Wykładziny wełniane – charakterystyka i zastosowanie

0

Wykładziny to pokrycia podłóg, które znajdują coraz częściej swoje zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w miejscach użytku publicznego. Jedną z najbardziej cenionych wykładzin jest ta wykonana z wełny. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej o jej właściwościach oraz najpopularniejszych miejscach, w których jest stosowana.

Wymienić czy zostawić – co zrobić by stara podłoga odzyskała swój blask?

0

Stara drewniana podłoga w mieszkaniu może stanowić poważny dylemat. Zostawić czy wymienić? A jeśli zostawić to jak przywrócić jej dawny blask? Na te, oraz jeszcze inne pytania dotyczące podłóg odpowiemy w tym artykule.

Wybierasz płytki do małej łazienki? Oto 5 trików, które ją optycznie powiększą!

0

Stając przed wyzwaniem urządzania niewielkiej łazienki, powinieneś dokładnie przemyśleć wszystkie elementy aranżacji. Klucz do sukcesu leży w dobraniu ich w taki sposób, aby nie przytłaczały wnętrza, lecz dodawały mu lekkości. Zobacz, jakie płytki łazienkowe wybrać, by osiągnąć taki efekt!

Jakie meble do salonu będą modne w 2018 roku?

0

Pierwszy powiew wiosny uruchamia w wielu z nas potrzebę odświeżenia i odmiany domowych wnętrz. Z tą myślą przeglądamy internetowe sklepy z meblami, farbami dekoracyjnymi i tkaninami. Jakie trendy będą widoczne w najnowszych kolekcjach dodatków ocieplających domowe pielesze?

Pastelowe sofy i fotele – lekkość i delikatność

Sporym powodzeniem w 2018 roku cieszyć się będą przede wszystkim narożniki o modułowym charakterze. W zależności od potrzeb, możemy łatwo do nich dokupić na przykład podnóżki czy poduszki. Wieloosobowe narożniki tapicerowane pomieszczą z powodzeniem 4-osobową rodzinę. Jeśli chodzi o kolorystykę, to wiosnę 2018 roku przywitamy rozkwit barw pastelowych, rozbielonych, między innymi mięty, ultra violetu, jasnego żółtego czy błękitu. Nieśmiertelna szarość także i w tym roku utrzyma swój status. Producent mebli https://www.sklep.restodesign.pl (meble Gdańsk) postawił właśnie na te jasne i lekkie odcienie. Znajdziemy je w jego palecie tkanin obiciowych. Niektóre z modeli będą przypominać zestawy wypoczynkowe w stylu Chesterfield, z pikowanym zagłówkiem i eleganckiej formie. W tym sezonie meble będą umieszczone albo na prostych nóżkach w naturalnym kolorze drewna, albo w odcieniu chromowanego srebra. Nieco rzadziej będziemy mogli natrafić na złote nóżki, które szczególnie pięknie prezentują się w zestawieniu z odcieniem pastelowego różu, hitem ubiegłorocznej, ale i aktualnej wiosny.

Tekstylia dekoracyjne w mocnych kolorach – zdecydowany akcent we wnętrzu

Innym, równie silnym trendem pojawiającym się w 2018 roku będzie podążanie w stronę soczystych, prawdziwie wiosennych barw. Nasze wnętrza będą obfitować nie tylko w zasłony i obrusy w świeżych kolorach zieleni i żółtego, ale także w meble tapicerowane pokryte miękką tkaniną, między innymi wyjątkowo eleganckim, wręcz królewskim, aksamitem. Bardziej codzienne, praktyczne modele idealne dla dużej rodziny i salonu pełnego gości, będą pokryte tapicerką, z której łatwo spierać zabrudzenia i łatwo utrzymać meble w czystości.

Zielone żywe rośliny – dobry duch wnętrza

Kiedyś rośliny doniczkowe, przede wszystkim paprotki i fikusy, były nieodłącznym elementem domowego parapetu. Kilka lat temu zostały wyparte przez storczyki i sztuczne kompozycje kwiatowe. Na szczęście, moda na naturalne akcenty we wnętrzu, a więc również żywe rośliny doniczkowe, znowu do nas powróciła. Zachwyt botaniką będzie przejawiać się w dekoracjach z żywych roślin, wieszanych pod sufitem, stawianych na parapecie, stole i podłodze.

Jaki obrus na szklany stół?

0

Szklany stół nie wymaga dekoracji. Co, jednak jeśli zależy nam na zmianie wystroju lub zabezpieczeniu go przed zarysowaniami? Zakup zwykłego obrusa w przypadku szklanego stołu nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem.

Czy zwykły obrus sprawdzi się w przypadku szklanego stołu?

Tradycyjne obrusy szyte są z materiałów naturalnych lub sztucznych (przykład tradycyjnych znajdziecie np. na e-obrus.pl). Te drugie z pewnością nie będą dobrym rozwiązaniem do szklanego stołu. Po pierwsze są cienkie, a po drugie mogą się po nim ślizgać. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o obrus wykonany z materiału, będzie produkt jak najgrubszy, najlepiej wykonany z naturalnych włókien. Jego grubość sprawi, że nie będzie się ślizgał a szklane rogi i obrzeża nie będą się zbytnio odznaczały i prześwitywały.

Szklane stoły wymagają przykrycia jedynie w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest zmiana wystroju w pomieszczeniu. Drugim potrzeba zabezpieczenia mebla przed uszkodzeniami. Zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku przykrycie nie musi mieć eleganckiego charakteru i białego koloru. O wiele modniejsze obecnie są obrusy różnokolorowe.

Decydując się na zwykły obrus, pomyślmy o dokupieniu do niego specjalnej maty lub włókniny, którą kładzie się bezpośrednio pod jego powierzchnię. Dzięki temu zyskuje ona dodatkowe zabezpieczenie, a obrus się nie ślizga. Ponadto zarówno ostre rogi, jak i krawędzie szklanego stołu nie będą stanowiły zagrożenia dla jego użytkowników.

Obrusy samoprzylepne

Specjalnie z myślą o stołach wykonanych ze szkła stworzono obrusy samoprzylepne. W tym przypadku nie ma mowy o jego przesuwaniu się. Obrus samoprzylepny ma postać folii. W niczym nie przypomina zwykłego obrusu, ponieważ nie zakrywa boków stołu. Przylega on jedynie do jego blatu. Stąd też obrusy te nazywane są serwetami. Nakleja się je na powierzchnię blatu. Zużyty obrus można bardzo łatwo oderwać i wymienić na nowy.

Dlaczego obrus samoprzylepny jest najlepszym rozwiązaniem dla szklanego stołu? Obrus taki w przeciwieństwie do tego wykonanego z materiału jest łatwy w czyszczeniu. Wystarczy przetrzeć go wilgotną szmatką, podobnie jak szklany stół. Z pewnością odpowiednio zabezpieczy on szklaną powierzchnię przed zarysowaniami i otarciami.

Na tle obrusu samoprzylepnego widnieją zwykle różnego rodzaju wzory. Cechą charakterystyczną tego rodzaju produktów jest ich jasna i jednolita kolorystyka. Dzięki temu nie wyróżniają się one we wnętrzu i nadają mu nowoczesny charakter. Ponadto możemy zakupić produkt jednolity, który będzie pełnił jedynie rolę ochronną. Obrusy tego typu nie są zwykle droższe od standardowych nakryć stołu. Biorąc pod uwagę ich niezniszczalność oraz nowoczesny wygląd są najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Okna drewniano-aluminiowe – najlepsze w budownictwie niskoenergetycznym

0

Domy niskoenergetyczne cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Chociaż ich budowa jest droższa niż budynku w standardowej technologii, to jednak ich specjalna konstrukcja i zastosowane materiały znacznie obniżają koszty eksploatacji. Jednym z ważnych elementów takich budynków są właściwe okna – najczęściej stosuje się wtedy okna drewniano-aluminiowe.

Fotokalendarz – praktyczny gadżet z sentymentalną nutą

0

Duża ilość obowiązków i wielowątkowe życie sprawia, że często niezbędne staje się korzystanie z kalendarza. Wieszamy je w domu na ścianie, stawiamy na biurku w pracy i nosimy przy sobie w formie większego lub mniejszego notesu. Kalendarz jednak to nie tylko daty. To także estetyka i styl wykonania. Nie każdy pasuje do każdego wnętrza i w każdej sytuacji. Na całe szczęście istnieje ogromna gama możliwości w wyborze kalendarza. W sklepach dostępne są przeróżne formaty, kolorystyka oraz stylistyka. Ponadto fotokalendarze pozwalają na umieszczenie w nich wybranych przez nas zdjęć.

Praktyczny aspekt kalendarzy

Kalendarze, zależnie od formy, mogą spełniać nieco odmienne role. Wszystkie jednak maja za zadanie wprowadzić do naszego życia nieco ładu. Pomagają orientować się w czasie zabieganym osobom i ułatwiają jego organizację. Dzisiejszy tryb życia sprawia, że mamy na głowie często więcej obowiązków, niż jesteśmy w stanie spamiętać. Dlatego posiadanie kalendarza w formie zeszytu czy notesu jest niezwykle pomocne. W nim bowiem możemy umieszczać informacje o czekających nas ważnych wydarzeniach, dzięki czemu, przy regularnym przeglądaniu kalendarza, nie jesteśmy w stanie o nich zapomnieć.

Podczas gdy kalendarz podręczny zapewnia zwykle możliwość zapisywania większej ilości treści, kalendarze biurkowe oraz ścienne służą głównie do umieszczania na nich krótkich haseł informacyjnych, np. „urodziny mamy” czy „ślub przyjaciółki” oraz ogólnej orientacji w czasie. Opcję taką doceniać będą zwłaszcza wzrokowcy, dla których informacja mówiona jest znacznie mniej klarowna i podatna na zapamiętanie od tej wyrażonej obrazem. Wszystko jest tutaj zależne jednak od stylistyki, niektóre bowiem zawierają sporą ilość miejsca przeznaczonego na zapisywanie bardziej złożonych informacji. Niezależnie jednak od wyglądu, gabarytów i przeznaczenia, kalendarze mają to do siebie, że zwracają naszą uwagę.

Kalendarz z własnym zdjęciem jako praktyczny prezent

Znaczenie kalendarzy w naszym życiu jest idealnym pretekstem do tego, by stworzyć z nich coś wyjątkowego, aby za każdym razem, gdy przykują naszą uwagę, wywoływały miłe uczucia. W tym celu można skorzystać z możliwości stworzenia fotokalendarza, czyli kalendarza z naszym zdjęciem lub zdjęciami. Dzięki temu zyskujemy gadżet dwa w jednym: z jednej strony użyteczny sprzęt pomagający zaplanować czas, z drugiej obiekt poprawiający nam nastrój i wywołujący ciepłe uczucia. Taki fotokalendarz będzie przemiłym prezentem dla rodziców czy partnera. W formie kalendarza biurkowego pozwoli przenieść się do danej chwili lub znaleźć się blisko osoby widniejącej na zdjęciu. Dzięki temu pobyt w pracy będzie znacznie przyjemniejszy.

Fotokalendarze dostępne są na stronie empikfoto.pl, gdzie istnieje szeroki wybór formatów i stylów. Każdy taki kalendarz może być ozdobiony wybranymi zdjęciami o konkretnej (lub nie) tematyce. Ogromnym atutem jest możliwość skomponowania kalendarza od danego miesiąca, a nie, jak w przypadku gotowych kalendarzy dostępnych w sklepach, od początku roku. Taka opcja umożliwia zakupienie kalendarza o każdej porze roku przy zachowaniu jego praktycznego znaczenia.

Pracownia projektowania wnętrz – hit czy kit?

0

Projektowanie śmiało można uznać za sztukę. W końcu do stworzenia prawdziwie profesjonalnego projektu wnętrza biurowego, obiektu przemysłowego, czy też budynku mieszkalnego trzeba mieć nie tylko stosowną wiedzę teoretyczną, lecz także wizję. Konieczne jest wykazanie się z jednej strony od strony technicznej, z drugiej natomiast kluczowa okazuje się kreatywność, oryginalność, świeżość umysłu. W praktyce, nawet jeśli mamy poczucie gustu, brak przygotowania fachowego w dziedzinie szeroko rozumianego budownictwa i architektury to zasadnicza przeszkoda w umiejętnym stworzeniu idealnego projektu wymarzonych czterech kątów. Warto zatem zdecydować się na inwestycję w wysokiej klasy pracownię typu ferensdesign.pl, która zajmie się opracowaniem specjalistycznego konceptu bezpośrednio za nas.

Wspólny język drogą do sukcesu

Jeżeli chcesz cieszyć się świetnym designem, który w pełni odpowiada Twemu zapotrzebowaniu a jednocześnie również i preferencjom, musisz znaleźć taką pracownię, aby sprostała ona maksymalnie wszelkim Twoim wymaganiom. Najpierw zacznij od gruntownego prześledzenia, z jakimi biurami projektowymi w ogóle masz do czynienia w swej najbliższej okolicy. Jeżeli nie znajdziesz nic godnego uwagi, śmiało wyjdź dalej – przecież nie stanowi żadnej trudności nawiązanie współpracy z podmiotem z innej miejscowości. Po szczegółowym przeanalizowaniu, czym wyszukani eksperci się trudnią, porównaj ich wiedzę, doświadczenie i do tej pory wykonane realizacje z umiejętnościami i gotowymi projektami na koncie innych pracowni.

Kompleksowość opłacalna

Zarówno z finansowego, jak i praktycznego punktu widzenia świetnym rozwiązaniem okazuje się postawienie na jedną firmę, która zajmie się wszystkim bezpośrednio za Ciebie. Nie rozdrabniaj się na kilka podmiotów, z czego każdemu powierzysz cząstkę zadania polegającego na zaprojektowaniu i zaaranżowaniu domu, mieszkania, czy biura. Jeśli nad całością prac będą pracować eksperci z jednej i tej samej pracowni, z pewnością zyskasz gwarancję spójnej, zwartej estetycznie koncepcji. Ponadto powierzenie potężnej inwestycji w pełni pojedynczemu wykonawcy wychodzi z reguły znacznie korzystniej pieniężnie dla zlecającego.

Motywy florystyczne idealnym sposobem na ozdobienie wnętrza!

0

Komuś mogłoby się wydawać, że są one nazbyt proste czy banalne, że zdecydowane lepiej byłoby wybrać zupełnie inne printy. Ktoś pomyślałbym, że z pewnością nie ma żadnych ciekawych model i z tego gatunku. To wszystko mity. Okazuje się bowiem, że motywy florystyczne nadal zajmują bardzo wysokie miejsce, gdy chodzi o najpopularniejsze printy w dekoracjach i ozdobach. Trudno się temu dziwić, są niesamowicie wdzięczne, potrafią wprowadzić dużo rodzinnej atmosfery i ciepła, a ponadto są zawsze modne.

Na jakie dekoracje kwiatowe warto się zdecydować?

Kwiaty pojawiają się tak naprawdę niemal wszędzie. Zwłaszcza na wiosnę, kiedy spora część osób pragnie zamienić swoje wnętrza   oazy wyjątkowości, motywów kwiatowych nie brakuje. Warto na przykład nabyć zasłony w różyczki, gdy chce się zmienić zwyczajny pokój dzienny w pomieszczenie będące przykładem stylu shabby chic. Pełna uroku poduszka z motywem łąki pełnej kwiatów to natomiast bardzo udany sposób na rozświetlenie i niebanalne udekorowanie zwyczajnej szarej sofy, która bez tego byłaby z pewnością niezmiernie nudna i banalna.

Osoby, którym wydaje się, że motywy florystyczne są nudne  i na pewno występują głównie w babcinych kuchniach czy sypialniach, muszą wiedzieć, że to mit. Okazuje się bowiem, że w zależności od konkretnego motywu mogą one być przedstawicielami przeróżnych nurtów stylistycznych i podkreślać je we wnętrzu. Jakieś przykłady? Oczywiście!

Na przykład fototapety ścienne przedstawiające pełne uroku dmuchawce (najczęściej w wydaniu czarno-białym bądź też w sepii) to modelowy wręcz przykład stylu retro, który zdobył ostatnimi czasy  w naszym kraju naprawdę spora popularność. Kiedy zastosujemy tego typu ozdobę  naścienną, dodatkowo stawiając na komodzie zegar stylizowany na dziewiętnastowieczny oraz wazon przypominający ten właśnie okres w dziejach, bardzo szybko się okaże, że niezwykły klimat retro udało nam się uzyskać bez trudu i bardzo niskim kosztem.

Nieco inaczej ma się rzecz chociażby w przypadku pełnych uroku, nieco zabawnych kolorowych palm. To genialne rozwiązanie w przypadku pokoju należącego do osoby, która lubi sporą dawkę humoru i nieoczywistości w swoich przestrzeniach. W ten prosty sposób styl vintage zostanie dodatkowo podkreślony – takie odwołania do czasów dawniejszych są niezwykle polecane i interesujące!

Nie możemy zapominać tez o drobnych printach kwiatowych (na przykład przedstawiających pełne uroku różyczki), które są idealnym odniesieniem do motywu shabby chic. W typowo kobiecych przestrzeniach prezentują się one niezwykle ciekawie.

Fototapety ścienne z przepięknymi orchideami będą zaś rozwiązaniem numer jeden wówczas, kiedy będziemy chcieli nadać im nieco dalekowschodniego orientalnego klimatu. To też dobry sposób na udekorowanie salonu piękności – i często wykorzystywany.

Jak kształtują się ceny?

Myliliby sieci, którzy twierdziliby, że za tego typu naścienne dekoracje trzeba dużo zapłacić., Jeśli stylową fototapetę na cała powierzchnię ściany możemy mieć już za kwotę rzędu stu pięćdziesięciu czy dwustu złotych, to jest to jak najbardziej tani sposób na udekorowanie przestrzeni!

Jaką baterię umywalkową wybrać do łazienki?

0

Przed Tobą remont łazienki i poważne decyzje. Musisz określić, jaki sprzęt jest Ci potrzebny, a następnie dobrać do niego armaturę. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, by kupić najlepszą baterię łazienkową do umywalki.