Reflektory, plafony, zwisy, kinkiety – które rodzaje lamp nadają się jako wyposażenie sklepu?

0
lampa

Ze względu na bogaty asortyment sklepów, wybór kilku lamp do domu może zająć dłuższą chwilę. Co jednak, gdy naszym zadaniem jest oświetlenie powierzchni handlowej? Przecież światło w takich pomieszczeniach ma pełnić kilka ważnych ról. Powinno zagwarantować zarówno bezpieczne poruszanie się pracowników i klientów po sklepie, jak również efektownie wyeksponować oferowany asortyment. Jeśli skorzystamy z oferty tego sklepu z lampami, na pewno okaże się, że wcale nie jest to takie trudne wyzwanie.

Reflektory jako oświetlenie sklepowe

Reflektor jest to taki rodzaj lampy, której celem jest rzucenie w określonym kierunku silnego światła. Dlatego właśnie reflektory są zazwyczaj wykorzystywane na wystawie lub w centralnym punkcie sklepu. Świetnie sprawdzają się w eksponowaniu kolekcji towarów, które chcemy szybko sprzedać lub są w promocji. Dany asortyment jest oświetlony i wzrok człowieka w naturalny sposób odnajduje właśnie taką podświetloną grupę artykułów.

W sprzedaży jest naprawdę spory wybór reflektorów. W opcji są większe lub mniejsze egzemplarze w różnych kolorach oraz stylach. W sklepie Mariner, dostać można lampy, nadające się do lokali, w których sprzedaje się zarówno ekskluzywną odzież lub obuwie, jak i lampy dedykowane do sklepów spożywczych, przemysłowych czy ogrodniczych.

Plafony jako oświetlenie sklepowe

Trafionym pomysłem na oświetlenie sklepowe może być również wybór lampy o wyglądzie plafonu. Taka instalacja oświetleniowa w całości przylega do sufitu. Plafony wykorzystywane są zazwyczaj w pomieszczeniach o niższej niż standardowa wysokości. Stanowią dekorację samą w sobie. Równomiernie oświetlają powierzchnię handlową.

Katalog produktów sklepu Mariner obejmuje liczne warianty plafonów, w tym modele z odsłoniętą oraz zasłoniętą żarówką. W opcji są także lampy na jedną lub kilka świetlówek. Godnym polecenia pomysłem na oświetlenie sklepu jest wybór nowoczesnych opraw sufitowych. Szczególnie efektownie prezentują się w sklepach urządzonych w stylu minimalistycznym.

Zwisy jako oświetlenie sklepowe

Reprezentacyjny wygląd pomieszczenia handlowego można uzyskać poprzez zawieszenie tak zwanych lamp zwisających. Popularne zwisy, gustownie prezentują się także w połączeniu z innymi rodzajami lamp. Warto wspomnieć, że większość modeli posiada możliwość regulacji długości kabla.

Dużym zainteresowaniem cieszą się lampy zwisające posiadające abażur. Przy czym współczesny abażur może być wykonany nie tylko z tkaniny, ale również metalu, szkła, tworzywa sztucznego lub drewna. Jeśli zależy nam na lampach, które intensywnie oświetlą daną powierzchnię, powinniśmy sprawdzić ofertę lamp zwisających składających się jedynie z kabla i gwintu na żarówkę.

Kinkiety jako oświetlenie sklepowe

Kinkiety to lampy skonstruowane w taki sposób, że można je zawiesić na ścianie. Tak jak wcześniej wymienione lampy, również kinkiety mogą być wykorzystane w sklepach. Nadają się wszędzie tam, gdzie zależy nam na osiągnięciu odpowiedniego nastroju.

Z powodzeniem można zastosować je w korytarzu do przymierzalni, na klatce schodowej lub w głównym pomieszczeniu handlowym. Na uwagę zasługują kinkiety, w których zaprojektowano miejsce na sztuczne rośliny. Sklep Mariner oferuje możliwość zamówienia takich lamp zgodnie z indywidualnymi wymogami klienta. Daje to szansę na uzyskanie niepowtarzalnego akcentu aranżacyjnego.

Kocioł na pellet – jak palić ekologicznie?

0
Kocioł na pellet

Ekologia liczy się w naszym życiu codziennym. Ma wpływ także na wybór paliwa opałowego. To czym grzejemy przekłada się na jakość powietrza, którym oddychamy. Wiele polskich rodzina wybrało kotły na pellet – który jest tanim, naturalnym i ekologicznym paliwem. Nie szkodzi powietrzu oraz powstaje z biomasy. Poniżej dowiesz się – jak wybrać ekologiczny kocioł na pellet, który będzie również skuteczny w wytwarzaniu ciepła.

Spalanie pelletu – przyjazne dla domu i środowiska

Pellet to najlepsza alternatywa względem paliw węglowych na polskim rynku. Pellet powstaje z naturalnych odpadków tzw. biomasy – różnych ścinek drewna, kawałków drzew, gałęzi, łupin, słomy, pestek, nasion i innych palnych odpadów. W składzie pelletu nie ma i nie powinno być lepiszczy, chemikaliów, dodatków klejących. Zapach tego paliwa odpowiada składnikom, z których powstał. Powinien uwalniać aromat drzewny wymieszany z innymi naturalnymi zapachami.

Wybór biomasy drzewnej jest ekologiczny także z innych powodów. Pozwala na przetworzenie odpadków, które i tak powstają z materiałów odnawialnych.

Kocioł przyjazny środowisku – kocioł przyjazny domownikom

Kotły do spalania pelletu pozwalają zmniejszyć ilość zanieczyszczeń emitowanych co roku do atmosfery. Najwyższe wymagania spełniają kotły zaliczane do klasy 5. Ich emisja jest na najniższym poziomie, przy jednoczesnym optymalnym działaniu grzewczym.

Duża wydajność jest możliwa dzięki automatyzacji spalania. Kotły pracują za nas – bez zbędnego dorzucania paliwa. Wystarczy uzupełniać zbiornik co kilka dni, ale samym odmierzaniem porcji i ich przemieszczeniem na palnik zajmie się kocioł. Musimy jeszcze ustawić działanie programatora dopasowując do tego ile energii cieplnej potrzebujemy i po wszystkim. Kocioł zrobi resztę za nas.

W wielu kotłach zautomatyzowane jest także czyszczenie przewodów rurowych, palnika lub wymiennika. Ponadto sam start palnika przebiega automatycznie, a jego dalsza praca jest nadzorowana przez fotokomórki.

Kotły nowoczesne – czyli wydajne

Nowoczesne kotły mogą być wyposażone w technologię działającą w wysokim stopniu wydajnie. Dzięki precyzyjnej regulacji palnika możemy zoptymalizować ilość uzyskiwanej energii, a tym samym – zmniejszyć zużycie pelletu. To świetny sposób na oszczędności w naszych regularnych wydatkach.

Warto też wybierać modele kotłów na pellet, które pozwalają na spalanie innych materiałów z biomasy. Niektóre modele nadają się do spalania także owsa, ścinek drewnianych lub drewna opałowego. Dla osób dysponujących dostępem do takich materiałów jest to duże ułatwienie. Rzadziej stosowane, choć również dostępne, są kotły na pellet jak i ekogroszek, o bardziej uniwersalnym palenisku i mechanizmie spalania.

Osoby wymagające powinny też upewnić się co do pojemności pojemnika na paliwo i prędkości zużycia paliwa (mierzonego litrami na godzinę). Sprawność nominalna wynosząca ponad 90% świadczy, że kocioł jest wysokiej klasy. Udzielana na nie gwarancja trwa nawet 7 lat i obejmuje m.in. szczelność kotła.

Uchwyty do mebli

0
uchwyty do mebli

Każdy mebel, który posiadamy w domu, musi dać się otworzyć, abyśmy mogli coś do niego włożyć, a później to z niego wyciągnąć, gdy będzie nam potrzebny. Aby było to możliwe, podczas skręcania mebli trzeba zamontować specjalny uchwyt, który umożliwia otwieranie i zamykanie każdego mebla.

Producent mebli kuchennych – jak wybrać godnego zaufania fachowca?

0
Producent mebli kuchennych

Urządzasz kuchnię? Marzysz o pomieszczeniu, które będzie piękne, nowoczesne i idealnie dopasowane do Twoich potrzeb? Nie chcesz przeprowadzać kolejnego uciążliwego remontu za rok lub dwa? To, jakie meble wybierzesz, jest bardzo ważne. Dowiedz się, po czym poznać, że producent mebli kuchennych jest godny zaufania.

Meble kuchenne na lata

Wyposażenie kuchni  warto wybierać z najwyższą rozwagą. W końcu mało komu uśmiecha się przeprowadzanie częstych remontów w tym pomieszczeniu. Urządzanie kuchni jest dość kosztowne, czasochłonne i uciążliwe, dlatego warto to zrobić „raz, a dobrze”. Właśnie z tego powodu rekomendowanym rozwiązaniem jest wybór mebli na wymiar. Są one idealnie dopasowane do gabarytów pomieszczenia, a także do potrzeb użytkownika. Możesz wówczas samodzielnie zadecydować o liczbie, rozmieszczeniu i wyposażeniu szafek czy szuflad, a także ich wykończeniu. Dzięki temu stworzenie nie tylko pięknej, ale i funkcjonalnej kuchni jest możliwe w każdym pomieszczeniu. Zamawiając meble kuchenne na wymiar, pokładasz jednak sporą dozę zaufania w wykonawcy. Jak się upewnić, że będzie uczciwy, wykorzysta odpowiednie materiały i solidnie wykona swoją pracę?

Meble kuchenne

Meble kuchenne na wymiar to rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Warunkiem jest jednak precyzyjne i fachowe wykonawstwo od A do Z – począwszy od pomiarów i projektu, a skończywszy na montażu.

Producent mebli kuchennych – nie wybieraj pochopnie!

Na pewno wiele osób zgodzi się, że najtańsze rozwiązania rzadko są najlepsze. Tymczasem te same osoby, szukając wykonawcy mebli, często patrzą jedynie na cenę usługi. Zdecydowanie nie jest to najlepszy tok postępowania. Meble kuchenne nie muszą być bajońsko drogie, by spełniały swoje funkcje przez wiele lat, ale najtańsi producenci bardzo rzadko oferują zadowalającą jakość. Zwykle myślą jedynie o przyciągnięciu klienta niską ceną, oferując produkty podrzędnej klasy. Aby działalność była opłacalna, oszczędzają na materiałach, a także precyzji wykonania i wykończenia.

Przez to szafki na wymiar kupione za okazyjną cenę często okazują się po prostu bublami, które tracą swoją funkcjonalność lub wygląd nawet po kilku miesiącach użytkowania. Wybrzuszające się drzwiczki, odklejające się okleiny, niestabilne zawiasy czy prowadnice to tylko niektóre z problemów, które mogą czekać inwestora. Bardzo tani producent mebli kuchennych to zwykle kłopoty, dlatego bądź szczególnie ostrożny przy niedrogich ofertach!

Producent mebli kuchennych godny zaufania

Po czym więc poznać, że producent mebli kuchennych jest solidny i warto mu zaufać? Istnieje co najmniej kilka takich przesłanek. Często o jakości jego pracy możesz się przekonać już na wstępie, oglądając poprzednie realizacje umieszczone np. na stronie internetowej firmy. Rzetelny wykonawca chętnie pochwali się swoimi osiągnięciami. Przy okazji sprawdzisz, czy jego realizacje są zgodne z aktualnymi trendami i tym, co uważasz za stylowe.

Warto zwrócić uwagę na to, czy producent mebli kuchennych oferuje nowoczesne rozwiązania – np. kosze cargo wypełniające szafki czy elementy z hartowanego szkła, które ułatwiają utrzymanie czystości. Powinien również sprecyzować, na jakich materiałach pracuje i jakie wykończenia frontów oferuje.

Najważniejszy jest jednak przejrzysty i uczciwy przebieg współpracy. Rzetelny producent mebli kuchennych bez problemu przygotuje dla Ciebie wycenę realizacji i bezpłatne pomiary. Często można również liczyć na rady z jego strony w zakresie optymalnego wyposażenia, układu szafek, najtrwalszych materiałów itd. Nie powinien się również bać nietypowych pomysłów. Po wycenie otrzymasz szczegółową umowę do podpisania – to dla obu stron gwarancja uczciwie przeprowadzonej współpracy! Poznaj producenta mebli na wymiar Porta Meble: https://portameble.pl/

Płyty wielkoformatowe w aranżacji wnętrz

0
płyty wielkoformatowe

Jak użyć płyt wielkoformatowych w mieszkaniu? A jakie są zalety płyt wielkoformatowych? Co to w ogóle są płyty wielkoformatowe? To zestaw pytań, na które postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule, bo chyba warto co nieco wiedzieć na ich temat. Wprawdzie człowiek nie musi znać się na wszystkim, ale kto wie, może akurat garść rzeczowych informacji na temat rzeczonych płyt uda się komuś wykorzystać przy remoncie domu czy mieszkania.

Projekty typu “nowoczesna stodoła”

0
nowoczesna stodoła

Coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się projekty, które określane są jako „nowoczesna stodoła”. To budynki duże, o dużych przestrzeniach wewnątrz. Swoją architekturą nawiązują do tradycyjnych budynków gospodarczych spotykanych na wsiach, a jednocześnie wykończenie wnętrza i zastosowanie odpowiednich materiałów powoduje, że doskonale wpisują się w nowoczesne trendy.

Jak wygląda dom typu stodoła?

Mianem „nowoczesnej stodoły” określa się budynki jednobryłowe, które pokryte są dwuspadowym dachem. To bardzo klasyczna i często spotykana konstrukcja, którą zauważyć można szczególnie właśnie na wsiach. Dawniej, w takim kształcie wznoszone były nie tylko budynki gospodarcze, ale również proste domy mieszkalne.

Stodoła, przez to, że jest to budynek jednobryłowy zapewnia wiele przestrzeni wewnątrz. Można tę przestrzeń zagospodarować, wydzielić poszczególne pomieszczenia: sypialnie, gabinety czy pokoje gościnne. Można też wydzielić tylko część pomieszczeń, a resztę pozostawić w formule tzw. „open space”, czyli otwartej przestrzeni, gdzie kuchnia, jadalnia i salon są ze sobą łagodnie połączone.

Charakterystyczna dla „nowoczesnych stodół” są też panoramiczne przeszklenia, które gwarantują dostęp dużej ilości światła do wnętrza budynku. W ten sposób powstają jasne i ciepłe pomieszczenia, które dodatkowo mogą spełniać warunki energooszczędności, ponieważ maksymalnie wykorzystuje się tutaj naturalne warunki oraz światło i ciepło płynące ze słońca.

Przy atrakcyjnie zaprojektowanym ogrodzie, takie przeszklenia mają dodatkową zaletę. Stanowią element dekoracyjny. Ogród staje się poniekąd częścią takiego domu, a obcowanie z naturą i przyrodą jest łatwiejsze i wygodniejsze.

Ile kosztuje budowa domu typu stodoła i jak się go wykańcza?

Projekt, Dom typu stodoła w swojej podstawowej wersji, bez dodatkowych brył i modyfikacji jest stosunkowo tani do wybudowania. Z jednej strony potwierdza to sama konstrukcja – jednobryłowy i dwuspadowy dach, bez wykuszy, kukułek i innych dodatkowych elementów. Z drugiej strony zaś daje ogromne możliwości do zastosowania rozwiązań energooszczędnych, co powoduje, że po wzniesieniu jest też tani w utrzymaniu.

Tego rodzaju budynki można wykańczać zarówno w stylu nowoczesnym, jak i rustykalnym, ale to właśnie nowoczesna aranżacja powoduje, że jest to tak oryginalne i interesujące rozwiązanie.

Elewacja może być wykonana z drewna, płytki klinkierowej lub blachy ułożonej w pasach. Bardzo ciekawym zabiegiem jest również zastosowanie dwóch rodzajów materiału. Wygląda to ładnie i powoduje, że dom znacznie lepiej się prezentuje.

Wnętrze również warto wykończyć przy pomocy drewna, szczególnie jeżeli zastosuje się wspomniane wcześniej przeszklenia. Wtedy cała kompozycja jest ze sobą spójna, a ogród i dom mogą się w pewnym sensie ze sobą przenikać.

Duże przestrzenie dają ogromną swobodę aranżacyjną i możliwość optycznego wydzielenia stref budynku.

Tego rodzaju projekty typu nowoczesna stodoła stają się coraz popularniejsze. Warto więc przed ostateczną decyzją rozważyć i ten rodzaj konstrukcji.

Farba do klinkieru – czym pomalować kostkę klinkierową?

0
Farba do klinkieru

Płytki klinkierowe to bardzo eleganckie wykończenie wykorzystywane między innymi na elewacjach, ogrodzeniach i we wnętrzach. Tworzą iluzję ceglanej ściany, gdyż mają dokładnie taki sam skład jak cegła klinkierowa. Są odporne na wszelakie czynniki zewnętrze i niekiedy nie wymagają nawet impregnacji. Nadają się również do malowania – dzięki temu zabiegowi można błyskawicznie zmienić ich wygląd, a tym samym charakter danej powierzchni. Dowiedz się, jaka farba do klinkieru będzie najlepsza.

Malowanie klinkieru – dlaczego warto?

Klinkier zwykle sam z siebie jest bardzo odporny. Ma niską nasiąkliwość, dlatego nie pęka i nie odkleja się od podłoża nawet podczas niekorzystnych warunków. Nie szkodzą mu ani wysokie, ani niskie temperatury, wilgoć czy też promieniowanie UV. Dlatego jest to bardzo dobry (choć drogi!) materiał na elewację, niekiedy wykorzystywany również w innych miejscach. Zwykle kojarzy się z tradycyjną ceglaną barwą, ale może występować w bardzo wielu kolorach. Dzięki temu można go dostosować do indywidualnych preferencji w zakresie estetyki. Po co więc malować klinkier? Powodów może być kilka. Pierwsza, to chęć jego odświeżenia i zmiany wyglądu. To materiał długowieczny, a zatem zdecydowanie może się opatrzyć. Malowanie to bardzo łatwy i niedrogi sposób na nadanie mu zupełnie nowego życia.

Farba do malowania cegły klinkierowej może się też okazać przydatna, jeśli na powierzchni elewacji przez lata zebrały się głębokie zabrudzenia. Co prawda czyszczenie tego materiału nie jest bardzo trudne, ale zaniedbywanie tych zabiegów może negatywnie wpłynąć na jego wygląd. Ponadto farba do klinkieru może na nim utworzyć dodatkową warstwę ochronną, która przedłuży jego trwałość. Należy jednak najpierw wybrać odpowiedni produkt.

Jaka farba do płytek klinkierowych lub cegieł we wnętrzach?

Cegły lub płytki klinkierowe mogą stanowić wspaniałą dekorację wnętrz. Dobrze się prezentują zarówno w swoich naturalnych kolorach, jak i pomalowane. Zmiana ich barwy nie jest trudna. Farba do cegły klinkierowej znajdującej się wewnątrz powinna być przede wszystkim nietoksyczna. Dobrze sprawdzą się emalie akrylowe, które są niedrogie i łatwe w użyciu. Jeśli jednak cegła znajduje się w łazience lub w kuchni, lepiej wybrać farbę lateksową, która jest odporna na wilgoć i nadaje się do częstego zmywania.

Odpowiednia farba do płytek klinkierowych to jednak nie wszystko – należy również pamiętać o właściwym przygotowaniu powierzchni. Cegłę trzeba oczywiście dokładnie oczyścić, ale również zagruntować. Zwiększy to przyczepność i trwałość powłoki malarskiej.

Malowanie klinkieru

Farba do malowania klinkieru znajdującego się we wnętrzu nie musi być bardzo odporna. W pomieszczeniach, takich jak salon czy sypialnia, płytki lub cegły można pomalować łatwą w użyciu farbą akrylową.

Jaka farba do malowania cegły na zewnątrz?

Farba do płytek klinkierowych na zewnątrz musi spełniać nieco inne warunki, przede wszystkim w zakresie odporności na działanie czynników zewnętrznych. W tym przypadku najczęściej stosuje się specjalne farby elewacyjne, które są przystosowane do ekspozycji na promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, a także wodę. Nadają się one również do odświeżania ogrodzeń, grilli, kwietników i innych elementów architektury zewnętrznej czy ogrodowej. Ponownie przed przystąpieniem do malowania trzeba oczyścić i wysuszyć powierzchnię. Następnie zaleca się jej zagruntowanie. Zawsze należy się kierować wskazaniami producenta co do możliwości zastosowania danej farby, a także metod jej wykorzystania. Sprawdź farby do malowania cegły klinkierowej dostępne na: https://polifarb.lodz.pl/pl/11836-cegla-klinkierowa

Średniej wielkości narożnik

0
Średniej wielkości narożnik

Gdzie można kupić narożnik średniej wielkości do pokoju? A ile kosztuje narożnik średni do mieszkania? Odpowiedzi na tego rodzaju pytania można uzyskać nawet wtedy, kiedy wejdziemy do pierwszego lepszego sklepu meblowego, jakich wiele przecież mamy w naszym otoczeniu. Co więcej, można także przejrzeć pod tym kątem oferty sklepów meblowych, które funkcjonują w sieci.

Elektryczna brama wjazdowa – poznaj najważniejsze zalety!

0
Elektryczna brama wjazdowa

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się różnorodne systemy, mające ułatwić życie ludzi. Jednym z systemów, których znany jest od dawien dawna, jednak dopiero od jakiegoś czasu używany jest na skale masową jest system z napędem do bram wjazdowych od somfy.pl. Właściciele domów jednorodzinnych oraz budynków firmowych słusznie zauważyli, że elektryczna brama wjazdowa jest bardzo komfortowa. W razie wyjazdu z domu bądź wjazdu do pracy wcale nie trzeba wysiadać z samochodu.

Zalety inwestycji w nowe mieszkania deweloperskie

0
Zalety inwestycji w nowe mieszkania deweloperskie

Podstawowym pytaniem, jakie zada sobie każdy planujący zainwestować w jakąś nieruchomość, jest to – czy lepiej wybrać nowe mieszkania w Warszawie w stanie deweloperskim, czy jednak zaoszczędzić i poszukać mieszkania z rynku wtórnego. Każda z obu opcji ma swoje plusy i minusy. Więcej dobrych stron zawsze mają jednak mieszkania deweloperskie, dlatego to one na ogół są warte tego, by przeznaczać na nie pieniądze.