5 kroków do wymarzonego mieszkania! 

0
1601

Dokumenty, formalności, spotkania z deweloperem to tylko wierzchołek spraw, z którymi musi uporać się osoba planująca zakup mieszkania. Jest to ogromna inwestycja, która wymaga dobrego przygotowania. Większość osób czuje się zagubiona w gąszczu formalności i informacji. Dlatego powstał ten artykuł, aby pokazać im, że kupno mieszkania wcale nie musi być takie trudne.

1. Źródło finansowania

To jedno z ważniejszych pytań na które musisz sobie odpowiedzieć. Czy będziesz kupował mieszkanie za gotówkę czy na kredyt. A może kupisz za gotówkę, a kredyt weźmiesz tylko na wykończenie? Przy kredycie jest oczywiście dużo więcej formalności. Ale nie martw się – możesz udać się do pośrednika finansowego, który przeanalizuje Twoją sytuację finansową, przejrzy oferty banków i wybierze tę najkorzystniejszą.

2. Wybór mieszkania

Tu też nie musisz szukać sam. Jeśli obowiązki zawodowe nie pozwalają ci na spędzanie kilku godzin dziennie na przeszukiwaniu ogłoszeń możesz zatrudnić pośrednika. Wystarczy, że dokładnie opiszesz mu jakiego mieszkania szukasz, a resztą on się zajmie. Wyszuka ogłoszenia, prześle do Ciebie, umówi spotkanie z deweloperem. To naprawdę wygodne i pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Gdybyś jednak szukał sam skorzystaj z wyszukiwarki Google wpisując hasło: tarnobrzeg mieszkania na sprzedaż .

3. Weryfikacja dewelopera

Gdy zdecydujesz się na mieszkanie musisz sprawdzić informacje o deweloperze. Spotkaj się z nim, przygotuj wcześniej pytania jakie chcesz mu zadać odnośnie inwestycji, poproś o udostępnienie dokumentacji dotyczącej inwestycji, wykorzystanych materiałów itp.

4. Umowa u notariusza

Notariusz to nieoceniona pomoc. Pracownik kancelarii przygotuje wszystkie dokumenty, sprawdzi ich zgodność z przepisami prawa, wyjaśni wątpliwości. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja umowa z deweloperem jest pewna i zgodna z prawem.

5. Przeprowadzka

Na koniec najprzyjemniejszy etap – czyli przeprowadzka. Warto ułatwić sobie zadanie i wynająć firmę przeprowadzkową. To naprawdę nie kosztuje dużo, a komfort jest ogromny. Wystarczy, że popakujesz wszystkie rzeczy w pudła – resztą zajmą się pracownicy firmy. Zaniosą pudła do auta, przewiozą pod wskazany adres i wniosą do nowego mieszkania. A Tobie zostanie już tylko się rozpakować i urządzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here