewcza zanurzona jest w wodzie. Na obudowie powinna być zaznaczona podziałka informująca, o optymalnej pozycji grzałki. Warto podkreślić, że są to urządzenia dedykowane do niedużych i płytkich zbiorników.

Grzałki zanurzalne znajdują całkowicie poniżej poziomu wody. Są wysoce funkcjonalne – gdyż nie musimy ich demontować na czas czyszczenia zbiornika. Nadają się do stosowania w akwariach niemal wszystkich typów.

Większość grzałek jest wyposażona w termoregulator, gwarantujący utrzymanie odpowiednio poziomu grzania. Po osiągnięciu docelowego poziomu temperatury wody, grzałka wyłącza się, a jej ponowne uruchomienie nastąpi dopiero gdy środowisko ulegnie ochłodzeniu.

Najważniejsze sprawy w czasie zakupu grzałki do akwarium

Kluczowym parametrem będzie moc, z którą dana grzałka do akwarium pracuje. Ilość watów powinna zostać podana przez producenta na opakowaniu. Moc należy dobierać względem objętości akwarium. Nie polecamy kupowania grzałki ani zbyt słabej, ani nadmiernie mocnej – w obu przypadkach może mieć to negatywny wpływ na funkcjonowanie środowiska wodnego.

Najsłabsze grzałki działają z mocą 25 W i przeznaczone są do zbiorników o objętości: 10-25 litrów. Grzałki o mocy 50 W są dedykowane do akwariów o objętości: 30-60 litrów. W akwariach naprawdę dużych – około 300 litrów objętości – warto stosować grzałki o mocy 300 W. Niekiedy wybieranym rozwiązaniem jest także montaż dwóch grzałek.

Warto też rozważyć zakup grzałki z filtrem. Jest to połączenie dwóch urządzeń ważnych dla funkcjonowania całego akwarium. Filtry oczyszczają wodę z osadu, pyłków, produktów przemiany materii i innych zanieczyszczeń. Najczęściej, stosowane są filtry z pompą, jednak znajdziemy również wersje z grzałką. Jest to rozwiązanie dedykowanie do dużych zbiorników.

Dodatkowe zabezpieczenia w konstrukcji grzałek do akwariów

Bezpieczeństwo to kluczowa sprawa. Nie należy stosować grzałek z drugiego obiegu, zużytych lub pozbawionych niektórych elementów. Najważniejszym zabezpieczeniem jest osłona, która uniemożliwia rybom kontakt z rozgrzaną powierzchnią.

Warto też sięgać po grzałki z podwyższoną czułości, które reagują nawet na przypadkowy kontakt z dowolnymi obiektami. Dotyczy to także np. sztucznych roślin lub kamyków, które mogłyby naruszyć konstrukcję grzałki. Polecamy szczególnie urządzenia wyposażone w dodatkowe warstwy wzmacniające.

Podtynkowe baterie prysznicowe – czy są istotnym elementem w aranżacji łazienki?

0
Podtynkowe baterie prysznicowe

Bogactwo rozwiązań przygotowanych do wyposażenia łazienki sprawia wiele trudności przy dokonaniu zakupu. Czy sugerować się walorami estetycznymi, założonym budżetem czy marką produktu? Między innymi takie dylematy pojawiają się podczas projektowania łazienki.

Podtynkowe baterie prysznicowe czarne

Wielu klientów decyduje się na pomoc architekta wnętrz podczas urządzania łazienki. Zestaw baterii podtynkowej pod prysznic wygląda niezwykle estetycznie i komponuje się z wybranymi płytkami ceramicznymi. Obok armatury w kolorze chrom pojawiły się inne zestawy. Armatura podtynkowa w kolorze czarnym podkreśla nie tylko styl industrialny. Doskonale łączy się z eleganckimi płytkami imitującymi marmur. Przy systematycznej pielęgnacji ciemna barwa armatury zachowa swój wygląd przez długie lata. Należy pamiętać, aby nie używać środków agresywnych do utrzymania czystości armatury. Do armatury w kolorze czarnym najlepiej używać preparatów dedykowanych. Dla miłośników bogatych wnętrz producenci przygotowali zestawy podtynkowe w kolorze złota, która podkreśla aranżacje nowoczesne i w stylu glamour.

Podtynkowe baterie prysznicowe z wylewką wannową

Istnieje wiele rozwiązań baterii podtynkowych pod prysznic. Można skompletować lub kupić zestaw zawierający słuchawkę prysznicową oraz deszczownicę. Słuchawka może być montowana na uchwycie punktowym bądź na drążku, co ułatwi zmianę jej wysokości. Deszczownice, obok różnych kształtów, posiadają różne rozmiary, które dobiera się w zależności od wielkości strefy prysznica. Podtynkowe baterie prysznicowe mogą posiadać jeszcze jedno wyjście źródła wody tj. wylewkę wannową. Taki komplet znajduje zastosowanie zarówno przy wannie, jak i pod prysznicem.

BOX uniwersalny podtynkowy jako sposób na wygodny montaż

Przed zakupem zestawu podtynkowego pojawiają się liczne wątpliwości dotyczące montażu i ewentualnej naprawy elementów, które będą znajdowały się w ścianie. Wielu czołowych producentów armatury wyszło naprzeciw obawom klientów i w swoich ofertach przygotowali uniwersalny BOX do montażu podtynkowego. W przypadku konieczności wymiany elementu w  ścianie wystarczy zdjąć rozetę baterii i już jest dostęp do danej części. Nie ma tu konieczności skuwania płytek na ścianie. Istnieją rozwiązania, które pozwalają zamontować BOX  już na samym początku prac. Dopiero w późniejszym okresie można wybrać, czy będzie to armatura z mieszaczem, czy termostatyczna. Jest to niezwykle elastyczne rozwiązanie dla klienta.

Wybór armatury podtynkowej pod prysznic może stać się akcentem uzupełniającym przygotowaną aranżacje łazienki, tworząc nietuzinkowe pomieszczenie.

Zieleń we wnętrzach nie tylko na wiosnę, czyli salony z wykorzystaniem barw natury

0
Zieleń we wnętrzach

Zarówno trendy wnętrzarskie, jak i moda, cyklicznie ulegają zmianom. Jakże nudno byłoby przez całe dekady ubierać się w podobny sposób, albo nie zmieniać nic w naszych mieszkaniach! Do tej pory na salonach królowały skandynawski chłód i nowoczesna prostota. Obecnie jednak z wielką energią wkraczają barwy natury, a wśród nich szczególne miejsce zajmuje burżuazyjna zieleń. O tym, w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten kolor we wnętrzach, piszemy szerzej w artykule!