Na co zwracać uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

0
drzwi zewnętrzne

Drzwi zewnętrzne to wizytówka każdego domu bądź lokalu, dlatego powinny być odpowiednio dobrane, spełniać swoje funkcje, być trwałe i cieszyć wyglądem. Są dostępne w wielu wzorach i kolorach, a oferta jest dosyć duża i różnorodna, więc przy wyborze drzwi zewnętrznych powinno się kierować tym, by pasowały do budynku i jego otoczenia. Ważne jest też, by komponowały się ze stolarką okienną, schodami, podjazdem, furtką czy ogrodzeniem.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Istnieje kilka rodzajów materiałów, z których drzwi zewnętrzne są wykonane i to jest jedno z podstawowych kryteriów przy ich zakupie. Wyróżnić można modele:

 • drzwi zewnętrznych wykonanych ze stali: są to drzwi, których rama wykonana jest ze stali bądź drewna, ale pokryta blachą;
 • drzwi zewnętrznych z PCV: dość popularne i najtańsze na rynku;
 • drzwi zewnętrzne drewniane: stosunkowo drogie, ale w całości wykonane z drewna (klejonki);
 • drzwi zewnętrzne aluminiowe: wykonane z profili aluminiowych i najdroższe na rynku.

Jak dobrać drzwi zewnętrzne?

Dobre drzwi zewnętrzne są solidne i mają niski współczynnik przenikania ciepła, wygłuszają – poprzez dobrą izolację akustyczną – i są dosyć masywne. Powinny być zbudowane wielowarstwowo poprzez wypełnienie ich wewnątrz materiałem termoizolacyjnym. Ważne jest też, aby miały wysoką klasę trwałości mechanicznej, dzięki której będą służyć wiele lat. Wybierając drzwi zewnętrzne trzeba wziąć pod uwagę czynniki atmosferyczne, które wpływają na ich użytkowanie oraz możliwe nastawienie na promieniowanie UV.

Montaż drzwi zewnętrznych

Przed planowanym montażem drzwi zewnętrznych koniecznie należy dobrać odpowiedni rozmiar poprzez dokonanie wymiarów. Minimalnie to 200 cm wysokości i 90 cm szerokości w świetle ościeżnicy. Ważny jest też kierunek otwierania skrzydła drzwi, czyli albo do środka albo na zewnątrz. Ten drugi sposób jest lepszy, dlatego, że trudniej te drzwi wyważyć i są one szczelniejsze.

Rodzaje drzwi zewnętrznych

Czy drzwi zewnętrzne są zawsze antywłamaniowe?

To od gustu i możliwości zależy czy wybrane drzwi zewnętrzne będą antywłamaniowe czy nie. Powinno się na to zwrócić uwagę przy ich zakupie. Na pewno drzwi w wersji antywłamaniowej dają nam dodatkowy atut podczas zawierania umowy ubezpieczeniowej domu, ponieważ wtedy przysługuje zniżka. Warto więc wybrać takie drzwi zewnętrzne, które będą dawały bezpieczeństwo. Producenci stosują różne nowoczesne technologie i materiały do budowy drzwi, aby dobrze chroniły przed włamaniem.

Ile kosztują dobre drzwi zewnętrzne?

Cena to główne kryterium przy zakupie dobrych drzwi zewnętrznych. Na rynku polskim różni się ona w zależności od: renomy producenta, materiału, z którego są wykonane, zastosowanych technologii w produkcji, rodzajów użytych zamków listwowych, współczynnika termoizolacji oraz certyfikatu antywłamaniowego odpowiedniej klasy.

Zatem, aby wybrać dobre drzwi zewnętrzne należy wziąć pod uwagę wiele czynników, zapoznać się z szeroką ofertą dostępną na rynku i porównać ceny. Jest to konieczne, aby takie drzwi służyły przez długie lata i dobrze sprawowały swoją reprezentatywną funkcję.

Szeroki wybór zarówno drzwi zewnętrznych, jak i wewnętrznych dostępny jest na https://www.okna-bramy.com/. Znajdziesz tu także okna, bramy i ogrodzenia.

Dobra stolarka okienna, czyli jaka?

0
stolarka okienna

Dobrej jakości stolarka okienna stanowi niemały wydatek, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż użycie najwyższej jakości materiałów pozwoli nam cieszyć się sprawnymi oknami przez lata, zdecydowanie warto w nią zainwestować. Skąd jednak mamy wiedzieć, jakiej klasy jest stolarka okienna, która nam się podoba? Sprawdź, od czego zależy jakość okien PCV i w jaki sposób wybrać dobrą stolarkę okienną, która posłuży nam przez bardzo długi czas.

Od czego zależy jakość okien z tworzywa?

To, czy okno jest dobrej jakości, zależy przede wszystkim od rodzaju materiałów i komponentów użytych do jego produkcji. W następnej kolejności, duże znaczenie ma również umiejętne połączenie poszczególnych elementów w kompletny produkt. Na finalną jakość stolarki okiennej wpływa także to, jak okno zostało wykończone przed oddaniem do dystrybucji.

Warto również wiedzieć, że z tych samych materiałów mogą powstać okna o bardzo różnej jakości przeszklenia. Dzieje się tak, ponieważ przy produkcji stolarki okiennej bardzo wiele zależy od używanej technologii wytwarzania oraz standardów obecnych w fabrykach danej firmy. Parametry gotowych produktów są określane przez różnego rodzaju badania, toteż przed zakupem warto się z nimi zapoznać.

Dobra stolarka okienna – na jakie parametry trzeba zwracać uwagę?

Szukając wysokiej jakości okien, które mają nam starczyć na lata, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na następujące parametry:

 • współczynnik przenikania ciepła – powinien być jak najniższy,
 • wskaźnik infiltracji (określający szczelność okna) – jak najniższy,
 • wartość wskaźnika izolacyjności akustycznej – jak najwyższa,
 • klasa szczelności – jak najwyższa (A7, A8 lub A9),
 • klasa odporności na włamanie – jak najwyższa (RC4, RC5 lub RC6).

Jak wybrać odpowiednią stolarkę okienną?

Wiemy już na jakie parametry zwracać uwagę i od czego zależy ostateczna jakość stolarki okiennej. Dlaczego jednak okna z tej samej klasy jakościowej potrafią mieć zupełnie różną cenę? Powodów jest równie wiele, jak poszczególnych elementów, z których składa się stolarka okienna. Na cenę zazwyczaj wpływa renoma danej marki i jej popularność, wynikająca z wieloletniego zaufania klientów. Z tego względu, przed zakupem konkretnego produktu, warto prześledzić (najlepiej w internecie) wszelkie opinie na jego temat albo znaleźć odpowiednią firmę montażową pod przykładowym hasłem okna Warszawa i poprosić o poradę.

Okna aluminiowe najczęściej polecane przez architektów

0
Okna aluminiowe

Renowacja domu lub też jego budowanie od podstaw nie są przedsięwzięciami łatwymi, jednakże nic nie może równać się z radością, która towarzyszy nam, gdy w końcu ujrzymy na własne oczy efekt wieloletniej pracy oraz finalną wersję projektu, który jeszcze niedawno podziwiać mogliśmy wyłącznie na zdjęciach lub wizualizacjach przygotowanych przez projektantów. Architekci doradzają jednakże, że aby budowlę uznać można było za w pełni funkcjonalną, musi ona zostać wyposażona w najwyższej jakości elementy wykończeniowe. Na pierwszym miejscu stawiają oni okna, które pełnią nie tylko rolę dekoracyjną ale także użytkową. Co ciekawe, coraz częściej nakłaniają oni konsumentów zainteresowanych poprawą wyglądu lub stworzeniem od zera własnej przestrzeni mieszkalnej, aby sięgali oni po produkty na bazie ramy aluminiowej. Dlaczego tak się dzieje?

Po dogłębnej analizie udało się nam ustalić, że wyroby takie nie tylko przyciągają oko eleganckim, nowoczesnym designem, ale oferują także użytkownikowi wiele dodatkowych korzyści. Dość nadmienić, że dzięki ich zastosowaniu wszelkie działania konserwacyjne ograniczone zostaną do minimum, bowiem okna aluminiowe renomowanych firm coraz częściej mają charakter bezobsługowy, co oznacza że po ich montażu możemy na wiele lat całkowicie zapomnieć o ich istnieniu, a one mimo braku jakichkolwiek działań naprawczych czy konserwujących służyć nam będą w sposób wysoce satysfakcjonujący. Co więcej, odpowiednio dopasowana do wnęki rama to gwarancja, że do wnętrza naszych czterech ścian nie będzie przedostawać się chłodne powietrze. W połączeniu z właściwie dobranymi taflami szkła w systemie dwu- lub trzyszybowym znacznie zwiększa to współczynnik izolacji termicznej domu lub mieszkania. Im jest on wyższy, tym większą mamy gwarancję, że nawet podczas mroźnej zimy nie wystąpi ryzyko nadmiernego wychładzania się poszczególnych pokoi, my natomiast nie będziemy musieli wydawać znacznych sum pieniędzy na ich nieprzerwane dogrzewanie. Okna aluminiowe legitymują się także bardzo zadowalającym współczynnikiem izolacji akustycznej, dzięki czemu możemy być przekonani, że znaczna większość hałasów docierających do nas z zewnątrz zostanie w znacznym stopniu przytłumiona lub też całkowicie zniwelowana.

Wielu naszych czytelników zapewne z wielką radością powita fakt, iż okna aluminiowe dostępne są w wielu żywych, idealnie wpasowujących się w specyfikę elewacji kolorach, jak również oferowane są w połączeniu z pięknymi elementami dekoracyjnymi, dzięki czemu będziemy mogli mieć pewność, że zakupiony wyrób nie tylko chroni nas przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i hałasami, ale także przyciąga zazdrosny wzrok przechodniów. Nawet w przypadku, gdy na przestrzeni lat wybrany przez nas kolor lekko wyblaknie, nic nie stoi na przeszkodzie, by nabyć w markecie budowlanym puszkę farby i bez trudu je odnowić, jednocześnie w jeszcze pełniejszym stopniu zabezpieczając ramę przez korozją czy pleśnią. W pełni zgadzamy się z architektami, którzy polecają okna aluminiowe wszystkim zainteresowanym zmianą wyglądu swojej przestrzeni mieszkalnej lub też zmodernizowaniem jej.

Jaki grzejnik dekoracyjny sprawdzi się w Twoim domu?

0
Jaki grzejnik dekoracyjny sprawdzi się w Twoim domu

Wielu osobom grzejnik kojarzy się jedynie z białym, wiszącym gdzieś w rogu elementem wyposażenia. Czas to zmienić! W obecnych czasach mamy do wyboru mnóstwo grzejników dekoracyjnych, które nie tylko pełnią swoje praktyczne funkcje, ale również upiększają przestrzeń. Jakie modele warto mieć w swoim domu?

Pionowy, a może poziomy grzejnik dekoracyjny?

Grzejniki dekoracyjne dostępne na rynku nie ograniczają się jedynie do wszystkim znanych żeberkowych modeli. Coraz więcej producentów oferuje tego typu elementy wyposażenia w najróżniejszych kształtach. Może to być drabina, serce czy gitara. To sprawia, że właściciel domu może wybrać wariant, który najlepiej oddaje jego pasję czy charakter. Jednak największe znaczenie będzie mieć tutaj fakt, czy dany grzejnik dekoracyjny jest pionowy, czy poziomy. Zdecydowanie chętniej wybieranym rozwiązaniem jest grzejnik pionowy. Sprawdza się on w małych wnętrzach, optycznie powiększając przestrzeń i dodając jej wyrazu. Grzejnik poziomy wymaga więcej miejsca ze względu na szerokość, dlatego decydują się na niego raczej osoby, które dysponują większym metrażem. Jednak dostępny jest w naprawdę wielu wariantach, co ułatwia dopasowanie idealnego rozwiązania dla siebie. Wybór należy więc wyłącznie do głównego zainteresowanego.

Grzejnik dekoracyjny jako element spójnej aranżacji

Decydując się na zakup grzejnika dekoracyjnego nie możemy zapominać o tak istotnej kwestii, jaką jest spójność. Nawet najpiękniejszy grzejnik nie będzie prezentował się dobrze, gdy jest wygląd kompletnie nie pasuje do danego wnętrza. Obierając konkretną stylistykę warto trzymać się jej już do końca, dlatego tak ważne jest dopasowanie elementów wyposażenia do ogólnej aranżacji. Ciekawe propozycje można znaleźć między innymi na stronie https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/. Grzejnik chromowany doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych. Wpisuje się w główną ideę tej konwencji, jaką jest minimalizm, więc z pewnością świetnie uzupełni całość. Z kolei do wnętrz inspirowanych latami 70. poleca się grzejnik dekoracyjny w stylu retro.

Z czego są wykonywane porządne nakrętki sześciokątne?

0
Z czego są wykonywane porządne nakrętki sześciokątne

Dobrej jakości nakrętki sześciokątne Cię interesują? Chcesz zdecydować się w najbliższym czasie na takie właśnie elementy? Z czego są wykonywane porządne akcesoria z tej grupy? Gdzie są potem z powodzeniem stosowane? Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, to zapraszamy właśnie do poniższego wpisu.

Jakie materiały są stosowane przez producentów?

Nie da się ukryć, że sporo osób decyduje się na nakrętki sześciokątne spełniające normy DIN 934/ISO 4032/PN 82144. Taka postawa jest jak najbardziej słuszna. Takie właśnie nakrętki sześciokątne są realizowane tak naprawdę zgodnie z najwyższymi standardami. Co warto wiedzieć na ich temat? Wyżej przytoczone akcesoria mają metryczny albo drobnozwojny rodzaj gwintu. Jeśli chodzi o klasę własności, to Klienci mają do wyboru cztery różne opcje (5, 8, 10 albo 12). Tego typu nakrętki sześciokątne są realizowane z wielu porządnych (bardzo pieczołowicie wybieranych) materiałów. W tym gronie jest na pewno między innymi stal węglowa. Tak samo, jak stal nierdzewna A2 (INOX), stal kwasoodporna A4, czy stal kwasoodporna A4-80. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na akcesoria zrealizowane przy użyciu mosiądzu albo nawet tytanu itp. To nie wszystko. Warto zauważyć, że porządne nakrętki sześciokątne są bardzo dobre chronione przed korodowaniem. Wszak zastosowano takie dodatki, jak chociażby ocynk galwaniczny, ocynk galwaniczny żółty, ocynk ogniowy, czy ocynk płatkowy. Dzięki temu warunki atmosferyczne (nawet te relatywnie mało sprzyjające) nie są w ogóle straszne dla takich elementów. Klienci to oczywiście bardzo mocno doceniają.

Przeczytaj także: http://www.puwn.pl/czym-cechuja-sie-sruby-z-lbem-kulistym-z-gniazdem-szesciokatnym/

Zastosowanie nakrętek sześciokątnych

Dobrze wykonane (jedynie z porządnych materiałów) nakrętki sześciokątne (dodatkowo odpowiednio zabezpieczone przed korodowaniem) są naprawdę chętnie wykorzystywane. Nie tylko przez Klientów indywidualnych. Także, rzecz jasna, przez przedstawicieli rozmaitych branż. Gdzie z powodzeniem można zatem użyć nakrętki sześciokątne typu DIN 934/ISO 4032/PN 82144? Na przykład w budownictwie. Poza tym w szeroko rozumianym przemyśle. Okazuje się, że nakrętki sześciokątne są także wykorzystywane przy realizowaniu rozmaitych konstrukcji stalowych. Nie może to dziwić. Wszak są wytrzymałe i bardzo odporne na działanie korozji. To w tej materii nie wszystko. Warto bowiem wiedzieć, że opisywane dzisiaj elementy służą również do budowy maszyn. Znajdują zastosowanie także w coraz bardziej rozwijającej się branży automotive.

Nastrojowe oświetlenie łazienki

0
Nastrojowe oświetlenie łazienki

Łazienka to miejsce, które idealnie nadaje się na wieczorny relaks. Pomieszczenie to powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również stanowić przestrzeń do komfortowego relaksu. Jak więc stworzyć miejsce, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również klimatyczne? Jakie oświetlenie do łazienki wybrać? Kilka źródeł światła czy jedna główna lampa? Sprawdź nasze propozycje.

Jakie lampy do łazienki wybrać?

Wybór oświetlenia jest kluczowy w każdym pomieszczeniu, nie tylko w łazience. Jednak przestrzeń ta jest z reguły dość intensywnie eksploatowana, dlatego szczególnie warto zadbać tu o odpowiednie oświetlenie. Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju modeli lamp, które są uznawane za łazienkowe. Najczęściej jednak decydujemy się na klasyczne i ponadczasowe oświetlenie, ponieważ lampy te są najbardziej dostępne.

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest ta, że przede wszystkim w łazience powinniśmy zastosować kilka różnych źródeł światła, rozmieszczonych w różnych miejscach. Faktem jest, że różne pory roku niosą ze sobą różne potrzeby, również te związane ze światłem. W ciągu dnia pracy potrzebne jest nam bardziej intensywne światło, które pomaga się skupić na pracy i właściwie wypełniać obowiązki. Inaczej jest wieczorem i późnym popołudniem, gdy chcemy odpocząć. Wówczas potrzebujemy mniej intensywnego światła, które pozwoli nam na komfortowy wypoczynek. Nie warto więc do łazienki wprowadzać lampy o zbyt dużym natężeniu światła. W miejscach, które są przeznaczone do wypoczynku powinniśmy więc postawić na oświetlenie o delikatnej, ciepłej barwie oraz niewielkim natężeniu światła, takie jak np. kinkiet gipsowy czy shilo lampy. Właściwy dobór lamp ma ogromne znaczenie. Jego wpływ na nas ocenimy podczas wieczornej toalety czy tuż przed snem. Sztuczne światło może przeszkadzać nam w utrzymaniu naszego stałego dobowego rytmu, skutecznie utrudniając regenerację czy zasypianie. Jakie oświetlenie powinniśmy więc wybrać do łazienki?

Oświetlenie łazienki – funkcjonalne i klimatyczne jednocześnie

Nietypowe efekty świetlne możemy osiągnąć nie tylko przez odpowiednią barwę światła, ale również jego kolorystykę. Najprostszym sposobem na wprowadzenie do wnętrza trochę klimatu jest wybór prostej listwy oświetleniowej, która może skutecznie odmienić wnętrze. Jakie kolory oświetlenia wprowadzić więc do łazienki? Kolor żółty może poprawiać nastrój i ożywiać, pomarańcz oznacza radość i ciepło, a zielone światło ma silne działanie uspokajające i lecznicze. Właściwości sprzyjające odpoczynkowi ma kolor niebieski.

Planując oświetlenie łazienki warto więc zastanowić się nad tym, czy nie warto wprowadzić do łazienki trochę koloru, również w postaci oświetlenia. Podczas aranżacji łazienki nie powinniśmy więc zapominać o oświetleniu, które gra tam niezwykle ważną rolę. Warto więc skorzystać z porady fachowca, który pomoże dobrać idealne lampy do naszej łazienki.

Klimatyzacja w domu – najczęstsze błędy, które popełniamy w jej użytkowaniu

0
Klimatyzacja w domu

Z roku na rok coraz bardziej przekonujemy się do inwestycji jaką jest klimatyzacja w domu. Chcąc w naszych wnętrzach utrzymać optymalne warunki zarówno jeśli chodzi o temperaturę jak i o wilgotność to możemy być pewni, że będą to dobrze wydane pieniądze.
Dzięki niej możemy skutecznie poprawić jakość powietrza w naszych czterech ścianach. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, kiedy zadbamy o właściwy montaż i odpowiednie korzystanie. Biorąc pod uwagę, że może to dobrze wpłynąć na nasze zdrowie warto wiedzieć jakich błędów należy uniknąć podczas jej użytkowania. Zapoznaj się z nimi i staraj się ich nie powielać, by zadbać o dobre samopoczucie swoje i swoich domowników.

 1. Nie ustawiaj zbyt niskiej temperatury.
  To bezsprzecznie najczęstszy błąd, który jest popełniany przez posiadaczy klimatyzacji. Idealnie pokazują to upalne letnie dni, kiedy na zewnątrz temperatura wynosi coraz częściej ponad 30 stopni Celsjusza. W takim przypadku uważamy, że najlepiej będzie ustawić klimatyzację na 17-18 stopni Celsjusza. To duży błąd! Taka temperatura jest za niska i może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Istnieje bardzo prosta zasada, którą powinniśmy się kierować podczas ustawiania temperatury – różnica nie powinna być większa niżeli 5 stopni Celsjusza pomiędzy powietrzem z zewnątrz, a tym, które panuje w naszych wnętrzach. Zatem na podstawie naszego przykładu najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie klimatyzacji na ok. 25 stopni Celsjusza.
 2. Nie używaj klimatyzacji przy otwartych oknach/drzwiach.
  Klimatyzacja działa tylko wtedy skutecznie, kiedy będziemy z niej prawidłowo korzystać. Dlatego należy wiedzieć, że podstawą do tego jest zamknięcie okien czy też drzwi w pomieszczeniach, kiedy jest włączona. W innym przypadku urządzenie będzie korzystało z najwyższego poboru mocy. Automatycznie będzie niejako skazane na nieustającą pracę poprzez docierające cały czas gorące powietrze z zewnątrz.
 3. Nie zmieniaj co chwile ustawień klimatyzacji.
  Starajmy się nie działać zbyt pochopnie w kwestii ustawień. Skoro wiemy już jaką temperaturę należy ustawić w domu znając dane z zewnątrz zróbmy to raz i dajmy działać urządzeniu. Najlepiej, gdy takie zadania powierzymy jednemu z domowników. Dzięki temu unikniemy zawieszeniu, a co za tym idzie – zresetowaniu całego urządzenia.
 4. Dokładnie przemyśl miejsce montażu klimatyzacji.
  Decydując się na klimatyzację warto od razu pomyśleć, gdzie moglibyśmy ją zamontować w naszym domu. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Nie wybierajmy miejsc, gdzie docelowe powietrze będzie nieustannie owiewało naszą głowę czy szyję. Być może w upalne dni o tym marzymy, ale na dłuższą metę może to u nas spowodować przeziębienie i obniżony komfort przebywania w danym miejscu. Starajmy się brać pod uwagę takie obszary, gdzie wydmuchiwane bezpośrednio zimne powietrze nie będzie „atakowało” ludzi. Zatem należy wykluczyć strefę nad łóżkiem czy kanapą w salonie. Mało odpowiednim miejscem będzie też klimatyzator skierowany na biuro czy stół w jadalni.
 5. Nie rezygnuj z serwisowania klimatyzacji.
  Dla niektórych klimatyzacja może wydawać się tak dużym wydatkiem, że rezygnują oni całkowicie z jej serwisowania. Niestety takie zachowanie nie spowoduje, że zaoszczędzimy. Wręcz przeciwnie. Jeśli nie będziemy serwisować na czas klimatyzatora musimy być świadomi tego, że będzie się on częściej psuł. Zwróćmy uwagę, że w takim przypadku jest on bardzo zanieczyszczony, a to niekorzystnie wpływa na zdrowie osób, które przebywają w takim pomieszczeniu. Dlatego też co pewien czas należy zdecydować się na czynności serwisowe. Optymalnie będzie to dwa razy w roku. Mogą to być stałe terminy, a najlepiej gdyby przypadały na początek i koniec sezonu letniego.

PODSUMOWANIE

Klimatyzacja ma swoje mocne jak i słabe strony. Warto jednak wcześniej dowiedzieć się o niej możliwie jak najwięcej, by już na starcie uniknąć wielu błędów. Dzięki temu, że prawidłowo będziemy z niej korzystać zauważymy, że ma ona więcej zalet niżeli wad. Z kolei w czasie aktywnego użytkowania nie zapominajmy o regularnym serwisowaniu klimatyzacji, która ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Korzyści wynikające z termomodernizacji budynku

0
termomodernizacja budynku

Staranne ocieplenie budynku niesie za sobą liczne korzyści. Termoizolacja jego ścian, podłóg i sufitów pozwala bowiem na ekonomiczną eksploatację obiektu, chroniąc zarazem jego konstrukcję oraz zapewniając optymalny mikroklimat we wnętrzach. Dlaczego warto wykonać ocieplenie budynku? O to pytamy przedstawiciela firmy RemonTech, który jest właścicielem sklepu internetowego https://www.maszynadocieciastyropianu.pl/.

Oszczędność na ogrzewaniu

Starannie ocieplone przegrody w budynku znacząco ograniczają straty ciepła. Zapobiegają przed jego ucieczką na zewnątrz, a jednocześnie chronią przed przenikaniem zimna do środka pomieszczeń. Odpowiednio odizolowany obiekt potrzebuje znacznie mniej opału do ogrzania, dłużej utrzymując ciepło i zapewniając komfortową temperaturę nawet w trakcie większych mrozów. Zmniejsza on także częstotliwość wizyt w celu uzupełnienia paliwa w piecach na drewno, węgiel czy pellet. Jednocześnie latem nie nagrzewa się nadmiernie, ograniczając konieczność korzystania z klimatyzacji.

Zdrowa i niezniszczona konstrukcja

Termoizolacja budynku pozytywnie wpływa na stan całej jego konstrukcji. Zapewniając staranne dogrzanie ścian, stropów i podłóg, zmniejsza ryzyko ich zawilgocenia, prowadzące do korozji i stopniowego niszczenia materiałów użytych do budowy. Suche i ciepłe przegrody poziome i pionowe są znacznie mniej podatne na rozwój grzybów i pleśni, gwarantując zdrowy mikroklimat dla wszystkich osób przebywających we wnętrzach. Zadbany budynek jest także znacznie bardziej wartościowy, co będzie istotne w chwili, gdy planujemy jego sprzedaż, wynajem lub zastaw w kredycie hipotecznym.

Poprawa estetyki i trwałości elewacji

Ocieplony dom z wykończoną elewacją prezentuje się o wiele bardziej estetycznie, niż obiekt z niezaizolowanymi ścianami. Wysokiej jakości termoizolacja jest odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, nie tracąc swoich właściwości wraz z upływem czasu. Ponadto możliwe jest także ciekawe wykończenie warstwy ocieplenia sprawiające, że cały budynek prezentuje się atrakcyjnie i nowocześnie, będąc zarazem przyjazny i ekonomiczny w bieżącej eksploatacji.

Krzesło Kris niezbędnym elementem wyposażenia skandynawskich wnętrz

0
Krzesło Kris

Styl skandynawski to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych trendów w kwestii aranżacji wnętrz. Niezwykle ważnym aspektem podczas projektowania wnętrz w tym stylu jest dobór odpowiednich mebli, które na tle innych wyróżniają się swoją prostotą i niezwykłą funkcjonalnością. Fantastycznym przykładem takiego mebla jest krzesło Kris, które jest dziś bardzo chętnie wybierane jako jeden z elementów wyposażenia wnętrz, nie tylko jako krzesło do jadalni. Dlaczego warto je mieć?

Komfort i wygoda użytkowania

Krzesło Kris to nowoczesna odsłona pierwowzoru projektu Eames Eiffel. Jego oparcie i siedzisko wykonane jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, ciekawym dodatkiem w niektórych jego odsłonach jest dodatkowa poduszka na siedzisku, która dodatkowo wpływa na komfort użytkowania. Cztery stabilne nogi wychodzące w charakterystyczny sposób pod kątem z siedziska sprawiają, że krzesła Kris nie można pomylić z innym meblem. Nogi te zazwyczaj wykonane są z litego drewna, ale zdarzają się również egzemplarze z nogami wykonanymi ze stali. Przez wzgląd na jego budowę, krzesło jest bardzo lekkie, przez co wygodne w użytkowaniu. Dodatkowo jego konserwacja nie sprawia większych problemów, ponieważ plastikowe siedzisko wystarczy regularnie przecierać wilgotną ściereczką.

Uniwersalne zastosowanie

Krzesła Kris z powodzeniem mogą być używane w różnych przestrzeniach, nie tylko jako krzesła do jadalni. Nieskomplikowana forma i prosty design sprawiają, że pasują one również do pokoju dziennego, gabinetu i biura, a nawet jako dodatek nowoczesnej toaletki. Krzesło Kris dostępne jest w wielu kolorach, co w urządzaniu mieszkania w stylu skandynawskim ma ogromne znaczenie. Jasne ściany i podłogi wymagają czasem wprowadzenia jakiegoś dodatku w zdecydowanym kolorze, a kolorowe krzesła, które można dowolnie wymieniać i przestawiać to idealny pomysł na urozmaicenie surowych wnętrz.

Bogaty wybór i łatwy dostęp

Krzesło Kris to jedno z najchętniej wybieranych dziś mniejszych mebli. Z tego powodu liczyć można na bogaty asortyment zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sprzedaży internetowej. Krzesła Kris wykonywane są także na specjalne zamówienie, gdzie każdy klient może wybrać sobie nie tylko kolor i materiał siedziska, ale także rodzaj drewna, z którego wykonane będą jego nogi. Krzesła dostępne są najczęściej w mniejszych paczkach, gotowe do samodzielnego montażu. Takie krzesła oczywiście można później rozkręcić, co jest bardzo wygodne, a czasem niezbędne podczas ewentualnej przeprowadzki.

Korzyści płynące z posiadania poddasza w domu parterowym

0
Korzyści płynące z posiadania poddasza w domu parterowym

Współcześni inwestorzy coraz częściej decydują się na projekty domów z poddaszem. Jest to wysoce funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się także na niewielkich działkach. Pozwala także osiągnąć ciekawe efekty aranżacyjne w pomieszczeniach. Co warto wiedzieć o domach z poddaszem?

Dlaczego warto budować dom z poddaszem do adaptacji?

W porównaniu do ostatnich dziesięcioleci, zdecydowanie mniej inwestorów decyduje się na domy piętrowe. Odejście od trendu domów wielopokoleniowych poskutkowało rosnącą popularnością domów parterowych, które sprawdzają się zwłaszcza w przypadku, gdy mieszkańcami domu są małe dzieci lub seniorzy.

Realizacja domu parterowego jest zwykle bardziej opłacalna pod względem ekonomicznym oraz wykonawczym. Niedogodnością jest jednak pomniejszona powierzchnia, która może okazać się niewystarczająca w przypadku inwestorów posiadających małe lub wąskie działki.

W tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest poddasze do adaptacji. Jest to rozwiązanie, które godzi ze sobą potrzeby osób pragnących zarówno zgrabnego i taniego w eksploatacji domu parterowego, jak i marzących o dużej ilości miejsca do zagospodarowania. Dom z poddaszem użytkowym stanowi złoty środek, który dobrze wygląda, a jednocześnie zapewnia bardzo wysoką funkcjonalność w codziennym użytkowaniu.

Jakie okoliczności sprzyjają domom parterowym z poddaszem?

Dom parterowy z poddaszem to rozwiązanie, po które sięgają inwestorzy posiadający małe, niekształtne lub wąskie parcele. Obecnie takich działek jest najwięcej, a projekty domów z poddaszem użytkowym pozwala zbudować dom w dogodnej lokalizacji, który będzie mógł jednocześnie zaspokoić wszystkie potrzeby jego mieszkańców.

Domy z poddaszem do późniejszej adaptacji są także bezpieczną alternatywą dla osób, które w bliższej lub dalszej przyszłości przewidują zmiany w kwestii ilości mieszkańców domu lub aranżacji poszczególnych pomieszczeń. Przestrzeń na poddaszu nie musi być urządzana od razu. Dopiero kiedy pojawi się realna potrzeba – nowi członkowie rodziny, potrzeba zaadaptowania tej przestrzeni na biuro lub gabinet – można zdecydować się na wykończenie tej części domu.

W jaki sposób urządzić poddasze użytkowe w domu?

Poddasze użytkowe może być wykorzystane jako osobna, nieco bardziej prywatna strefa domu. Użytkowy, ogólnodostępny dół sprzyja spotkaniom towarzyskim, a odosobniona góra pomaga się wyciszyć i odpocząć. Najczęstszym przeznaczeniem poddaszy użytkowych oprócz sypialni są: pokoje dziecięce, biblioteczka, gabinet, domowa siłownia lub strefa relaksu.

Poddasze użytkowe może wydawać się aranżacyjnym wyzwaniem. Nowoczesna architektura udowadnia jednak, że to, co może wydawać się trudnością (skosy oraz słupy) w rzeczywistości mogą posłużyć jako element dekoracyjny. Dobrze zaprojektowany dom z poddaszem pozwala uzyskać funkcjonalną i modną przestrzeń, w której każdy z mieszkańców będzie chętnie spędzał czas.

Zastosowanie odpowiednich kolorów, meble na wymiar oraz sprytne rozwiązania pomagają wydobyć z pozornie trudnego pomieszczenia przytulne i wysoce użytkowe wnętrze.

Czy opłaca się budować dom z poddaszem?

Dom z poddaszem użytkowym wymaga solidnego dachu. Najbardziej popularną opcją są dachy dwuspadowe, które nie odbierają zbyt dużej ilości przestrzeni użytkowej w pomieszczeniach na poddaszu. Należy też przemyśleć jego ocieplenie, ale także aspekt takie jak bezpieczne schody, instalacje elektryczne i ogrzewanie na poddaszu oraz montaż podłogi. Finalnie koszty uzależnione są zawsze od zastosowanych rozwiązań, ceny projektu oraz wybranych materiałów budowlanych. Decydując się na pomoc biura projektowego można jednak liczyć na kosztorys, który pomoże przygotować budżet potrzebny do realizacji wymarzonego projektu.

Projekty domów z poddaszem użytkowym są częstym wyborem inwestorów, ponieważ oferują duże możliwości w kwestii funkcjonalności i adaptacji. Poddasze do późniejszej adaptacji to także odpowiednie rozwiązanie dla tych inwestorów, którzy przewidują zmiany w ilości osób zamieszkujących dom lub w sposobie jego użytkowania.