Balustrady kute – klasyka i bezpieczeństwo

0
Balustrady kute

Trendy w architekturze zmieniają się wraz z kolejnymi pokoleniami twórców i użytkowników. Jednak wyróżniamy pewne części budowli obecne na przestrzeni wielu epok. Jednym z klasycznych elementów budownictwa są balkony. Są to nadwieszane elementy architektoniczne posiadające formę otwartą. Balkony stosowano już w starożytności gdzie zdobiły kamienice mieszkańców antycznych Pompejów oraz Ostii. W kolejnych epokach takich jak średniowiecze renesans czy barok również zauważamy balkony i tarasy jako charakterystyczny element budownictwa.

Dziś po tysiącu latach balkony nadal są popularne i coraz chętniej budowane w domach i blokach. Po wybudowaniu balkonu, który znajduje się zazwyczaj na dość znacznej wysokości trzeba czymś go zabezpieczyć. Zazwyczaj wokół płyty balkonowej umieszcza się balustradę. Dawniej modne były balustrady drewniane w ostatnich latach wprowadzano również nowatorskie balustrady szklane, bądź plastikowe. Wszystkie te typy balustrad wyróżniają się krótką żywotnością oraz zazwyczaj nie wyglądają zbyt dobrze. Poszukując klasycznego elementu do balkonu, który nie tylko zabezpieczy go, ale wzbogaci formę elewacji i doda mieszkaniu prestiżu, należy wybrać balustrady kute.

Oglądając programy telewizyjne o bogatych rodzinach brytyjskich czy amerykańskich wychwalamy ich przepiękne, ociekające luksusem mieszkania. Jednakże przyglądając się dokładniej tym pałacom zauważamy, że na ich ocenę zewnętrzną i pierwsze wrażenie jakie wywołują wpływają głównie zastosowane drobne detale. Należą do nich zarówno elementy ożywiające elewacje jak pilastry czy bonie jak i przepiękne kute balustrady zdobiące balkony.

kuta balustradaGdzie kupić mocne i trwałe balustrady? Dawniej te elementy architektoniczne zamawiało się u lokalnych kowali, którzy żądali za nie ogromnych sum pieniężnych. Było to zrozumiałe gdyż aby dobrze wykonać balustradę musieli włożyć w nią wiele pracy i kreatywności. Dziś balustradę kutą możemy kupić w firmie: http://www.mb-nylec.com/. Są tam sprzedawane znakomite, poddawane szczegółowym testom bezpieczeństwa elementy architektoniczne.

Czym najlepiej czyścić dom?

0
Czym najlepiej czyścić dom

Sprzątanie…to czynność, którą większość pań domu nie cierpi. Aby sprzątanie było przyjemnością warto skorzystać z kilku naszych rad oraz wskazówek.

W przypadku domowego sprzątania ważne są środki czystości oraz inne akcesoria. W przypadku detergentów ważne jest, aby stosować je zgodnie z przeznaczeniem oraz instrukcją obsługi. W zależności od typu pomieszczenia, każde z nich posiada inny rodzaj brudu. Dlatego środki czystości różnią się między sobą składem oraz sposobem nakładania. Podczas stosowania detergentów wymagane jest stosowanie pewnych zasad bezpieczeństwa. Środków czystości nie powinniśmy wdychać, chronić przed dziećmi oraz stosować ręczniki tork i rękawice ochronne.

Gdy instrukcja przeczytana, rękawice ubrane możemy przejść do sprzątania. Swoją wędrówkę zacznijmy od łazienki.

Pomieszczenie to jest pełne wilgoci oraz bakterii, aby się przed nimi chronić niezbędne są detergenty. W zależności, czy w łazience mamy prysznic lub wannę środki czystości będą się od siebie różnić.

Gdy w łazience korzystamy z wanny powierzchnie ceramiczną przecieramy z pomocą gąbki mleczkiem do czyszczenia. Natomiast baterie od wanny przecieramy płynem do metalowych powierzchni. Większość baterii wykonana jest z mosiądzu. Aby uniknąć ich porysowania nie stosujmy ostrych gąbek. Najlepiej do tego celu posłużą ręczniki tork lub sucha szmatka z mikrofibry. Teraz przyszedł czas na zlew. Tu podobnie jak w przypadku wanny stosujemy: mleczko do czyszczenia, gąbkę, płyn do metalowych powierzchni, szmatkę z mikrofibry oraz ręczniki tork do uniwersalnego stosowania.

Teraz przyszła pora na prysznic. Do tego celu będzie nam potrzebne o wiele więcej środków czystości. Brodzik możemy wyszorować gąbką i mleczkiem. Baterie od prysznica warto potraktować płynem do metalowych powierzchni oraz wykorzystać ręczniki tork o uniwersalnym zastosowaniu. Najgorszy problem mogą nam sprawić drzwi od kabiny. Aby pozbyć się kamienia warto wykorzystać płyn do usuwania kamienia. W tym celu spryskujemy powierzchnie i szorujemy ją za pomocą gąbki. Szyny, na których poruszają się drzwi warto wyszorować szczoteczką do zębów. Na zakończenie cały prysznic spłukujemy z nadmiaru detergentów.

W każdej łazience znajduje się lustro. Jest to element niezbędny. Aby nasze lustro było bez zacieków przydadzą się ręczniki tork oraz płyn do mycia szyb i luster. Uniwersalne ręczniki tork stosujemy jak szmatka. Na początek ręczniki tork wchłoną wszelką wodę z lustra. Potem spryskujemy lustro płynem, a ręczniki tork używamy, aż do osiągnięcia suchej powierzchni bez widocznych mazaków.

Dlaczego ogrodzenie panelowe jest idealne do domu?

0
Dlaczego ogrodzenie panelowe jest idealne do domu?

Sposób ogrodzenia domu jest niezwykle istotny. Nie tylko ze względów praktycznych – które są wręcz oczywiste – ale również ze względów estetycznych. Dotychczas, jednym z najpopularniejszych materiałów do grodzenia posesji była siatka. Obecnie jest ona wypierana przez ogrodzenie panelowe, które prezentuje się o wiele bardziej elegancko i doskonale wygląda również w połączeniu z nowoczesnymi budynkami jednorodzinnymi. Bez wątpienia zaletą ogrodzeń panelowych, która najbardziej przyciąga inwestorów, jest fakt, że są one znacznie bardziej wytrzymałe od wspomnianych wcześniej siatek.

Szafy przesuwne z lustrem do twojego domu

0
Szafy przesuwne z lustrem do twojego domu

Szafy przesuwne z lustrem są zdecydowanie jednym z najbardziej gorących trendów wnętrzarskich ostatnich lat. Meble tego typu prezentują się niesamowicie efektownie, a ponadto posiadają wiele walorów praktycznych, które również przemawiają na ich korzyść. Ponadto szafy przesuwne dają szereg możliwości aranżacyjnych i nadają się absolutnie do każdego pomieszczenia. Poza chyba najczęstszym umiejscowieniem tych mebli, jakim jest sypialnia, szafy te sprawdzą się doskonale także w przedpokoju, garderobie, a nawet w salonie.

Szafa przesuwna z lustrem to mebel, który podbił serca wielu osób przede wszystkim ogromną wygodą jego użytkowania. Przesuwne fronty sprawiają, że wbrew pozorom nawet szafy o sporych gabarytach nie potrzebują wiele miejsca, aby móc być swobodnie użytkowane na co dzień. Najważniejszą kwestią jest oczywiście łatwość otwierania szaf tego typu oraz dostępu do ich wnętrza. Rezygnacja z tradycyjnych otwieranych na oścież frontów i zastąpienie ich frontami przesuwnymi sprawia, że nawet przy mocno ograniczonym miejscu w pomieszczeniu można bez trudu komfortowo otworzyć szafę. Walor ten docenią przede wszystkim osoby, które zmuszone są blisko szafy ustawić różnego rodzaju elementy wyposażenia wnętrza, takie jak chociażby deska do prasowania czy też łóżeczko dziecięce. Otwieranie przesuwnej szafy nie stanowi również najmniejszego problemu z punktu widzenia zajmowania dodatkowego miejsca, co mogłoby potencjalnie przeszkadzać innym domownikom.

Wysokość szaf przesuwnych z lustrem można dobrać perfekcyjnie dobrać do swoich indywidualnych preferencji. Najwyższe modele, które będą sięgać aż po sufitu, będą idealne, jeśli we wnętrzu szafy chcemy schować rzadko użytkowane ubrania czy też inne akcesoria – właśnie dla nich doskonałą lokalizację będą stanowiły najwyższe półki w szafie. Z kolei na niższą szafę powinny raczej zdecydować się osoby, które nie chcą optycznie przytłoczyć wnętrza, a ponadto preferują raczej przechowywanie sporadycznie używanych przedmiotów w dekoracyjnych pudełkach umieszczonych na górze szafy.

Co równie ważne, szafa przesuwna z lustrem będzie doskonale pasować do każdego wnętrza, pod warunkiem, że odpowiednio dopasujemy ją stylistycznie.Szafy minimalistyczne będą idealne do pomieszczeń utrzymanych w stylu loftowym, a także nowoczesnym. Z kolei szafy o bardziej tradycyjnym wyglądzie sprawdzą się zdecydowanie najlepiej we wnętrzach zaaranżowanych w stylistyce klasycznej. Bez względu na to, na jaki model się zdecydujemy, wysokiej jakości materiały zagwarantują nam wieloletnie użytkowanie szafy i zachowanie jej w idealnym stanie.

Duży wybór szaf z lustrem znadją Państwo w sklepie https://www.meblefirany.pl/pl/c/Szafy/7

Agencja ochrony – idealny pomysł (nie) tylko na wakacje?

0
Agencja ochrony - idealny pomysł (nie) tylko na wakacje?

Czy planując wakacje zastanawiałeś się nad tym co może stać się w tym czasie z twoim domem? Czy brałeś pod uwagę fakt, że gdy Ty będziesz się wylegiwał na plaży, zdobywał kolejne górskie szczyty bądź zwiedzał egzotyczne kurorty w Twoim domu może buszować złodziej?

Serwetki na stół – drobiazg, który powinien znaleźć się w każdej restauracji

0

Elegancki wystrój restauracji to sprawdzony sposób na przyciągnięcie nowych klientów. Jeśli lokal chce takie osoby zatrzymać u siebie na dłużej, zachęcić je do częstych wizyt, każdy element wystroju wnętrza musi ze sobą współgrać, tworzyć przyjazny w odbiorze klimat. Ważne są nie tylko podstawowe elementy wyposażenia wnętrza takiego lokalu, ale także drobne detale, które zwykle bardzo mocno rzutują na odbiór całości. Przykładem takich przedmiotów mogą być ozdobne serwetki, które dekorują powierzchnię restauracyjnych stołów. Jaki ich rodzaj sprawdzi się w restauracjach?

Popularne rodzaje serwetek na stół

Najtańszym i jednocześnie najpopularniejszym rodzajem tego typu produktów są serwetki papierowe, w podstawowej wersji występujące w kolorze białym. W sprzedaży znaleźć można również ich kolorowe wersje, a także odmiany zdobione różnego rodzaju wzorami, a nawet okolicznościowymi grafikami. Ten ostatni typ produktów sprawdzi się m.in. przy okazji świąt lub innych, ważnych i dość specyficznych uroczystości lub wydarzeń. Jedną z odmian papierowych wersji serwetek są ich ażurowe odmiany, które swym wyglądem przypominają tradycyjne koronki. Tego typu produkty charakteryzują się niezwykle wysokim poziomem dekoracyjności, co pomoże podkreślić ekskluzywny, wyjątkowo elegancki charakter danego lokalu lub dużą rangę konkretnego wydarzenia organizowanego w takim lokalu. Alternatywą dla tanich serwetek papierowych są ich flizelinowe, znacznie trwalsze i twardsze wersje oraz wyjątkowo eleganckie, ale i znacznie od nich droższe produkty tekstylne. Te ostatnie najczęściej wykonywane są z materiałów wysokiej jakości, o delikatnej, gładkiej fakturze, w wersji z połyskiem lub mat, w zależności od specyfiki wystroju restauracji oraz rodzaju użytej zastawy stołowej.

Kiedy sięgać po serwetki?

Tego typu produkty powinny znaleźć się na każdym stole, w każdym lokalu, który chce uchodzić za miejsce eleganckie, z klasą. Najczęściej zwija się w je w elegancki rulonik, który zabezpiecza sztućce ustawione tuż przy talerzu. Serwetki układa się również bezpośrednio na obrusie, tuż pod powierzchnią talerza lub filiżanki, chroniąc obrus przed szybkim zabrudzeniem i jednocześnie dekorując całą powierzchnię stołu. Prócz dekoracyjnych wersji tego typu produktów, na stołach powinny znaleźć się również ich wersje typowo użytkowe. Najczęściej są to jednorazowe, dość cienkie serwetki papierowe przeznaczone do otarcia ust lub dłoni po zakończonym posiłku. Zwykle umieszcza się je w specjalnym, dekoracyjnym pojemniku – serwetniku.

5 kroków do wymarzonego mieszkania! 

0

Dokumenty, formalności, spotkania z deweloperem to tylko wierzchołek spraw, z którymi musi uporać się osoba planująca zakup mieszkania. Jest to ogromna inwestycja, która wymaga dobrego przygotowania. Większość osób czuje się zagubiona w gąszczu formalności i informacji. Dlatego powstał ten artykuł, aby pokazać im, że kupno mieszkania wcale nie musi być takie trudne.

Podwieszana misa do WC bez kołnierza

0
miska podwieszana bez kołnierza

Sklepy budowlane to miejsca, w których możemy zakupić produkty potrzebne do modernizacji domu i ogrodu. Szeroki asortyment tych miejsc na pewno sprawi, że każdy z nas znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jest mnóstwo takich placówek stacjonarnych, ale czasami z różnych względów musimy skorzystać z możliwości zakupów przez internet. Dlaczego? Między innymi z powodu baraku czasu na tradycyjne zakupy i jednocześnie z chęci kupienia sobie czegoś nowego.

Drugą kwestią może być ewentualna niedostępność interesującego nas produktu w zwykłym sklepie. Wtedy albo możemy się wybrać do innej placówki stacjonarnej, albo kupić to w sieci. To już jest kwestia indywidualna. Niemniej jednak jak widać, zawsze możemy kupić to, czego potrzebujemy. Warto jest wiedzieć o tym, że najpopularniejsze w Polsce sklepy budowlane, które mają swoje odpowiedniki w internecie, nie są jedyną drogą zakupu interesujących nas rzeczy. Przecież są też sklepy www, które oferują sprzedaż tylko i wyłącznie produktów potrzebnych do łazienki. Jedną z nich może być podwieszana misa do WC bez kołnierza. Aby znaleźć ten produkt w takim sklepie, należy odszukać go w odpowiedniej kategorii. Aby to zrobić, należy skorzystać ze strony swissliniger.pl.

Mnogość produktów na pewno sprawi, że wybierzemy ten idealny dla siebie, którym będzie miska podwieszana bez kołnierza do WC. Wiadomo, że w różnych sklepach internetowych są przedstawione wszystkie ceny interesujących nas produktów. Jest to bardzo praktyczne, ponieważ w ten sposób będziemy mogli oszacować, jaka część naszych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup tego, co jest nam potrzebne. Jak widać, dostęp do internetu ułatwia nam życie na wielu jego płaszczyznach, co usprawnia efektywność naszych działań. Nie da się bowiem być w kilku miejscach jednocześnie w tym samym czasie, a więc taka aktywność, jak przedstawione tutaj robienie zakupów, już od jakiegoś czasu może być wykonywana bez wychodzenia z domu.

Bieżniki na stoły w restauracji – jak wybrać najlepsze?

0

Niewiele przedmiotów w restauracji może wnieść tak wiele dobrego do dekoracji lokalu, jak robi to bieżnik na stół. Prasowane obrusy i wykrochmalone serwetki lniane charakteryzują się wyjątkowo elegancką atmosferą, ale to właśnie bieżniki dodają tą kropkę nad „i”. Zwykle ładnie dobrane bieżniki idą w parze z wyśmienitą kuchnią (w końcu nieczęsto je widuje się w przydrożnych barach) – ale sekret tkwi w tym, by wybrać te pięknie dopasowane i idealnej jakości.

Bieżnik na stół – dlaczego warto go mieć?

Bieżniki w restauracji oferują wiele korzyści. Stanowią świetny sposób na zakrycie stołów, jeśli są stare i podarte, i są tańsze w zakupie niż nowe stoły, czy nawet pełne obrusy. Są one również tańsze w wymianie, gdy ulegną poplamieniu, a nieuchronnie dojdzie do takiej sytuacji.

Ważne jest również to, iż nie będziesz mieć problemu z dobraniem bieżnika na stół. Dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, dzięki czemu oferują więcej możliwości dekoracyjnych. Są również idealne dla ruchliwych restauracji – nawet w samym centrum, nie ma bowiem problemu z ich szybką wymianą.

Czy bieżniki na stół mają jakieś wady?

Zanim wybierzesz się kupić tych kilka bieżników do restauracji, warto też zwrócić na pewne małe, aczkolwiek wady. Nie są tak wytrzymałe jak blaty stołów. Oczywiście, możesz je zastąpić bieżnik na stół w bardziej ekonomiczny sposób, ale rozdarcia, plamy i dziury sprawią, że staną się one bezużyteczne dużo wcześniej niż ten praktyczny blat sam w sobie.

Korzystając z bieżników na stoły w restauracji zapewniasz sobie też znacznie więcej czynności konserwacyjnych niż blaty stołów. Możesz po prostu przetrzeć blat między klientami, a obrusy muszą być wyprane, prasowane, składane i przechowywane.

Jeszcze jest czynnik atmosfery. Bieżniki mogą wywierać złe wrażenie na specyficznych klientach, którzy mogą być zniechęceni przez wytworny klimat restaurację, kiedy wszystko, czego chcą, to burger i piwo. Ale z drugiej strony, goście szukający doskonałego steku będą zachwyceni, gdy zobaczą takie eleganckie bieżniki na stołach. Zatem to tylko tyle wad – potem są już znów same plusy!

Reasumując, to naprawdę zależy od Twojego lokalu i rodzaju klientów, których masz nadzieję przyciągnąć. I nic nie mówi, że nie możesz zapewnić czegoś dla obu typów, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca w restauracji. Rozważ skorzystanie z bieżników w głównej sali i pozostawienie kilku wolnych z „nagimi” blatami przy barze, jeśli taki posiadasz. To najlepszy kompromis w tym jak się okazuje wcale nie aż tak skomplikowanym wyborze.

Regały do domu – jakie wybrać?

0

Miłośnicy literatury i przy tym bibliofile doskonale wiedzą, jak ważna jest ekspozycja swojej własnej, domowej biblioteczki. To widok, który uspokaja i napawa dumą. Łatwo wtedy odnaleźć tytuł książki, zwłaszcza jeśli kolekcja liczy setki, a nawet tysiące książkowych pozycji. Nie ma piękniejszej ozdoby dla domu, niż pokój pełen książek. Ale! Co zrobić, gdy brak przestrzeni na kupno nowych tytułów, niestety – wnętrza domu nie rozszerzymy, a miejsca na nowe regały po prostu brak. Jak sprytnie zaaranżować przestrzeń na półki z książkami?

Gdzie znaleźć miejsce na książki?

  • Duże regały

Niestety, wielu miłośników książek wyprzedaje swoje domowe biblioteczki, gdy na przykład pojawia się nowy członek rodziny. Wtedy też potrzebna jest przestrzeń, którą niegdyś zapełniały książki. Przysadziste regały nie mogą być elementem wystroju pokoju dziecięcego, dlatego muszą się zmniejszyć. Dotyczy to przede wszystkim małych mieszkań, w których trzeba ograniczyć przestrzeń na książki. Ale czy musi tak być? Czy nie ma dobrego sposobu na rozplanowanie biblioteczki. Oczywiście, że jest. Najlepszym są wysokie, robione na miarę regały na całą ścianę, lub pod meblościankę z miejscem na przykład na telewizor. Wtedy też przestrzeń, która zazwyczaj przeznaczamy na sprzęt RTV może zostać ubogacona o wysokie regały i zabudowana książkami.

  • Wykorzystanie wolnych przestrzeni

Warto też wykorzystać przestrzenie narożne w nich tworząc łączone półki oraz, by zyskać dodatkowego miejsca, można wykorzystać wolne ściany nad drzwiami. Otrzymamy nie tylko przestrzeń na książki, ale też bardzo ciekawy zabieg aranżacyjny, który stanie się ozdobą domu.

  • Niekonwencjonalne rozwiązania

Regał z drabiny, palet, niewidzialne półki, drewniane skrzynki po warzywach – z tego też można zrobić regały na książki. Wystarczy trochę inwencji, kreatywności i farby, by zrobić ciekawe półki. Być może nie pomieszczą one zbyt wielu książek, ale będzie można je zaaranżować w przestrzeń mieszkania i zapewnić przy tym sobie dodatkowego miejsca.

  • Biblioteczka i komoda

Dwa w jednym. Zakup regały połączone z szufladami lub komodami. Zyskasz miejsce na ubrania, czy potrzebne rzeczy, ale też książki. Może warto też pomyśleć o nieco innym ułożeniu książek – nie pionowo, ale poziomo, układając z nich swego rodzaju stosy. Takie kupki z książkami mogą gościć w różnych miejscach w domu. Tworzy to taki romantyczny rozgardiasz.

Literatura jest ważnym aspektem życia, uczy, bawi, daje do myślenia. Mówi się, że domy bez książek nie mają duszy, dlatego nie pozbawiajmy swoich mieszkań przytulności i klimatu, a taki na pewno zapewni domowa biblioteczka.

Jeżeli planujesz zakup regałów, koniecznie zajrzyj na stronę https://9design.pl/pol_m_Meble_Regaly-1680.html.