Inteligentny dom – najpopularniejsze systemy, instalacja

0
smart home

Jeszcze tak niedawno nikt nie wiedział czym jest technologia Smart Home. Może ona przynieść wiele korzyści dla naszego domu. Jeżeli uważamy to, za interesujące rozwiązanie, to możemy zdecydować się na instalację Smart Home w naszym domu. Jest to inwestycja obliczona na lata, dlatego warto jest wcześniej dobrze przemyśleć takie rozwiązanie. Poznaj popularne formy systemu smartfon oraz dowiedz się, kto może wykonać ją w twoim domu! Ciekawi? Zaczynamy! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/inteligentny-dom-montaz-urzadzen/

Jakie są popularne formy systemów Smart Home? 

Zależy to przede wszystkim od wariantu oraz przeznaczenia takiego systemu. Może składać się on na kilka lub kilkanaście elementów. Może pełnić różne funkcje przeznaczone najczęściej w zastosowaniach można spotkać się z takimi opcjami jak:

Monitoring – zwiększa nasze bezpieczeństwo, potencjalny włamywacz będzie obserwowany i rejestrowany. W taki sposób łatwiej go będzie później namierzyć oraz zapobiec jeego dalszemu działaniu na wolności.

Czujnik bezpieczeństwa – wykrywa ulatniający się dym, gaz oraz niepożądany ruch. 

Sterowanie oświetleniem – w ten sposób inteligentne żarówki oraz lampki będą mogły być sterowane za pomocą systemu. Będą one to był test automatycznie włączony i wyłączony. Możemy tej usługi i korzystać również będąc poza domem. Jest to doskonała inicjatywa w celu zaoszczędzenia prądu.

Kontrola ogrzewania – ten sposób ustawiamy program tak, aby na daną godzinę kiedy wracamy z pracy dom był już nagrzany. Dostosowujemy intensywność grzania oraz temperaturę. Skutkuje to między innymi niższymi rachunkami. 

Kto może wykonać taką instalację w naszym domu?

Najlepiej jeżeli będzie to grupa wykwalifikowanych specjalistów. Są to nowe technologie, więc doświadczeni, ale starsi wiekiem niekoniecznie będą mogli odnajdywać się w nowoczesnej technice. Odpowiedni montaż jest to gwarancja tego, że całość będzie działała bez zarzutu. Dobry fachowiec będzie doskonale wiedział, gdzie oraz co zamontować. Dodatkowo będzie uwzględniał wszystkie twoje wskazówki oraz preferencje. Montaż jest to bardzo ważny etap, ponieważ będzie z nami przez lata, a z ewentualnymi niedociągnięcia mi będziesz musiał użerać się codziennie.

Zobacz też: http://www.trenddecor.pl/audyt-energetyczny/

Okna – czy wiesz, na co zwracać uwagę podczas zakupu?

0
Okna – czy wiesz, na co zwracać uwagę podczas zakupu

Okien nie kupuje się często. Dlatego właśnie powinniśmy się do tego porządnie przygotować. Od ich jakości zależy bowiem nie tylko funkcjonalność, ale i estetyka budynku. O czym więc nie możemy zapomnieć?

Dobre okna – czyli jakie?

Okna to inwestycja na lata, dlatego oszczędzanie w tym aspekcie nie jest wskazane. Im lepszy jakościowo produkt wybierzemy, tym więcej korzyści otrzymamy. Zaliczamy do nich np. ograniczenie utraty ciepła, co jest niesłychanie istotne szczególnie w okresie zimowym. Producenci obecnie z powodzeniem łączą funkcjonalność okien z oryginalnym designem. W ten sposób są w stanie spełnić oczekiwania klienta odnośnie wymiarów i koloru. Dlatego zakup nie powinien być pochopny. W dobie internetu warto zacząć poszukiwania od stron internetowych producentów. Pozwoli nam to bez wychodzenia z domu porównać okna pod kątem ceny, materiału wykonania, czy wielkości skrzydła. Oczywiście, że najlepsze będą te modele z górnej półki cenowej. Zastanówmy się jednak, na których właściwościach najbardziej nam zależy.

Okna Toruń – o czym pamiętać przy wyborze?

Obecnie okna są produkowane z różnych materiałów. W ofercie producentów nie może zabraknąć modeli drewnianych. To wciąż bardzo popularne rozwiązanie wśród klientów. Dzięki nowoczesnym technikom produkcji okna te posiadają bardzo dobre parametry izolacyjne. Więcej o nich dowiesz się tutaj https://zebrano.eu/oferta/okna/. Okna drewniane są chętnie wybierane przez architektów do bardzo prestiżowych inwestycji. Dodają budynkom elegancji, podnosząc przy tym ich status. Poza drewnem do wyboru mamy także okna aluminiowe. Wyróżnia je lekkość, a także sztywność i wytrzymałość. Te parametry sprawiają, że najczęściej znajdziemy je w budownictwie biurowym oraz przemysłowym. Na rynku nie brakuje też okien PCV, które od wielu lat cieszą się ogromną popularnością. Poza materiałem wykonania możemy także zwrócić uwagę na liczbę komór. Okna trójkomorowe zapewnią nam najlepszą izolację. Sprawdźmy także, jaką przepuszczalność światła mają szyby. Pozwoli nam to odpowiednio doświetlić pomieszczenie.

Czy Polaków stać na własne mieszkanie?

0
Czy Polaków stać na własne mieszkanie

Rynek nieruchomości przeżywa wzmożony rozwój. Okazuje się, że nawet pandemia koronawirusa nie przyczyniła się do wielkich spadków w tym sektorze gospodarki. Sami deweloperzy potwierdzają zresztą, że inwestycje są sprzedane już na cały rok 2020, a nawet 2021. Co ciekawe, polskie społeczeństwo się wzbogaca i stać nas wreszcie na nabywanie własnych „czterech katów”. Ważną informacją jest także to, że coraz więcej nieruchomości kupujemy za gotówkę, bez konieczności wsparcia ze strony banków.

Nowy model życia

O ile jeszcze do niedawna ogromna liczba Polaków żyła w domach wielopokoleniowych, a nieruchomości były dziedziczone z pokolenia na pokolenie, tak dzisiaj przyjmujemy raczej model funkcjonowania samodzielnego. Coraz rzadziej dorośli mieszkańcy miast mieszkają wraz z rodzicami czy dziadkami. Wolą raczej mieszkać jedynie z partnerami i swoimi dziećmi.

Życie w mieście

Pamiętajmy również, że Polaków nadal ciągnie do życia w dużych miastach. Należy przy tym zaznaczyć, że już nie tylko stolica oferuje doskonałe warunki do codziennego funkcjonowania, ale inne, duże miasta na terenie naszego kraju także mogą pochwalić się doskonałą infrastrukturą. To dlatego tak dużą popularnością cieszą się mieszkania w centrum. Lublin, Kraków czy Poznań mają ich naprawdę okazałą ofertę.

Polacy mają coraz większe wymagania. Chcą cieszyć się komfortem, wygodą, bliskością wszelkich uciech życia. Nierzadko zamiast domu rodzinnego wybierają samodzielne, małe mieszkania. Lublin oferuje zarówno duże apartamenty, jak i stylowe kawalerki.

Ile wydajemy na mieszkanie?

Ciekawostką jest to, że średnia wartość nabywanego w Polsce mieszkania to 330 000 złotych. Największym zainteresowaniem cieszą się nieruchomości o metrażu 55-60 metrów kwadratowych. Środki na mieszkania pochodzą przeważnie z prywatnych oszczędności, spadku, wsparcia rodziny. Nie da się ukryć, że nadal spora liczba Polaków zaciąga kredyty hipoteczne. Ważne jest jednak to, że stać nas na terminowe regulowanie spłaty takich należności i że mamy w ogóle wystarczającą zdolność kredytową, by banki chciały z nami współpracować.

Prognozy na przyszłość

Nic nie zapowiada, by rynek nieruchomości miał przechodzić kryzys. Zauważa się natomiast nieznaczny, ale jednak wzrost cen. Jeśli planujemy nabyć własne „M” to teraz jest to jak najbardziej odpowiedni moment. Dodamy jeszcze tylko, że największą popularnością cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego.

Kreatywność w pracy – Sprawdź co potrafi ją zniszczyć

0
kreatywność

Kreatywność w pralce jest bardzo Ważnym aspektem. Jest to umiejętność ceniona przez wielu pracodawców. Jednak bardzo łatwo jest ją stracić. Wiele z nas posiada obsesję, na punkcie produktywności. Takie osoby nie pozwalają, aby nawet na 10 minut zrobić coś nie produktywnego. Dzień takich osób jest zaplanowany od samego rana do nocy. No takie osoby można patrzeć z podziwem. Ostatecznie jednak każdy chce realizować swoje plany i zbierać pochwały od swoich szefów. Jednak nadmierna koncentracja nad tym w jaki sposób to zrobić, zdecydowanie w tym nie pomaga. Sprawdź co jest wrogiem kreatywności i czego trzymać się z daleka! 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/kreatywnosc-w-pracy/

Kreatywność pracy – jak łatwo ją stracić?

Okazuje się że produktywność jest wrogiem kreatywności. Opisuje to Bruce Daisley w ” Harvard Business Review „. Pogoń za zrealizowaniem wszystkiego i dopięciem wszystkiego na ostatni guzik ma potencjalnie trochę minusów. Z jednej strony zagraża nam to, że chcemy skreślić wszystkie zadania z listy rzeczy do zrobienia, jednak niektóre nie są wcale ważne. Z drugiej strony nadmierna koncentracja nie wpłynie dobrze na nas czas pracy. Okazuje się że naszym wielkim atutem jest pomysłowość.

„Nasze nieustanne dążenie do produktywności podważa jedną z najważniejszych umiejętności w dzisiejszym miejscu pracy: kreatywność. Wszyscy wiemy, że w przyszłości, kiedy sztuczna inteligencja wykona za nas rutynowe aspekty pracy, to naszym najcenniejszym wkładem będzie pomysłowość. – podkreśla Bruce Daisley.

Jak pobudzić kreatywność w pracy?

Webb Young, autor książki na temat kreatywności stwierdził niegdyś, że:”pomysł, to nic innego, jak kombinacja starych elementów „.

Podobnie uważał również właściciel koncernu Apple Steve Jobs. Dla niego kreatywność oznaczała zauważa nie pewnych rzeczy, doświadczeń, a także zjawisk i połączenie ich w nową całość. 

W jaki sposób wykorzystać to w praktyce?

Oto, co należy zrobić:

• Zbierz surowce – dane i materiały, które będą ci potrzebne

• Poszukaj nowych perspektyw i prowokacyjnych przemyśleń

• Wszystkie uwagi i spostrzeżenia zapisz na osobnych kartkach i znajdź nowe powiązania

• Odłóż notatki i zajmij się czymś innym – nowy pomysł pojawi się sam 

• Daj sobie czas

Zobacz też: http://www.trenddecor.pl/podejmowanie-decyzji/

Gdzie kupić wąską szafkę na buty?

0
Gdzie kupić wąską szafkę na buty

Walające się buty w przedpokoju? Doroczny problem ze znalezieniem wiosennych półbutów, których używaliście rok temu? Sandały utkwiły głęboko w pawlaczu i nie można ich wyciągnąć nawet za pomocą kija od szczotki? Czas najwyższy na zakup szafki na buty.

Jak zorganizować salon i nie zwariować? 

0
salon

Dobra organizacja to klucz do sukcesu tak samo jest organizacji swojej przestrzeni każdy przedmiot powinien mieć swoje miejsce dzięki temu nie tylko będziemy mogli w szybszym tempie na przykład ugotować obiad ale również w uporządkowanym miejscu będzie żyło nam się lepiej. Dobra organizacja salonu jednak potrafi być czasami trudna. Jeśli chcesz to zrobić, ale nie za bardzo wiesz jak mamy dla ciebie kilka przydatnych wskazówek. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/organizacja-salonu/

Pierwszy krok do sukcesu – sprzątanie

Aby odpowiednio zorganizować salon musisz przede wszystkim mieć dzień wolny oraz dobre nastawienie i chęci do tego, żeby w końcu coś z tym zrobić. Na samym początku najlepiej jest wszystko uprzątnąć. Poza meblami na pewno masz w swoim salonie jakieś dokumenty. Ułóż je! Przełóż wszystko do segregatora, a następnie umieść je w komodzie.

Jeżeli zostajemy jeszcze przy komodzie ważne jest, aby poruszyć pewną kwestie. Jeżeli trzymasz taki w łazience absolutnie tego nie rób! Przenieść je do salonu. Umieść je w osobnym pudełku lub użyj do tego specjalnej apteczki.

Jeżeli posiadasz zwierzaka lub pupila w domu z pewnością wiesz, że zabawki potrafią walać się praktycznie w każdym zakamarku Twojego domu. Aby temu zaradzić przygotuj na nie odpowiednie miejsce. Idealnym rozwiązaniem będzie kufer, ten drewniany klub wiklinowy, gdzie zmieści się naprawdę bardzo dużo rzeczy. Jeżeli stawiasz na drewno, możesz je dodatkowo ozdobić papierem samoprzylepnym lub farbami. Możesz napisać na nim imię swojego dziecka lub zwierzaka lub też namalować psią łapę czy odrysować dłoń dziecka. Wybór należy do Ciebie.

Od czego zacząć organizację domu? 

Kiedy wszystko mamy już posprzątane, kolejną rzeczą, którą będziemy robić jest zakup specjalnych pojemników pod łóżko czy kanapę. Będziemy trzymać w nich na przykład pościele, a także inne przedmioty użytku codziennego, które nie muszą znajdować się cały czas na widoku.

Zobacz też: http://bimas.pl/jak-zorganizowac-dzien/

Jak wybrać komodę do pokoju?

0
Komody

Meble są podstawowymi elementami wyposażenia większości pomieszczeń. W swoim domu na pewno masz ich już wiele, ale jeśli wciąż nie potrafisz pomieścić w nich wszystkich posiadanych rzeczy, to znak, że potrzebujesz czegoś jeszcze – np. komody do salonu, która pozwoli ci na lepszą organizację drobnych przedmiotów. Zwróć uwagę na ten typ mebli. Popatrz, co mogą ci zaproponować zarówno polscy, jak i zagraniczni producenci wyrobów meblarskich. Określ również własne wymagania, by to właśnie do nich dostosować poszczególne parametry twojej nowej komody.

Domowe innowacje: Kaflowe piece kominkowe

0
piec kaflowy i kominek
fot. pexels.com

Piece kaflowe są nam znane z przeszłości, kojarzą się z dziadkiem i babcią, stanowią pewien stały obraz dzieciństwa wielu z nas. Kuchnia gazowa czy indukcyjna wyeliminowały kuchnie kaflowe, ale jak się okazuje nie na zawsze. W wielu magazynach z wnętrzami można zauważyć, że wracają do łask!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/piece-kaflowe-piecyki-kaflowe/

Powrót do przeszłości

Mogłoby to dziwić, że piece kaflowe wracają do dnia codziennego, gdyby ich kształt i zastosowanie miało charakter 1:1 jak kiedyś. Rozwój technologii idzie do przodu, wszystko się rozwija, mamy przecież kominki, płyty solarne, a tu nagle powrót do pieców kaflowych. Tymczasem jest nieco inaczej. Otóż rzeczywiście piece kaflowe coraz częściej znajdują się w domach o nowym budownictwie, natomiast nie są to piece traktowane 1:1, ale można powiedzieć, że zainspirowane dawnym wystrojem.

Jakie zatem zastosowanie ma ten piec kaflowy? Otóż bardzo często jest to raczej piecyk, aniżeli piec, który spełnia rolę kominka oraz niewielkiej kuchni. Tego typu rozwiązania sprawdzają się w nowej zabudowie, ponieważ struktura budowlana musi zezwalać na takie elementy wyposażenia. Dodatkowo, takie innowacyjne rozwiązania stosuje się w domkach wakacyjnych, w których spędzamy raczej weekend czy kilka dni, a nie w domach, gdzie mieszkamy na co dzień, co nie jest aż tak praktycznym rozwiązaniem, jak mogłoby się wydawać.

Oczywiście te piecyki kaflowe nie funkcjonują tak samo jak kiedyś. Dostęp do różnorodnych materiałów budowlanych pozwala na takie zabudowanie piecyka, że nie ogrzewa się tak mocno na zewnątrz.

Dla miłośników architektury

Na piecyki kaflowe zazwyczaj decydują się osoby zamożne, które szukają nowych i niestandardowych rozwiązań. Są to osoby, które najczęściej mają jakiś drugi domek gdzieś z dala od miasta i jeżdżą tam na krótkoterminowe wyjazdy w ciągu roku, zwłaszcza zimą. Wówczas taki piecyk kaflowy będący jednocześnie kominkiem jest ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o zaoszczędzenie miejsca i nowoczesny look. Wiele osób, które decyduje się na takie rozwiązanie to też osoby, które być może nie widzą większej pomysłowości w nim, ale sięgają po nie, ponieważ lubi śledzić i podzielać nowoczesne nowinki. Warto wziąć to pod uwagę, a zwłaszcza praktyczność, gdy będziemy się decydować na jakieś rozwiązania.

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/czym-jest-frezarka-do-paznokci-i-kiedy-warto-sie-na-nia-zdecydowac/

Listwa przyblatowa

0
listwa przyblatowa
fot. pexels.com

W urządzaniu kuchni często nie zwracamy uwagi na detale, które z czasem będą bardzo mocno nas irytowały. Nie ma się jednak co dziwić, gdyż urządzanie kuchni to nie lada wyzwanie, któremu nie każdy potrafi sprostać!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/listwy-meblowe-przyblatowe-estetyczny-wyglad-za-niewielka-cene/

Blat gotowy!

Gdy w naszej kuchni pojawi się blat na szafkach kuchennych, czas zadbać o jego otoczenie. Co to oznacza? Blat musi być dobrze zabezpieczony przed wilgocią oraz zabrudzeniami kuchennymi. Zwłaszcza, że to kuchnia, w niej gotowanie może naprawdę sporo brudzić i plamić.

W kuchni bardzo dużo się dzieje i warto zadbać o to, by woda ze zlewu nie trafiała wprost na naszą ścianę, ani też żadne odpryski ze smażonego oleju czy inne plamy z gotowanego jedzenia.

Dodatkowo przecież nie chcemy też, aby nasze ściany były brudne i zaplamione, a jeśli nie chcemy mieć płytek na całości ściany, warto rozważyć zakup listwy przyblatowej. Taka listwa stanowi doskonałą ochronę przed brudem, a także wygląda bardzo estetycznie tworząc element naszego wystroju, który ma bardzo funkcjonalne przeznaczenie.

Listwa przyblatowa

Taka lista to bardzo schludne i dość tanie wykończenie blatu, które osłania ścianę, a także stanowi spójny element całości wykończenia. Listwy przyblatowe robi się z różnych materiałów, które z łatwością można dostosować do naszego wykończenia.

Zatem jeśli szukacie pomysłu na efektowne i funkcjonalne zabezpieczenie ścian w kuchni przed niepożądanymi zabrudzeniami, możecie rozważyć listwę przyblatową. Możecie kupić gotową listwę w sklepach budowlanych lub zamówić u stolarza na wymiar.

Taką listwę bardzo łatwo się montuje i można to zrobić na własną rękę. Wystarczy nam dobry klej i to wszystko! Listwę możemy dociąć w domu, jeśli jest ona wykonana PCV, a jeśli jest z drewna możemy o to poprosić lokalnego stolarza, który zrobi to dla nas od ręki. Warto również dbać o naszą listwę i systematycznie ją czyścić! Brud od jedzenia może pokryć się pleśnią oraz grzybami, a to okropnie niehigieniczne!

Przeczytaj też: http://www.trenddecor.pl/lozko-czy-kanapa/

Czy decydować się na domowy kominek

0
kominek
fot: pixabay.com

Marzenia o domu z własnym, pięknym kominkiem w salonie, z  trzaskającymi polanami, sypiącymi złote iskry, towarzyszą wielu z nas. Szczególnie jeżeli w końcu po długim okresie oczekiwania zamierzamy zamienić ciasne mieszkanie w bloku na dom na wsi lub też decydujemy się na miejską zabudowę szeregową.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/kominek-w-domu-tak-ale-z-glowa/

W obydwu przypadkach będzie  mieć możliwość realizacji swojego marzenia o kominku.

Czy jednak kominek w domu to dobry pomysł?

Przed podjęciem decyzji o umieszczeniu kominka  w naszym nowym salonie musimy  to ustalić  z fachowcem, który będzie podejmował się takiego zadania.  Kominek to świetne rozwiązanie ze na oszczędność ciepła jaką możemy uzyskać, oraz niepowtarzalny klimat domowego ogniska. Samo wykonanie wymaga jednak sporej wiedzy i techniki.Zakładam, że niewielu  z nas, zdecyduje się na samodzielnie przeprowadzenie tego projektu. Przy budowie kominka opinia obeznanego  budowlańca będzie kluczowa. Warto również poszukać w Internecie oferty profesjonalnych zdunów. 

Zdun – ekspert od kominków i nie tylko 

Zdun to profesja, która jakiś czas temu praktycznie zniknęła z mamy popularnych zawodów. Na szczęcie w ostatnim czasie widać powrót do tradycyjnych metod stawiania pieców kaflowych, kuchni, wędzarni, kamiennych grilli a także kominków. Osoby, które zajmują się tym fachem często zdobywały doświadczenie przed długie lata, mają doskonałą znajomość z zakresu planowania przestrzeni, podłączenia ciągu kominowego zgodnie  z zasadami bezpieczeństwa. 

Zapewne wybudują  kominek według naszego pomysłu ale też pomogą doradzić rozwiązania, które dla nas nie są oczywiste. Przy planowaniu kominka ważna będzie jego lokalizacja, wielkość oraz wspominana forma wykonania i materiały jakie zostaną użyte do budowy.

Kamienie zawsze w cenie

Przy wyborze materiałów do budowy kominka i jego zdobienia warto zainwestować w budulec dobrej jakości. Kominek zapewne będzie nam służył na wiele lat, warto aby był trwały i bezpieczny. Dla tego wiele osób wybiera do wykończenia kamień naturalny, w niektórych projektach pojawiają się drewniane elementy wykończenia lub też nawet płyty kaflowe wysokiej jakości.

Pomysłów jest wiele, jeżeli nie zdecydujemy się na kominek z tradycyjnym paleniskiem, warto rozważyć opcję gotowego wkładu kominkowego. To rozwiązanie jest bardzo bezpieczne, daje również mnóstwo ciepła.

Przeczytaj też: https://www.uroda.info.pl/jakie-kosmetyki-sprawdza-sie-w-codziennym-makijazu/