Regały do domu – jakie wybrać?

0

Miłośnicy literatury i przy tym bibliofile doskonale wiedzą, jak ważna jest ekspozycja swojej własnej, domowej biblioteczki. To widok, który uspokaja i napawa dumą. Łatwo wtedy odnaleźć tytuł książki, zwłaszcza jeśli kolekcja liczy setki, a nawet tysiące książkowych pozycji. Nie ma piękniejszej ozdoby dla domu, niż pokój pełen książek. Ale! Co zrobić, gdy brak przestrzeni na kupno nowych tytułów, niestety – wnętrza domu nie rozszerzymy, a miejsca na nowe regały po prostu brak. Jak sprytnie zaaranżować przestrzeń na półki z książkami?

Gdzie znaleźć miejsce na książki?

  • Duże regały

Niestety, wielu miłośników książek wyprzedaje swoje domowe biblioteczki, gdy na przykład pojawia się nowy członek rodziny. Wtedy też potrzebna jest przestrzeń, którą niegdyś zapełniały książki. Przysadziste regały nie mogą być elementem wystroju pokoju dziecięcego, dlatego muszą się zmniejszyć. Dotyczy to przede wszystkim małych mieszkań, w których trzeba ograniczyć przestrzeń na książki. Ale czy musi tak być? Czy nie ma dobrego sposobu na rozplanowanie biblioteczki. Oczywiście, że jest. Najlepszym są wysokie, robione na miarę regały na całą ścianę, lub pod meblościankę z miejscem na przykład na telewizor. Wtedy też przestrzeń, która zazwyczaj przeznaczamy na sprzęt RTV może zostać ubogacona o wysokie regały i zabudowana książkami.

  • Wykorzystanie wolnych przestrzeni

Warto też wykorzystać przestrzenie narożne w nich tworząc łączone półki oraz, by zyskać dodatkowego miejsca, można wykorzystać wolne ściany nad drzwiami. Otrzymamy nie tylko przestrzeń na książki, ale też bardzo ciekawy zabieg aranżacyjny, który stanie się ozdobą domu.

  • Niekonwencjonalne rozwiązania

Regał z drabiny, palet, niewidzialne półki, drewniane skrzynki po warzywach – z tego też można zrobić regały na książki. Wystarczy trochę inwencji, kreatywności i farby, by zrobić ciekawe półki. Być może nie pomieszczą one zbyt wielu książek, ale będzie można je zaaranżować w przestrzeń mieszkania i zapewnić przy tym sobie dodatkowego miejsca.

  • Biblioteczka i komoda

Dwa w jednym. Zakup regały połączone z szufladami lub komodami. Zyskasz miejsce na ubrania, czy potrzebne rzeczy, ale też książki. Może warto też pomyśleć o nieco innym ułożeniu książek – nie pionowo, ale poziomo, układając z nich swego rodzaju stosy. Takie kupki z książkami mogą gościć w różnych miejscach w domu. Tworzy to taki romantyczny rozgardiasz.

Literatura jest ważnym aspektem życia, uczy, bawi, daje do myślenia. Mówi się, że domy bez książek nie mają duszy, dlatego nie pozbawiajmy swoich mieszkań przytulności i klimatu, a taki na pewno zapewni domowa biblioteczka.

Jeżeli planujesz zakup regałów, koniecznie zajrzyj na stronę https://9design.pl/pol_m_Meble_Regaly-1680.html.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem – czy warto?

0

Od kilku lat w Polsce coraz więcej mówi się o ogromnym zanieczyszczeniu powietrza, niestety nie dotyczy to tylko wielkich miast, ale również mniejszych miejscowości. Smog dokucza nie tylko zimą, ilość spalin wydzielanych przez samochody sprawia, że nie możemy czuć się bezpiecznie nawet we własnym domu. Na szczęście w sklepach dostępne są oczyszczacze powietrza, dzięki którym możemy oddychać bezpiecznie. Czy warto wybrać model posiadający dodatkowo funkcję nawilżania?

Nawilżacz powietrza na lepszy sen

W okresie zimowym, kiedy intensywnie nagrzewamy mieszkanie, wilgotność powietrza jest niewystarczająca, dlatego wiele osób czuje zmęczenie po przebudzeniu. Suchość w ustach, ból głowy czy rozdrażnienie nie dotyczy tylko alergików i osób wrażliwych, nic zatem dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się urządzenia nawilżające powietrze. Jednak jeśli chcemy, aby nawilżacz był nie tylko skuteczny, ale również cichy oraz estetyczny, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 500 złotych. Teoretycznie do nawilżenia powietrza może wystarczyć specjalny pojemnik z wodą powieszony na kaloryferze, jednak nie jest to rozwiązanie zbytnio higieniczne, bowiem w wodzie będzie zbierać się brud. Poza tym takie rozwiązanie jest dobre tylko w okresie grzewczym, a przecież komfortowy sen należy nam się przez cały rok. Coraz częściej w sklepach można znaleźć oczyszczacz powietrza z nawilżaczem, urządzenie, które jednocześnie pozwoli nam się pozbyć dwóch uciążliwych problemów.

Urządzenie 2w1

Dzięki ogromnemu zapotrzebowaniu na tego typu urządzenia w sklepach można znaleźć bardzo duży wybór nawilżaczy z funkcją oczyszczania powietrza. Szczególnie polecane są modele ewaporacyjne, działający na zasadzie naturalnego odparowywania wody z wkładu nawilżającego. Na podobnej zasadzie działa oczyszczacz powietrza z nawilżaczem typu parowego, jednak jest to urządzenie bardziej prymitywne, pracujące bardzo głośno. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno oczyszczaczo-nawilżacza w wersji ultradźwiękowej, która podobnie jak ewaporacyjna jest praktycznie niesłyszalna w trakcie pracy. Rozwiązanie to nie jest jednak polecane dla miłośników czworonogów, koty i psy bowiem są bardzo wrażliwe na ultradźwięki.

Wybierając oczyszczacz powietrza z nawilżaczem możemy zaoszczędzić kilkaset złotych, bowiem kupno dwóch, pojedynczych urządzeń dobrej jakości mogło by nas kosztować nawet 1000 złotych. Poza tym oszczędzamy również sporo miejsca, co jest szczególnie ważne w przypadku osób żyjących w niewielkich mieszkaniach. W przypadku tego urządzenia lepiej kierować się jakością niż kosztami, bowiem świeże i czyste powietrze jest bezcenne.

Ogrodzenia z paneli – dla kogo?

0
ogrodzenia z paneli

Ogrodzenie to element, który wpływa na estetykę elewacji domu. Podkreśla jego charakter i styl, dlatego niezwykle ważne jest, aby jego zakup był przemyślany. Najszybszym sposobem budowy płotu jest montaż niezwykle modnego i popularnego w ostatnim czasie ogrodzenia panelowego. Ogrodzenia z paneli, są po prostu niczym innym, jak tylko profesjonalnymi ogrodzeniami panelowymi. Te właśnie specjalistyczne ogrodzenia, zawsze muszą być naprawdę bardzo solidne, trwałe oraz wytrzymałe. Przede wszystkim, ogrodzenia takie, zawsze muszą się dobrze prezentować wizualnie, ponieważ nie jest tajemnicą fakt, że ludzie nierzadko kierują się właśnie wyglądem, jeżeli chodzi o wiele różnych kwestii, zawsze jednakże najważniejsze jest to, żeby dane ogrodzenie, po prostu nam odpowiadało. Ogrodzenia z paneli, to nic innego, jak system ogrodzeń, dzięki któremu, mamy możliwość odgrodzić się od sąsiadów, czy też wielu innych osób, które niejednokrotnie kręcą się nieopodal naszej posesji, co dla wielu osób jest naprawdę bardzo denerwujące, a niekiedy nawet napaja to ogromną obawą oraz niepokojem. Dzięki ogrodzeniom z paneli możemy się cieszyć swobodą, spokojem. Dobrze jest zainwestować w taki rodzaj zabezpieczenia, ponieważ właśnie dzięki niemu, będziemy mogli cieszyć się ciszą i spokojem na swojej posesji, co przecież jest naprawdę bardzo, ale to bardzo ważne. Warto zdecydować się na te właśnie ogrodzenia, ponieważ są one niezwykle trwałe i mocne, co jest ich ogromnym atutem, a przecież jeżeli decydujemy się na panelowe ogrodzenie, to zawsze zależy nam na tym, żeby służyło nam ono przez wiele lat, dlatego też tak ważne jest to, żeby zdecydować się na solidne i niezwykłe trwałe ogrodzenie.
ogrodzenie z paneli to po prostu ogrodzenia panelowe

Czym tak naprawdę są ogrodzenia z paneli?

Bez wątpienia ogrodzenie z paneli, pomoże nam skutecznie zabezpieczyć naszą posesję przez niechcianymi osobnikami i spojrzeniami osób, które przechadzają się nieopodal. Wiele osób decyduje się właśnie na ten rodzaj paneli, ponieważ nie ulega wątpliwości fakt, że ogrodzenia panelowe są bardzo wytrzymałe i przede wszystkim, naprawdę bardzo efektownie wyglądają, co dla wielu osób, nierzadko jest sprawą istotną. Obecnie zakup takiego właśnie ogrodzenia nie stanowi żadnego problemu, ponieważ posiada je w swojej ofercie, wiele różnego rodzaju sklepów, zarówno stacjonarnych, jak również internetowych.

Ogrodzenia z paneli, jak je zamontować?

Wysokiej jakości ogrodzenia z paneli, ze względu na swoją różnorodność w zakresie funkcjonalności, dedykowane są zarówno posesjom prywatnym, jak i ochronie terenów przemysłowych, firm, obiektów użyteczności publicznej i wysokiego ryzyka. Ogrodzenia panelowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i efektownym wyglądem. Aby jednak płot panelowy spełnił oczekiwania musi być dobrze zmontowany. Montaż ogrodzenia panelowego nie jest skomplikowany i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Ogrodzenia panelowe są bardzo wytrzymałe i gwarantują skuteczną ochronę posesji, a jednocześnie stanowią estetyczny element zagospodarowania działki.

Skandynawska jasność wnętrz

0

Skandynawskie wnętrza, to takie, w których panuje wszechobecna jasność i biel. Ze względu na położenie na mapie ziemi, Skandynawowie, chcąc nie chcąc, muszą posiadać w domu jasne barwy, które rozjaśniają wnętrza i nadają pozytywnego klimatu. W krajach Skandynawskich lato jest krótkie, a zima długa, więc pogoda na zewnątrz nie rozpieszcza, stąd wnętrza w kolorach białych i ogólnie rzecz biorąc jasnych, które mają za zadanie maksymalne rozświetlenie ponurej rzeczywistości jaka panuje na zewnątrz. Istnieje szereg możliwości, jak można wystroić wnętrze w stylu skandynawskim – podstawom jest koncepcja pomieszczenia, w którym będą królowały jasne kolory, a firanki zostaną całkowicie wyeliminowane. Kolory białe charakteryzują się tym, że optycznie poszerzają pomieszczenie, co jest bardzo praktycznym zjawiskiem.

Skandynawski styl

Aby odpowiednio nadać klimat pomieszczeniu, należy użyć skandynawskich tapet, które dzięki swoim kolorom – od bieli, poprzez szarość, kończąc na beżu – będą nadawały odpowiedni charakter pomieszczeniu. Skandynawskie tapety mają do siebie to, że ich kolory pozwolą nam na wykorzystanie ciemniejszych kolorów w innej części pomieszczenia, tak, aby zachować kontrast, jak w przypadku https://ubierzswojesciany.pl/85-tapety-geometryczne. Oczywiście, mając na celu styl skandynawski, który obfituje w bogactwo jasnych kolorów – nie możemy z tym przesadzić i użyć ciemnego koloru w rozwadze, tak, aby nie zachwiać naszego fundamentu, którym jest biel i inne odmiany jasnego koloru. To wszystko sprawia, że styl skandynawski daje nam poczucie spokoju, a przede wszystkim optycznie daje nam więcej swobody w pomieszczeniu, gdyż stosując jasne kolory, automatycznie dostrzegam w nim więcej miejsca. Skandynawskie tapety to bogactwo wyboru i na rynku możemy znaleźć taki rodzaj tapety, jaki tylko zapragniemy. Tak na prawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia, oraz projekt własnego pomieszczenia, ponieważ należy zwrócić uwagę na to, że nie każda tapeta będzie pasowała do każdej ściany.

Duża funkcjonalność

Pomieszczenie, które ma na celu jak najbardziej prezentować styl skandynawski – to bardzo duża prostota oraz funkcjonalność, gdyż ten styl charakteryzuje się dużą ilością wpuszczanego światła do pomieszczenia, co bardzo pozytywnie wpływa też na nastrój człowieka i nie jest bez znaczenia – takie założenie ma styl skandynawski, ponieważ z reguły w krajach skandynawskich panuje ponura aura na zewnątrz. Skandynawskie tapety mają na celu upiększenie ściany budując domową, spokojną atmosferę, a w połączeniu z resztą aranżacji, ma zbudować dostępny dla promieni słonecznych, przytulne miejsce odpowiednie dla każdego.

Ślub w plenerze – o czym warto pamiętać?

0

Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej pary. Nic więc dziwnego, że chcecie, aby było ono wyjątkowe, niebanalne i bliskie waszym gustom. Jesteście wolnymi duchami i marzy wam się swojskie wesele na łonie natury. Musicie wtedy pamiętać o kilku ważnych rzeczach, którymi nie musicie się martwić robiąc wesele na sali. Namiot, patera z kloszem, która chroniłaby jedzenie przed insektami, lampiony, ciepłe koce dla gości, a także inne, plenerowe atrakcje.

Rzeczy, na które nie masz wpływu… ale możesz zminimalizować ich szkody

W ślubie w plenerze nad dwoma rzeczami nie dasz rady zapanować: pogodą i insektami. Namiot i patera z kloszem to dwie rzeczy, które podczas wesela na świeżym powietrzu będą niezbędne. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że nawet robiąc wesele w czerwcu, czy lipcu możecie nie trafić z pogodą i napotkać na deszcz. Wtedy też niezastąpione są namioty weselne, pod którymi będziecie wraz z gośćmi mogli się schronić. Obecnie dostępne są także namioty ze ścianami, także nawet podczas większego deszczu wszyscy będą bezpieczni pod dachem. Szczególnego zabezpieczenia wymagać będzie zespól weselny, który musi chronić nagłośnienie i sprzęty grające. Wynajem takich namiotów oferuje wiele firm, które specjalizuje się w tematyce weselnej. To także u nich można skompletować całość niezbędnych rzeczy – takich jak krzesła i stoły. Także sale weselne w swej ofercie mają możliwość organizacji imprezy w plenerze.

Tak jak pogoda, nieprzewidywalne są też owady. Tam gdzie jedzenie, tam i one. Pomocne na pewno będą odstraszacze ultradźwiękowe, kadzidła naturalne i olejki eteryczne. Patera z kloszem ze szkła rozstawiona na każdym stole pozwoli ochronić znajdujące się na nim jedzenie. Dobrze także w tym wypadku sprawują się klosze z siatki.

Wspólna zabawa

Ślub w plenerze jest z pewnością bardziej „na luzie”. Zabawa na świeżym powietrzu sprzyja biwakowaniu, byciu ze sobą i świętowaniu w pełni. Możecie podbić charakter tego wydarzenia organizując dla gości gdy i zabawy. Kręgle, szachy ogrodowe, gry drużynowe. Uprzedź gości, że wcale nie muszą zakładać bardzo odświętnych strojów, albo mogą po prostu zabrać coś na zmianę, w czym na pewno będzie im wygodniej.

Ciepło i światło

Choć dni latem są piękne, to wieczory bywają zimne. Zapewnij swoim gościom koce, którymi będą mogli się okryć. Można także w namiotach zainstalować ogrzewające grzybki, które dadzą ciepło, ale i światło. Oczywiście – nie zapomnij o oświetleniu. W tym sprawdzają się najlepiej halogeny oraz lampiony. Oświetleniem namiotów bardzo często zajmują się także firmy, które je montują, także ten problem będziecie mieć z głowy.

Tanie ogrodzenia – jakie wybrać do ogrodzenia swojego domu?

0
tanie ogrodzenia

Obecnie dla każdego pojęcie niska cena oznacza co innego. Od lat jednak istnieje wiele rodzajów ogrodzeń, które nie tylko są bardzo estetyczne do dziś, ale również spełniają wytyczone im funkcje. Są to na przykład płoty ze sztachet, które do dziś świetnie spełniają swoje funkcje i są jednym z najtańszych form ogrodzeniowych.

Najtańsze z możliwych

Jeśli ktoś mówi o tanim ogrodzeniu to na myśl na pewno przychodzi mu siatka ogrodzeniowa. Mimo tego, że traktowane są one obecnie bardziej jako element wyznaczający granice posesji niż jako element estetyczny. Najczęściej wykorzystujemy ją teraz do ogradzania takich terenów na naszej posesji jak zagrodę dla zwierząt, wydzielenie części sadu i ogrodu.

najtańsze ogrodzenia są z drewna

Uniwersalne i  tanie

Do dziś uważa się jednak, ze do najtańszych rodzajów ogrodzeń zaliczają się te drewniane. Są one bardzo tanie nie tylko w zakupie, ale również proste w montażu. Jeśli chodzi o panele drewniane to one również nie będą wymagały pomocy żadnego fachowca. Dodatkowym plusem jest to, ze obecnie możemy łączyć je z innymi materiałami. Takimi jak na przykład kamienie, cegła czy beton.  Takie połączenia zależą tylko od naszej konwencji twórczej oraz funduszy. Bardzo łatwe w montażu oraz umożliwiające zastosowanie także na terenie samego ogrodu są panele drewniane, to bardzo tanie ogrodzenia. Powszechnie wiadomo , że możemy je kupić w sklepie budowlanym jak i u producenta czy w tartaku. Bardzo ważnym warunkiem jest jednak jego wykonanie. Musi być przede wszystkim z  dobrej jakości drewna, najlepiej sosnowego czy dębowego.

Betonowe – nieco bardziej skomplikowane

Coraz częściej decydujemy się na ogrodzenia, które w rzeczywistości tez nie są drogie. Są to tanie ogrodzenia betonowe  przęsłowe. Jeśli chodzi o wzory czy kolorystykę to mamy bardzo duże pole do popisu. Montaż jest o wiele trudniejszy ponieważ należy podkopywać słupki głęboko ze względu na wagę płotu, a same przęsła są niemożliwe do podniesienia w pojedynkę. Dlatego powinniśmy zdecydować się na to, by jego montażem zajął się fachowiec. Da nam to poczucie solidności i bezpieczeństwa. Warto w takim wypadku zapytać producentów takiego rodzaju taniego ogrodzenia o szczegółowe informację oraz namiary na dobra firmę, która wykonuje takie oferty. Na pewno  znajdziemy również u nich bardzo niskie ceny, jeśli oczywiście chodzi o transport i montaż.  Producenci mogą nam nie tylko dobrze doradzić, ale również zaoferować zniżki i rabaty lub wskazać produkty, które znajdują się na wyprzedaży. Na pewno będzie to dla nas bardzo opłacalna transakcja.

Doniczki do ziół

0
doniczki do ziół

Posiadanie swojego własnego zielnego ogródka stało się ostatnimi czasy bardzo popularną praktyką, nie tylko wśród osób zajmujących się regularnie swoim ogrodem, ale także wśród tych, którzy owego ogrodu nie posiadają. Zainteresowanie wszelkim zastosowaniem ziół wzrosło ostatnio ze względu na rozpowszechnienie się medycyny, a także kosmetyki naturalnej, która bazuje na składnikach pochodzenia naturalnego.

Zatem coraz częściej można się obecnie spotkać z praktyką sadzenia i hodowania własnych ziół, nie tylko w ogródkach, ale także w doniczkach na parapecie czy na balkonie.

Domowe zastosowanie ziół. Dlaczego warto zacząć zająć się domową mini-hodowlą?

Zioła są nieodłącznym elementem właściwie każdej czynności domowej – zaczynając od zastosowania w kuchni, przez kosmetykę, właściwości lecznice czy nawet estetykę. Rezygnacja z suszonych ziół na rzecz własnych, świeżych wydaje się być bardzo uzasadniona ze względu na właściwości jakie posiadają zdrowe, odpowiednio pielęgnowane zioła w doniczkach.

Ze strony zastosowania medycznego jednak tabletki, w których oferowana jest pewna zawartość ziół posiadają także mnóstwo substancji przetworzonych, które pomimo odpowiedniego działania, mają także działanie negatywne na nasz organizm. Poza tym, własna hodowla ziół jest po prostu nieco tańszym rozwiązaniem, a zapach jaki roznosi się przy hodowaniu bazylii, majeranku czy mięty nie pozostawia wiele wątpliwości.

doniczka do ziół ma wiele zastosowań

Zastosowanie doniczek do ziół. ​   Jakie powinny być odpowiednie warunki do uprawy ziół?​ Zioła nie są tymi rodzajami roślin, które wymagają bardzo skomplikowanej pielęgnacji. Większość z nich musi być po prostu regularnie podlewana. Zioła takie jak szczypiorek, majeranek, bazylia, tymianek, szałwia, rozmaryn czy lawenda oraz wiele innych rośnie w doniczkach do ziół o średnicy 20 cm i głębokości od 15 do 20 cm.

Do uprawy ziół można stosować także stosować doniczki do ziół wykonane z różnych tworzyw, takich jak tworzywa sztuczne, drewno, ceramika czy wiklina. Jednak donice te powinny być odporne na stały kontakt z wodą. Muszą posiadać otwór o średnicy co najmniej 1 cm w dnie donicy lub w ściankach bocznych donicy, ale także bliżej dna. Na ich spodzie najlepiej będzie ułożyć drenaż w postaci kilkucentymetrowej warstwy żwiru, keramzytu lub drobno potłuczonych fragmentów innych donic, najlepiej ceramicznych. Następnie należy zasypać tyle żyznego podłoża, aby sięgało ono na wysokość około 5 cm poniżej górnego brzegu. Dzięki temu w czasie podlewania ziół woda nie będzie wylewała się przez krawędzie, a zaoszczędzone miejsce pozwoli, po posadzeniu rośliny, na ułożenie warstwy kory, która przyczynia się do ograniczenia parowania wody.

Jakie rośliny najlepiej wybrać do uprawy w doniczkach do ziół?

Oczywiście takie, jakie tylko chcecie! Polecamy jednak uprawę tymianku oraz bazylii. Uprawa tymianku pospolitego w doniczce do ziół przyczynia się do powstania specyficznego zapachu, który wypełnia swoim aromatem całe pomieszczenie. Tymianek wykorzystywany jest w medycynie w leczeniu górnych dróg oddechowych, a także w kulinariach jako przyprawa do mięsnych dań. Bazylia natomiast pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu trawiennego i nerwowego. Należy do grupy roślin jednorocznych.

Garnki rzymskie zyskują popularność w Polsce

0
garnki rzymskie

Smaczne danie przygotowane w sposób, który pozwala zachować jak największą ilość składników odżywczych, jest marzeniem każdego domowego mistrza kuchni. Garnki rzymskie to naczynia stworzone do najtrudniejszych wyzwań kulinarnych. Soczyste mięsa, apetyczne warzywa, pachnące bochenki chleba, wyśmienite potrawy jednogarnkowe — możliwości jest tak wiele, jak świetnie smakujących potraw. Aby przygotować pyszne, zdrowe dania, nie trzeba sięgać po najnowocześniejsze technologie. Wystarczy skorzystać ze sprawdzonej metody, znanej od tysięcy lat. Garnek rzymski to harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności, którego efektem jest pyszny posiłek, przyrządzony bez najmniejszego wysiłku, dlatego też naprawdę warto zdecydować się właśnie na to, żeby do swojej kuchni zakupić takie garnki, ponieważ z całą pewnością, każda osoba będzie naprawdę bardzo, ale to bardzo zadowolona z garnków rzymskich.

Garnki rzymskie – kuchnia w mistrzowskim wydaniu

Rzymskie garnki to tradycyjne naczynia gliniane, wynalezione w starożytności. W procesie przygotowywania potraw wykorzystywany jest efekt cyrkulacji pary wodnej, uwalniającej się z uprzednio namoczonych ścianek garnka. Pory naturalnie wypalanej, nieglazurowanej gliny wchłaniają wilgoć, aby podczas obróbki termicznej stopniowo ją uwalniać. Dzięki temu zjawisku, podczas gotowania lub pieczenia potraw, zyskują one nieprawdopodobną soczystość i esencjonalność. Wiele dań przygotowywać można bez tłuszczu czy soli. Garnki rzymskie to doskonała alternatywa dla zwolenników filozofii slow food oraz osób, które dbając o linię, nie chcą rezygnować ze wspaniałych smaków.

rzymskie garnki są w polsce popularne

Garnek rzymski – naczynie o wielu zastosowaniach

Garnki rzymskie pozwalają przygotować niekończącą się listę potraw. Począwszy od mięs, które zyskują na kruchości, poprzez ryby, zachowujące swoją soczystość i smak, po potrawy jednogarnkowe, będące spójnymi, aromatycznymi kompozycjami. Każde danie to prawdziwa uczta! Zróżnicowana forma i pojemność naczyń dostosowana jest do wszystkich kulinarnych zamysłów. Ponadto są tak eleganckie, że można je zaserwować bezpośrednio na stole, podstawiając pod nie jedynie podstawkę lub deskę do krojenia. Funkcjonalne i estetyczne garnki rzymskie to chluba każdej kuchni.

Garnki rzymskie – smaki, którym nie można się oprzeć

Nowoczesna kuchnia, obfitująca w smaczne i zdrowe potrawy, nie może się obejść bez sprawdzonych produktów z długą tradycją. Garnki rzymskie świetnie sprawdzą się w każdym domu, a łatwość przygotowywania potraw pozwala zapomnieć o kulinarnej monotonii. Od niewielkich naczyń o średnicy kilkunastu cm, idealnych do zapiekania owoców, aż po duże. Czas na smaczne i zdrowe gotowanie! Garnki rzymskie są odpowiedzią na potrzeby ludzi, którzy nie chcą wybierać pomiędzy smacznym a zdrowym gotowaniem. Kilkanaście minut potrzebnych do namoczenia garnka, umieszczenie w nim składników i zamknięcie w piekarniku — tyle potrzeba, by cieszyć się lekkostrawnymi potrawami bez tłuszczu lub domowym chlebem bez konserwantów i sztucznych dodatków.

Nowoczesne wnętrze – zorientowane wokół schodów

0

Stworzenie idealnego wnętrza często pozostaje poza możliwościami szarego człowieka, zwłaszcza jeśli nie ma on za bardzo wyobraźni czy zmysłu estetycznego, który pozwoli mu zestawić konkretne elementy wyposażenia. Jeśli chcemy mieć nowoczesne i estetyczne wnętrze, powinniśmy mieć świadomość, że proces jego projektowania zaczyna się już na etapie budowy, wyboru schodów wewnętrznych czy rozplanowania pomieszczeń.

Ładne wnętrze to coś zależnego przede wszystkim do gustu danej osoby. Projektanci wnętrz, biorąc pod uwagę nie tylko ten gust, ale i zasoby finansowe czy zamysł projektu, dobierają odpowiednie elementy do każdej przestrzeni. Jednym z istotnym wyborów jest dobór schodów: czy wybrać klasyczne rozwiązania, czy raczej drewniane schody zabiegowe? Co będzie lepszym wyjściem?

Życie wokół schodów

Każdy projektant wnętrz zdaje sobie sprawę z tego, że stworzenie idealnego projektu często oznacza wybór serca wnętrza. We współczesnych domach czy mieszkaniach wielopoziomowych niejednokrotnie sercem tym zostają schody. Nie ma w tym nic dziwnego: łączą one konkretne piętra, muszą być dostosowane do domowników, bezpieczne, ale i estetyczne. Drewniane schody zabiegowe często wygrywają z klasycznymi rozwiązaniami żelbetonowymi między innymi z uwagi na łatwą wymianę, prosty montaż, ale również estetykę oraz lekkość, którą nadają wnętrzom.

Trochę realiów

Projektowanie wnętrza to nie tylko czynienie go pięknym, ale również funkcjonalnym. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się nie na schody proste, ale drewniane schody zabiegowe, które skręcają względem podłoża o 90 czy 180 stopni. Sprawdzają się one w niewielkiej przestrzeni, bo zajmują po prostu mniej miejsca. Elegancja schodów drewnianych i ich lekka konstrukcja nie przytłaczają pomieszczenia, a więc drewniane schody zabiegowe mogą być z powodzeniem zamontowane również np. w większym salonie i prowadzić do bardziej prywatnej części domu. Alternatywnie wykorzystywać można schody spiralne, które zajmują jeszcze mniej przestrzeni, ale są też mniej bezpieczne np. dla małych  dzieci czy osób starszych.

Niełatwy wybór

Decyzja o kolorze czy ostatecznych materiałach, z których wykonane są schody, nie należy do najprostszych. Drewniane schody zabiegowe, prócz oczywiście drewna, zawierają w sobie również metal. Tutaj w grę wchodzi albo połączenie prostych form, albo wręcz metaloplastyka, zwłaszcza w zakresie balustrad. Takie najbardziej klasyczne rozwiązania są również bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia oraz odporne na zniszczenia wraz z czasem.

Stolik kawowy – czy jest to mebel niezbędny?

0

Dla jednych obowiązkowy element aranżacji salonu, dla innych niepotrzebny mebel – stolik kawowy, ponieważ to właśnie o nim mowa, ma zarówno swoich fanów, jak i przeciwników. Czy warto mieć go w salonie?